2737
2734
عنوان

پس زنهای قدیمی چکار میکردن؟؟؟؟؟😕😕😕😕

| مشاهده متن کامل بحث + 1057 بازدید | 82 پست
مگ۶ اون کمک دست داشتن مگه اونا همش خانوادشون پیشش ون بود پس چرا اینقدر قوی بودن

مادر بزرگم تعریف می کنه همیشه بچه های بزرگتر فامیل برا بچه های اولش کمکش بودن 

بعدم که تو سن ۳۵ سالگی عروس گرفت.بازنشسته شد 

می شه دعا کنین 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چهل سالگی مثل پیرزن بودن هوو میومد سرشون

نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
بابا الان سواد بیچارمون کرده بچه ک گریه میکنه هزار تا تفسیر میکنیم.. کی قدیمیا بچه گریه میکرد هی میب ...

واقعا. من بچمو کلا دوسه بار دکتر بردم . الان دوسال و نیمشه. 

همین حساسیت و وسواس ها همه رو بیچاره کرده

خیلی قدیمی ام. بخاطر حرف حق قطع دسترسی میشم از رو نمیرم!!!!
2728
مگ۶ اون کمک دست داشتن مگه اونا همش خانوادشون پیشش ون بود پس چرا اینقدر قوی بودن

اون قدیما بود هیچی مثل الان نبود چشم و هم چشمی اعصاب خوردی هزار تا مشکل و بدبختی و گرونی و مشکل روانی والا هیچکس حس و حالی براش نمونده دیگه

تیکر تولد معجزه ی شیرین زندگی من که خدا بعد هفت سال بهم داده😍 اگه میشه با دلای پاکتون برا عاقبت بخیری پسرم صلوات بفرستین خیلی محتاج دعاییم❤
من رسم زندگی اونا رو میپسندم

ولی ما تو اون زمان نیستیم.. اونا تو خونه های دست جمعی زندگی میکردن و با همسایه ها معاشرت تنگاتنگ داشتن.‌ الان کی از همسایه خبر داره چ برسه رفت و آمد..

آرامش و سلامتی و دیگر هیچ...
اون قدیما بود هیچی مثل الان نبود چشم و هم چشمی اعصاب خوردی هزار تا مشکل و بدبختی و گرونی و مشکل روان ...

گرونی و کم یابی و قحطی برای اونام بود ولی راضی بودن ناشکری نمیکردن

قدیما ده تا بچه خرج یه بچه الان و نداشت .لباس خداتومنه .پوشک و خورد و خوراک که سر به آسمون زده .هزینه تحصیل و ....همه ی اینا رو گرونی و اجاره و هزارتا قسط به نظرتون الان و میشه با اون موقع مقایسه کرد ؟

تیکر تولد معجزه ی شیرین زندگی من که خدا بعد هفت سال بهم داده😍 اگه میشه با دلای پاکتون برا عاقبت بخیری پسرم صلوات بفرستین خیلی محتاج دعاییم❤
2738
واقعا. من بچمو کلا دوسه بار دکتر بردم . الان دوسال و نیمشه.  همین حساسیت و وسواس ها همه رو بیچ ...

خب منم بچه دوممو بخاطر تجربه کمتر بردم تا الان واکسناشو زدم و چندباریم چکاب.. دختر اولم هفته ای دو سه روز تو مطب بودم چون همون بزرگترها هم ک زندگیو سخت نمیگرفتن الان سطح سوادشون بالاتر رفته میگفتن ببر دکتر..

آرامش و سلامتی و دیگر هیچ...
گرونی و کم یابی و قحطی برای اونام بود ولی راضی بودن ناشکری نمیکردن

منم همینو میگم الان چشم و هم چشمیه بچه رو میفرستی مدرسه یکی دیگه رو میبینه افسرده بر میگرده خونه .نه بچه ها مثل قدیمن نه بزرگا که بشه مثل اون موقع بود

درسته کارهای بیشتری داشتن با امکانات کم

اما

تمام غذاهاشون طبیعی و سالم که بهترین تاثیر رو سلامتی داره

آب و هوای سالم و پاک

خونه های بزرگ و ویلایی که بچه ها تو حیاط یا تو کوچه و یا تو روستا هم که نگم

حالا خونه ها آپارتمانی تا بچه تند راه میره همسایه ها صداشون درمیاد. 

بچه خودشو با خاک و بچه های همسایه و مرغ و جوجه و همه چیز سرگرم میکرد اما الان یا کارتون یا اسباب بازی که تنوعی ندارن یا قیمتشون اونقد بالاست که مادر و پدر از خیرش میگذرن و یا خودمون جرات نمیکنیم بچه رو بفرستیم تو کوچه و خیابون

ویا اینهمه تنوع لباس و لوازم خونه نبود اما حالا... 

همه چی و ساده تر میگرفتند زندگی جمعی داشتند و با ادم های بیشتر معاشرت میکردن سرحال تر بودند چشم و هم چشمی نداشتند یه چیزی هم هست به خاطر نوع فرهنگ که بار سنگینی و روی دوششون گذاشت هیچ وقت به خودشون اجازه گلایه ندادند و فکر کردند هر کاری کنند وظیفه ست

2706