2737
2734
عنوان

خانم های مذهبی

| مشاهده متن کامل بحث + 287 بازدید | 32 پست
علوم دینی شامل چیا میشه؟

بیا حدیثو پیداش کردم تو کتاب اصول کافی به نقل از رسول الله. حضرت میفرمایند:  انما العلم ثلاثه، ایه المحکمه او فریضه عادله او سنته قائمه و ما خلاهن فهو فضل.

همانا علم سه چیز است آیه محکم (اصول عقاید) فریضه دادگرانه (اخلاق) و سنت استوار (احکام) و غیر اینها، فضیلت است.

آدرس اصول کافی، باب ویژگی و فضیلت علم و فضیلت دانشمندان، ص 75 حدیث 46

بیا حدیثو پیداش کردم تو کتاب اصول کافی به نقل از رسول الله. حضرت میفرمایند:  انما العلم ثلاثه، ...

بعد تو یه روایت دیگه هست طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، منظور علم دین هست. باز یه روایت دیگه هست : از اما علی میفرمایند العلوم اربعه الفقه للادیان و الطب الابدان و النحو للسان و النجوم لمعرفه الازمان؛ علم چهار رشته است: علم فقه برای دین، علم طب برای امراض بدن، علم نحو برای مصونیت زبان از خطا علم نجوم برای شناخت زمان. بحار الانوار ج 1 ص 218 

جمع کنیم بین احادیث معلوم میشه مهمترین علم نزد اهل بیت علم دین هست، باقی اگر نافع باشن شخص دنبال کسبش بره میشه فاضل

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘