2703
2553
عنوان

مشکلم خانواده م هستن

215 بازدید | 13 پست

سلام ما دوتا بچه ایم که خواهرم ازم کپچیکتره.

۵ ساله ازدواج کردم. من و همسرم و همینطور خانواده هامون تحصیل کرده هستیم. یه مشکلی که در روابط خانوادگی اذیتم میکنه، راحتی بیش از حد و نداشتن آداب اجتماعی خانوادمه.

برعکس خانواده همسرم که بشدت اهل احترام و ادب و آداب اجتماعی هستن. نمونه کوچیک ساده ش اینه که مثلا خانواده من،  همیشه و همه جا و با همه افراد، راحت و خیلی صمیمی برخورد میکنن.

بجای بفرمایید،  میگن بیا. بجای میل بفرمایید میگن بخور. بجای بله یا جانم میگن ها. بجای ممنونم...  هیچی نمیگن.

متاسفانه اهل تشکر نیستن. برعکس مادرشوهر و پدرشوهرم که حتی وقتی سر میز شام میخوام برم یه قاشق بیارم هزاربار التماس میکنن توروخدا بشین ما میریم و نمیذارن بلند شم، خانواده من به هر بهانه ای به همسرم دستور میدن.

من تا الان یکبار چایی نریختم خونه مادرشوهرم.

اما تا شوهرم میره خونه بابامینا،  هزااارتا کار میگن بهش. بیا انتنو درست کن. بیا اینو درست کن. این میخ رو بزن.

یا مثلا وقتی بابامینا میان خونه ما، به همسرم میگن پاشو ما رو برسون تا فلان جا

یا بیا مبل رو درست کن که بخوابم خوابم میاد.

میوه میاری میگن فلان میوه رو میخوام ندارید؟

یه چیزی میخری جلو همه میپرسن چند؟

یا تا یه چیزی برات میخرن و میگی خب چقدر هزینه کردید برای ما.... میگن انقدر شد بریز به کارتم...!

نمیگن حالا باشه و چه عجله ای و این حرفها.....

خانواده من برن مهمونی، میگن غذا رو زود بیار دیگه گرسنمونه، البته با خنده و شوخی. کلا زیاد شوخی میکنن خونواده م. اینا خیلی برای من سخته. کل خویشاوندان ما همین مدلی هستن.

خیلی تو روابطم به مشکل میخورم. مخصوصا که خانواده همسر من خیلی خیلی تعارفی و محترم هستند

وقتی خانواده همسرم مهمان ما هستند، همش پدرشوهرم و مادرشوهرم تو آشپزخونه هستند کمک میکنند. سبزی پاک میکنن و خلاصه نود درصد کارها رو انجام میدن. اما پدر و مادر من چه مهمان چه میزبان ما هستند   لم میدن و دستور میدن یا هرجایی بریم همسرم باید حساب کنه حتی تعارفم نمیزنن بابامینا. تشکرم نمیکنن.  فرقی نداره موقعیت چی باشه. با اینکه جوانتر از خانواده همسرم هستند. ۵۰ سالشونه مامانیمنا.

واقعا اغراق نکردم. پدرم پزشکه مادرم فرهنگیه و مادر همسرم رییس بهزیستی هستن پدرشون مدرس موسیقی.

من حتی در تعاملات اجتماعی که مجرد هم بودم از این رفتارهای پدر و مادرم خجالت میکشیدم.

سردرگم شدم

پدرم خیلی راحته. دوستاشم همین مدلین.  همه به عنوان خیلی اجتماعی و شوخ میشناسنش. اما تو روابط ما داره اثر بد میذاره شوخی هاش یا این رفتارهاش. مامانم باز بهتره. شوهرم گاهی میفهمه دارم اذیت میشم میگه من خوشم میاد اینجوری،  ناراحت نباش. اما واقعا من عصبی میشم و تا چندوقت اعصابم خورده. حتی کمردردهای عصبی میگیرم

فعلا بی امضا

عزیزم بی خیال شو..چاره ای نداری..اینهمه تاپیک میزنی مشخصه رفته رواعصابت..بهتره بری پیش مشاور..منم شبیه این مشکلاتی دارم دیگه بی خیال شدم

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
عزیزم بی خیال شو..چاره ای نداری..اینهمه تاپیک میزنی مشخصه رفته رواعصابت..بهتره بری پیش مشاور..منم شب ...

واقعا مشکلات هر روزه دارم. میخوام به پدر و مادرم بگم ولی نمیدونم چطوری بگم

فعلا بی امضا
خوب این تفاوت فرهنگی دو خانوادست که قبل ازدواج باید متوجه میشدی الان دیگه کاری نمیشه کرد مگر اینکه ر ...

خانواده خودم مشکلن. نه خانواده همسرم. با هرکسی هم ازدواج میکردم همین بود

فعلا بی امضا
2714

عزززیزم‌بیخیال باش همین که همسرت درک میکنه خیلی خوبه و اینکه سعی کن خیلی خانواده ها با هم ارتباط نداشته باشن

اظهار نظراتمان بیانگر خود واقعی مان باشد نه برای جلب لایک بیشتر😊😊😊😊

تو توی این خانواده بزرگ شدی،حالا شوهر کردی از نظرت نا مناسب شدن عزیزم؟خودت هم با همین فرهنگ و آداب و اخلاق بزرگ شدی،ولی رفتار همسرت و خانوادش رو دیدی اصلاح شدی،اونا هم نیاز دارن ببینن تا عادت کنن عزیزم،

نمیتونی همشون رو اصلاح کنی یا نمیشه قطع رابطه کرد بلکه میشه کم کم بعضی چیزارو بهشون یاد آوری کرد تا درستش رو یاد بگیرن،

کاراشون زیاد هم عجیب نیست،با شوهرت احساس راحتی میکنن و عضوی از خانواده میدوننش،برعکس خانواده همسرت بیش از حد آدم رو توی رودر بایستی قرار میدن😄 

سخت نگیر

فرهنگ متفاوت هست نه که خانواده ات محترم نباشه رفتارشون

شوهرت هم کم کم متوجه میشه وقتی با همه اینطورین دیگه عیب نداره

و البته راحت بودنشون بد نیست در خیلی موارد من با این مدل راحت تر کنار میام(گرچه فامیل خودم اینطور نیستن)

تو توی این خانواده بزرگ شدی،حالا شوهر کردی از نظرت نا مناسب شدن عزیزم؟خودت هم با همین فرهنگ و آداب و ...

نه عزیزم.  من از اولم با خانواده م و این اخلاقاشون مشکل داشتم. فکر میکردم یکم رسمی تر با خانواده همسرم و همسرم برخورد کنن. دلیل انتخاب همسرم هم منش خودش و خانواده ش بود. 

به نظرتون به خانواده م چجوری بگم که نرنجن

فعلا بی امضا