2726
اره دیگه گلم هرکی باید ب جیبش نگاه کنه و عمل کنه من خودم ولیمه نتونسم برا بچم بدم پدرشوهرم ی ماه ...

خدا رو شکر 

خدا خودش وضع مالی همه مون و خوب کنه و به این شرایط بی سامان یه سر و سامونی بده 

خواهش می کنم صلوات برا سلامت نی نیم و اینکه سروقت خودش فروردین دنیا بیاد بفرستید، ممنونم🙏🏻الهی هر کی صلوات می فرسته خدا بهترینا رو نصیبش کنه🌸من در احاطه نور خدا هستم که هیچ چیز منفی نمی تواند در آن رسوخ کند🌸هر انسانی حلقه ای ست طلایی در زنجیر خیر و صلاح من🌸تیکرم براساس زایمان سزارین هست.
خدا رو شکر  خدا خودش وضع مالی همه مون و خوب کنه و به این شرایط بی سامان یه سر و سامونی بده&nbs ...

انشالله امام زمانمون ظهورکنه

والا همه چی گرون شده شده سه ۴ برابر

مردم باز میگن گرونتر نیشه گرونتر میشع

یکی نیس بگه خب نخرید ک گرونتر نشه

الان سایت ایران خودرو فروش فوری زده قول بهت میدم سریع تکمیل میشه سایتو میبنده

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

الان اونایی که مسلمون نیستن هیچ چیزی قربونی نمیکنن همه بچه هاشون کور و کر هستن، این و به اون دوستانی میگم که میگن قربونی کن واجب، اصلا خودت و تو قید و بند نذار، دنیا داره روز به روز مدارج علمی طی میکنه ما هنوز تو این مباحث مبتدی گیر کردیم، من الان دخترم ۳۳ روزش چیزی هم قربونی نکردیم، چا جایی بهتر از محک هر چی در توانت بریز به حساب محک اگر در توانت نیست کلا هیچ کار نکن، هر روز براش دعا بخون و شاکر خداوند باش،حتما باید حیوون بیچاره سر ببریم 

حتما گوسفمد باید باشه؟

ن گلم یه گوشت که به دوتافقیربدی.دوتاخروس بکش.من هروقت مشکلی مریضی چیزی داریم.مثلاصدتومن نذرفقرامیکنم.

خداجونم فقط تویی که میتونی منوبه آرزوم برسونی...پس ناامیدم نکن💋

در مفاتیح الجنان آداب عقیقه آمده، مستحب موّکد هست من بشخصه اثرش را در دور کردن بلا دیدم(برای من نکرده بودن هی اینور اونورم می‌شکست و... نه سالگی کردن الحمدلله دیگه چیزجدی پیش نیامد)

علاّمه مجلسي درحليه المتّقين فرموده:بدان كه عقيقه فرزند مستحبموكّد است، براي كسي كه قادر برآن باشد، و بعضي از علما واجب ميدانند، و بهتر است روز هفتم واقعشود، و اگر تا بلوغ طفل تأخير كندبر پدر مستحبّ است، و پس از بلوغتا آخر عمر بر خودش مستحبّاست. و در احاديث معتبر بسياريوارد شده: عقيقه بر كسي كه دارايفرزند شود واجب است. و در احاديثبسياري نقل شده: هر فرزندي در گروعقيقه است، يعني اگر انجام نگيرد،در معرض انواع بلاهاست.از حضرت صادق (عليه السّلام) نقلشده: عقيقه بر كسي كه توانگر باشدلازم است، و كسي كه تهي دستاست پس از توانگري انجام دهد،اگر هم توانگر نشد بر او تكليفينيست و اگر براي او عقيقه نكنند، تازماني براي او قرباني كنند، قرباني ازعقيقه كفايت مي كند. در حديثديگري نقل شده: از آن حضرتپرسيدند: ما براي عقيقه دنبالگوسفند رفتيم ولي نيافتيم، چه ميفرماييد قيمتش را تصّدق كنيم؟فرمود: طلب كنيد تا بيابيد. خداخوراندن طعام و ريختن خونرا دوست دارد.....

اینا و اینکه آداب و دعای خاصی داره در مفاتیح آمده.

بعضی جاها هم خودشون باآدابش انجام میدن و به مستحق میدن(مثل حرم حضرت عبدالعظیم و...)

اخه میگن گوسفند سرببرین!!

اگه خواستین قربونی کنید حتما حتما قید کنید که به عنوان عقیقه ست 

و از تو مفاتیح هم آدابش رو رعایت کنید

عقیقه بیمه کامل بچست

حتی شده قرض کنید و عقیقه کنید

ما خودمون پول نداشتیم قرض کردیم

و چه کس از آیین پاک ابراهیم روی گرداند به جز مردم بیخرد؟! زیرا ما ابراهیم را در دنیا (به شرف رسالت) برگزیدیم و البته در آخرت هم از شایستگان است.     وَمَنْ يَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ إِبْرَاهِيمَ إِلَّا مَنْ سَفِهَ نَفْسَهُ ۚ وَلَقَدِ اصْطَفَيْنَاهُ فِي الدُّنْيَا ۖ وَإِنَّهُ فِي الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِينَ آیه ۱۰۳ سوره بقره                                           تعریف میکنه ،میگه رفتم سر قبر دیدم هی داره با خودش میگه مادر کاش به جای تو من رو میزدن و گریه میکرد،مادره دیگه.....(مادر شهید آرمان علی وردی)

ببین واجب نیست ولی میگن عقیقه کردن طفل اون رو از حوادث ناگوار و ... در امان میداره برای این مستحبه روز هفتم این کار رو بکنید اما اگه نشد تا اخر عمر حتی خود فرد در بزرگسالی هر وقت که بتونه میشه انجام داد 

اما واجب نیست

2706