2703
2553
عنوان

خانما و اقایون سایت تشریف بیارین

| مشاهده متن کامل بحث + 308 بازدید | 46 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

تا بوده غیر از این بوده دوست عزیز...مگه توی ایران زندگی نمیکنی؟

بله ایران زندگی میکنم . 

۱۷ سال پیش با همین سرایط ازدواج کردم . 

مگه قراره نگاه کنم بقیه چکار میکنن ؟ 

همون موقع به جای مهریه ،حقوق برابر گرفتم.

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم . 
2456

بچه ها مهریه میدونین فقط زمانی که مرد بمیره برلی زن خوبه چون اول از ارثیه مهررو میدن ولی تا زمانی که زندس مهریه رو کی داده کی گرفته!

کاربر قدیمی هستم .(آفتاب)😊کارهای تم تولد انجام میدم.از 1388اینجام
مثلا من این هارو به یه دوست گفتم گفت یعنی چی؟میگن مهریه نگرفت که جهیزیه نده...

بابا والا تاجایی ک من مطالعه داشتم جهیزیه گرفتن دراسلام‌اصلا مثل الان نبوده

توتاریخ اسلام دوجور خوندم یا مرد جهیزیه رو تهیه میکرده یا مهریه رو ب زن پرداخت میکرده و زن باهاش جهیزیه تهیه میکرده اونم در حد ضررررووورت!!!!

بعدش باید مطابق شان زن بهش غذای آماده و لباس و مسکن بدی

و....همه چیز کلی ب نفع زنه

حتی اون اختیاراتی ک از زن هم گرفته شده باز ب نفعشه

اما الان اسلام تحریف شده

همینه خیلیا ب دیدگاه غربی ها پناه میبرن

دیدگاهی ک بنظرم کاملا غلطه!!!

تا اطلاع ثانوی حوصله بحث کردن با هیچکی رو ندارم.....
2714

وقتی یه قاونو شروع میشه برای اجرا..نسل اول مثل موش ازمایشگاهی میشن...این قوانین معایب و خوبی های خودشو داره ولی برای جامعه حاضر قابل اجرا نیست....ایران کشوریه که سن ازدواج برای بچه های زیر ۱۸ سال بالاست...شاید خیلیا با من مخالف باشن ولی اینکه حضانت فرزند با پدر هست خیلی جاها مفیده...چون بعد عاطفی رو بزاریم کنار هم ازدواج بعدی برای زن راحت تره..و هم اینکه برای زنی که کارو تحصیل نداره خرج تحصیل و لباس و پوشاک و خوراک خیلی سخته...و می تونه به بچه اسیب بزنه..

من مادرم و هر دم دردی ز من زاده می شود.....و این کودک که در جای جای من جان گرفته....و با بطن سرد من خو گرفته...هردم خون مرا می مکد...و استخوان بودن مرا می جود...ودر من زاده می شود....من مادرم و می دانم شکست ضمیر نور چه دردی دارد...و چکیدن میل غزل ار سرانگشتانم چه وزنی دارد...ولی حیف که افتاب مرده است...و اینه چه پوج ز انعکاسی دگر بارور است.....من در عمق پوچ لحظه ها مادرم...زمانی که سکوت از صدای اشک هایم می چکید...و بوسه های پوسیده از لبانم می گریخت...فقط لحظه ها می دانستند که نگاهم ویران خواهد شد...من مادرم و لالایی هایم رفته است...تو بگو چند وقت است مرده ام؟ چند وقت است کودکم در گور خفته است؟
بله ایران زندگی میکنم .  ۱۷ سال پیش با همین سرایط ازدواج کردم .  مگه قراره نگاه کنم بقیه ...

خب شما خودتو نبین اول اینکه هفده سال پیش که نه اینترنتی بود  نه اینستاگرامی هیچ رسانه ای واسه فرهنگسازی نبود خیلی دمتون گرم که تونستید حق و حقوقتون رو بگیرید.اما حقیقتش الان هم هستن کسایی که تابع این رسومات باشن کم پیش میاد کسی تابوشکنی کنه مخصوصا کسایی که توی شهرای کوچیک زندگی میکنن

خدایا میشه سال 2020 حذف کنی دوباره نصب کنی؟ این ویروس داره😓😓😓. 
منم با حقوق برابر ازدواج کردم. مهریه هم ندارم. مثل شما با مطالعه و آگاهی این انتخابو کردم خیلی هم را ...

خیلی خوشحال میشم,وقتی چنین پیام هایی رو میخونم ان شاالله که همیشه خوشبخت و خوشحال باشین

بنظرم خوب نیست. پیغمبر یه چیزی میدونسته که مهریه گذاشته و سنت شده 

یعنی میگین ارزش مهریه در هزار و چهارصد سال پیش در شرایطی که زن ها مستقل نبودن به اندازه امروزه که زنان همپای مردا کار میکنن؟شاید اون زمان مهریه پشتوانه زن باشه اما الان که زن ها شاغلن 

البته منظور ما هم برای زنان شاغله نه زنان خانه دار

بابا والا تاجایی ک من مطالعه داشتم جهیزیه گرفتن دراسلام‌اصلا مثل الان نبوده توتاریخ اسلام دوجور خون ...

جدی؟من توی این زمینه مطالعه نداشتم

وقتی یه قاونو شروع میشه برای اجرا..نسل اول مثل موش ازمایشگاهی میشن...این قوانین معایب و خوبی های خود ...

خب ببینین این خیلی شخصیه...چون من یکی شخصا هرگز قصد بچه,دار شدن ندارم چیزیه که واقعا بهش فکر کردم طبیعتا قصد ندارم اگررر روزی توی چنین شرایطی قرار گرفتم حضانت بچه امو بگیرم اما خیلی ها هستن که,دوری از بچه اشون براشون عذابه ولی چون طبق قانون حضانت با پدر هست فقط میتونن زجر بکشن از ندیدن بچه هاشون چیزی که بالاخره تو دادگاه های خانواده پره

2706