2726
عنوان

روان شناس خوب چه کسی است؟

233 بازدید | 14 پست

افراد زیادی را می شناسم که در سمینار ها و مطب به من مراجعه میکنند و با این سوال رو برو هستند : روانشناس خوب چه کسی است؟
برای پاسخ به این سوال و سوالات مشابه برای شما نکاتی را ادامه تاپیک می نویسم.

مشاور تحصیلی هستید عایا؟

تو دیگر خوب نخواهی شد ...تا آخر عمردرگیر من خواهی بودو تظاهر می کنی که نیستی... مقایسه تو رااز پا در خواهد آورد... من می دانم به کجای ---قلبت--- شلیک کرده ام .... تو دیگرخوب نخواهی شد...

خب. بقیه اش 

سپاس گزارم از شما که فقط افراد مودب 😘 و مربوط😍 بیان داخل تاپیکم،  کسانی که دغدغه های مادر و نوزاد رو تمسخر و توهین نکنن. دغدغه های من آروغ و شیردهی و پی پی و  دارو و... هست اگر برای شما چرت و پرت هست و فقط می خوای مزه بپرونید لطفا اصلا وارد تاپیکم نشید تاپیک های زیاد دیگه ای هم توی سایت داریم از اونها دیدن بفرمایید. یک دنیا تشکر. والا 😐خوبه که اسمش نی نی سایته، اگر وِر وِر سایت بود چی میشد؟ 😂

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

از کجا مطمئن باشم که این روانشناس یا درمانگر همانی است که می تواند مشکل من را حل کند؟

یک روانشناس خوب، علاوه بر این‌که از علم روانشناسی بهره می‌گیرد، یک هنرمند نیز محسوب می‌شود، چرا که با رفتارهای انسانی سروکار دارد و می‌بایست پویا، خلاق و منحصربه‌فرد باشد.

یک روانشناس خوب داستان شما را به دقت گوش می‌کند، به جزئیات رفتارهای گذشته‌ی شما توجه می‌کند، از داستان شما الگو می‌سازد، سپس فرضیه‌هایی را شکل داده و به آزمایش آن‌ها می‌پردازد. روانشناس خوب همواره به شما امید می‌بخشد که به بهبود وضع روحی‌تان کمک خواهد کرد. اما او به هیچ وجه نمی‌تواند حال خوب شما را تضمین کند.

عشق و علاقه شدید به یادگیری عدم مطالعه و پژوهش برای روانشناس ، و تکیه بر دانش دانشگاهی یعنی مرگ این حرفه حساس.

در زیر به برخی از مهم ترین ویژگیهای یک روان شناس خوب اشاره شده است:

نشان دادن دلسوزی و همدردی

شما به عنوان مراجع و کسی که درخواست کمک دارید کاملا متوجه نحوه برخورد درمانگر خود خواهید شد . شما به این نکته مهم پی خواهید برد که روانشناس شما عمیقا اظهار همدلی و همدردی با شما دارد یا خیر. همدلی و همدردی چیزی ورای کلمات و جملات است و در این مورد شما باید با دل و جان خود همدردی را حس کنید .

یک روان‌شناس خوب علاوه بر دارا بودن دانش کافی در زمینه روان‌شناسی و توانایی بکارگیری آن معلومات تخصصی در روند درمان، می‌بایست دیدی خالی از قضاوت،پیشداوری و سرشار از درک و همدلی داشته باشد. این درک و همدلی باید به گونه‌ای باشد که مراجع به راحتی حرف‌ها و مشکلات خود را بیان کند و از مقاومت برای ابراز مشکلات خود بپرهیزد. در واقع یک متخصص روان‌شناسی می‌بایست رابطه‌ای عمیق اما سالم با افراد برقرار کند؛ تا آنها بستری مناسب برای بیان مشکلات‌شان فراهم ببینند و به او اعتماد کنند.
ادامه در پست بعد....

روانشناس باید بتواند با تمام وجود حرفهای شما را گوش دهد که این گوش دادن در حرفه رواندرمانی به صورت یک تکنیک آموزش داده میشود. هر روانشناسی قبل از شروع به کارهای درمانی باید این آموزشها را دیده باشد

سلام مشاوره تحصیلی هم می دم در خدمتتون هستم

تو این تاپیک ک نمیشه پرسید چون کلا بحث عوض میشه..

وقت دیگه ای مزاحم میشم...

تو دیگر خوب نخواهی شد ...تا آخر عمردرگیر من خواهی بودو تظاهر می کنی که نیستی... مقایسه تو رااز پا در خواهد آورد... من می دانم به کجای ---قلبت--- شلیک کرده ام .... تو دیگرخوب نخواهی شد...

خیلی نکات خوبی بود

من یه بار رفتم پیش یه خانم دکتر مشاور ، اونقدر با تندی و پرخاش با من حرف زد و شخصیتمو تخریب کرد که تا یکماه حالم بد بود. ولی تابستون رفتم پیش یه مشاور دیگه با وجود اینکه آقا بود و خیلی جدی ولی اینقدر با متانت و صبوری و همدلی برخورد کرد که چند ماه مشاوره رو ادامه دادم و خداروشکر مشکلاتم تا حدود خیلی زیادی رفع شد.

از اینجا استفاده کن     کلیک کنید

اون قسمت رفتم ولی نمیدونم باید کدوم دسته بندی رو انتخاب کنم

هیچ کدومش ربطی ب تحصیل نداره☺

اون قسمت رفتم ولی نمیدونم باید کدوم دسته بندی رو انتخاب کنم هیچ کدومش ربطی ب تحصیل نداره☺

توی گروه بندی ها روان شناسی رو انتخاب کن و در عنوان سوالت اسم و فامیل من رو بنویس
علیرضا صدیق منش

سلام اقای صدیق لطفا درخواست دوستیمو قبول بفرمایید سوال دارم از خدمتتون

سلام می تونید از بخش کلینیک از من سوال بپرسید تیک محرمانه بزنید و در عنوان سوال انتهای عنوان یا در داخل متن بنویسید که علیرضا صدیق منش پاسخ بده 

2706