2737
2734
عنوان

فلافل😋😋😋

1878 بازدید | 79 پست

خانوما میشه کمکم کنین 

از دیشب نخوداشو خیس کردم واسه امشب بسه یا بازم بزارم چند روز بمونه؟

و اینکه خانوما  من ی تیکه از نخودامو چند روز پیش خیس کردم و دیشب هم جدید خیس کردم اضافش کردم بنظرتون خراب میشع ؟

خانوما طرز تهیه فلافلم بگین بهم ممنوننتون میشم 😙😙😙

یه دهه شصتی باحال  و یه معلم مهربون 😍 خوشگلا تو دعاهاتون به اسم مریم دعام کنین مهربونا😍

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

وای ینی کلا به امید نی نی سایت نخود خیس کردی؟😃

اولش فک میکردم اونایی که معتقد به خدا و پیغمبر و اعمال دینی نیستن باسوادن و اونای دیگه بیسواد..تازه فهمیدم آدمای دیندار و باخدا داناترین مردمان هستن چون باید خیلی عاقل و دانا باشی که بدونی این چیزایی که الان نابودش کردن و بعنوان خرافات معرفی میکنن،حقیقت محضن.

نخود.سیر و پیاز با ادویه رو بزن میکس کن... اگر میخوای پوکتر شه میتونی یه سیب زمینی آبپز هم رنده کنی داخلش..اندازه ش رو نپرس چون خودم چشمی میریزم..نمیدونم😁

لبخند بزن..اینطوری قشنگتر نیستی؟؟

مرتب اب نخود و عوض کن

بهتره دو روز خیس بمونه اما اگه ۱ روز شد اشکالی نداره

دستور و من از سایت سر اشپز باشی درست میکنم عالیه

خیلی خوب میشه

ابنم هفته پیش خودم درست کردم

کاش اینایی که میخوان آدم رو به زور ببرن بهشت زودتر بمیرن برن بهشت😒
مرتب اب نخود و عوض کن بهتره دو روز خیس بمونه اما اگه ۱ روز شد اشکالی نداره دستور و من از سایت سر ا ...

میگی دستورتو .

یه دهه شصتی باحال  و یه معلم مهربون 😍 خوشگلا تو دعاهاتون به اسم مریم دعام کنین مهربونا😍
2738

این لینک دستور فلافله مهرشین جون تو نی نی سایتم عضوعه خیلی کامل با عکس توضیح داده فقط من یه ادویه شو نداشتم و نریختم

http://sarashpazbashi.com/1393/04/11/falafel/

کاش اینایی که میخوان آدم رو به زور ببرن بهشت زودتر بمیرن برن بهشت😒

نخود تو چرخ کن بعد پیاز و یکه دو حبه سیر رو چرخ کن .ادویه کاری و کمی کمی دارچین و پودر انبه هم بهش اضافه کن خواستی جعفری و زیره هم بزن اما خیلی کم که طعمش غالب نباشه تو روغن زیاد سرخ کن و زیرشم متوسط کن مغز پخت بشه.

میدونی جهنم چیه؟میگن موقع مرگ چیزی که هستی چیزی که میتونستی باشی رو ملاقات میکنه.   و هیچ چیز جهنمی تر از اون لحظه نیست!...🌋
نخود.سیر و پیاز با ادویه رو بزن میکس کن... اگر میخوای پوکتر شه میتونی یه سیب زمینی آبپز هم رنده کنی ...

چرخ کنم؟ ی روز خیس کنم عیب نداره ؟ و اینکه اون قبلیا یکم بیشتر خیس خورده عیب نداره،؟ تخم مرغ نزنم؟

طرز تهيه فلافل (دستور از سایو جون)

حدود يك ليوان و نيم نخود رو خيس ميكنيم حدودا دو روز خيس بخوره 

بعد دو باز چرخش ميكنيم همراهش يه پياز بزرگ هم چرخ ميكنيم يه دونه سيب زميني بزرگ رو هم كه اب پز كرديم رنده ريز ميزنيم بع مواد قبلي اضافه ميكنيم. حدود سه قاشق پودر ادويه سوخاري و چهار تا پنج قاشق ارد سوخاري اضافه ميكنيم نمك و زردچوبه و فلفل قرمز زيره تخم گشنيز اسياب شده هم اضافه ميكنيم و مواد رو خوب ورز ميديم اندازه نصف فنجون كوچيك هم اب به مواد اضافه ميكنيم يكم هم جعفري ريز شده به مواد اضافه ميكنيم 

قالب فلافل رو از مواد پر ميكنيم و توي روغن داغ ميندازيم فلافل ها رو تا سرخ بشن 

بايد تو روغن شناور باشن 

با اين روش فلافل پوك و سوخاري ميشه 

و طعمش فوق العاده اس 

نوش جان 

2706