2737
2734
عنوان

اشپزا کیک پزا خوش سلیقه ها سلام

121 بازدید | 3 پست

دوستان میشه یه دستور کیک خیلی خوشمزه و اینکه چه خامه ای باید برای تزیین روش بخرم رو بگین

مردِ من چشمهایش لبریز از آرامش است...وقتی کنارم قدم میزند از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارم...او معنای تمام و کمال واژه‌ی امنیت است...قول هایش قول است...تهِ چشمانش پاکی موج میزند...برای عاشقانه هایم مجنون است و برای بچگی کردن هایم پدر ...مردِ من مــــرد است و محکم...آنقدر محکم ک میتوانم با خیال راحت کنارش همان دختربچه‌ی ساده‌ باشم 

سلام عزیزم پودر کیک شکلاتی یا توت فرنگی بخر دستور درس کردنش هم رو پاکتش نوشته خامه قنادی هم بخر بزن روش با شکلات و ترافل تزئینش کن بعد داخل مواد کشمش و گردو و بریز کیک خوشمزه میشه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کیک خیس سایو جون واسه تزیینش هم من از خامه قنادی آماده استفاده میکنم 

آرد يك ليوان
تخم مرغ دو عدد كوچك(به دماي محيط رسيده باشه)
شير يك ليوان سر خالي سرخالي(به دماي محيط رسيده باشه)
شكر يك ليوان
پودر كاكايو دو قاشق غذاخوري پر
روغن نصف ليوان
وانيل نصف قاشق چايخوري
بكينگ پودر يك قاشق مرباخوري پر
اول سس شكلاتي رو اماده ميكنيم
شكر و شير رو در يك ظرف گود ميريزيم نصف روغنمون رو اضافه ميكنيم و پودر كاكايو رو بعد با قاشق يك دقيقه هم ميزنيم بعد يكي از پره هاي همزن رو درمياريم بعد مواد رو با همزن يك پر يكي دو دقيقه ميزنيم
حالا نصف ليوان از مواد رو برميداريم ميزاريم كنار که بعد از پخت بریزیم روی کیک
حالا پره همزن رو بشوريد
تخم مرغ ها رو تو كاسه بشكونيد وانيل رو اضافه كنيد با همزن هشت دقيقه بزنيد تا خوب پف كنه و كش دار و كرمي رنگ بشه
حالا سس شكلاتي كه درست كرده بوديم رو اضافه ميكنيم و با همزن خيلي كم در حد مخلوط شدن (١٥ ثانيه)ميزنيم بقيه روغن رو اضافه ميكنيم
يكم هم ميزنيم حالا بكينگ پودر رو با ارد مخلوط ميكنيم و در دو مرحله روي مواد الك ميكنيم و هر بار با ليسك به صورت دوراني و در يك جهت هم ميزنيم كه فقط ارد با مواد مخلوط بشه
در حد پنج ثانيه با همزن ميزنيم كه اردي توش گلوله باقي نمونه
حالا يكم روغن و ارد رو به مقدار مساوي مخلوط كنيد كل قالبتون رو باهاش چرب كنيد كف و ديواره ها
بعد كف ظرف كاغذ روغني بندازيد يكم روي كاغذ رو هم چرب كنيد
حالا مواد رو داخل قالب بريزيد
مواد بايد نصف قالب رو پر كنه
بعد بزاري. تو فر از قبل گرم شده١٨٠ درجه سانتي گراد به مدت ٤٥ دقيقه تا يك ساعت
بعد در حين پخت سس شكلاتي كه نگه داشته بوديد. رو يكم گرم كنيد
بزاريد خوب شكر توش حل بشه شروع به جوش كه كرد خاموش كنيد
بعد بزاريد خنك بشه
كيك كه پخت بلافاصله سطحش رو با خلال دندون سوراخ سوراخ كنيد و نصف سس شكلاتي رو با قاشق روش بديد
حالا كيك رو برگردونيد داخل بشقاب اون طرفش رو هم با خلال دندون يا سيخ چوبي سوراخ سوراخ كنيد و بقيه سس رو روي كيك و رو ديواره ها بديد
بعد برش بزنيد
با خلال پسته و بادوم يا كنجد و پودر نارگيل يا چيپس هاي رنگي شكلاتي تزيين كنيد
نكته( سس شكلات رو بلافاصله بعد از بيرون اوردن از فر روي كيك بديد تا جذب كيك بشه 

دلم واسه مادرشوهر جونم تنگ شده 😭😭😭😭                                                          الکی مثلا مادر شوهر منم زن خوبیه 😉😉😉😃😃😃😃     لامصب خودش ب تنهایی ده تا  ترامپ و کیم جونگ اون و روحانیه  😐😐😐😐😐😐😧😧😧😧😧
2731