2726
عنوان

پخت سیب زمینی

706 بازدید | 14 پست

می‌خوام واسه خواهرم که باشگاه می‌ره یه جور سیب زمینی خوشمزه و مقوی متنوع  درست کنم آخه میخواد چاق بشه کسی ایده و طرز پخت جدیدی داره بهم بده ممنون میشم

دوتا بلدم بگم؟

عروس یکی یه دونه ماه دوماد نمونه این رقص عاشقیتون یادگاری میمونه ..عروس یکی یه دونه ماه دوماد نمونه این بهترین سکانس کل زندگیتون...دل دومادو بردی عروس با سلیقه دوماد یه تارموتو به یه دنیا نمیده..  دوماد گل میریزه زیر قدم هات..دوماد هز (حض..حز)میکنه میرقصه باهات...  برو هرجا میره شونه به شونش شدی تاج سرش چراغ خونش
دوتا بلدم بگم؟

آب پز سرخ کرده

تو رو خدا ب اسمم گیر ندین ی غلطی کردم دیگه بعدش نتونستم هیچ غلطی بکنم نی نی یار هم تغییرش نمیده (بخاطر ذوقی ک اولین بار دو تا خط پررنگ افتاد نزدیک ۲۰ تا بی بی چک زدم باهم ذوق کرده بودم)هنوزم عاشق بی بی چکم😂

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

۱ سیب زمینی دو پیازه

پیاز دوتا متوسط خورد میکنی سرخ میکنی ی کم طلایی شد بش زردچوبه نعنا پونه میزنی و سیب ها را ک برش برش زدی میریزی و قاطی میکنی باشون و نصف لیوان اب میریزی درشو میزاری تا بپزه تا جایی ک راحت با قاشق له بشن بعد سیبا را له میکنی و نمکم میزنی با نون میخورید آی خوش مزه

عروس یکی یه دونه ماه دوماد نمونه این رقص عاشقیتون یادگاری میمونه ..عروس یکی یه دونه ماه دوماد نمونه این بهترین سکانس کل زندگیتون...دل دومادو بردی عروس با سلیقه دوماد یه تارموتو به یه دنیا نمیده..  دوماد گل میریزه زیر قدم هات..دوماد هز (حض..حز)میکنه میرقصه باهات...  برو هرجا میره شونه به شونش شدی تاج سرش چراغ خونش

۲

ی قابلمه روی(روحی) بر میداری کفشو سنگ ریزه یا ماسه یا نمک میریزی حدود ۲ سانت

بعد سیب ها را خیلییی تمیز شستی با پوست میزاری توی قابلمه درشونا میبندی بعد نیم ساعت میپزن

بعد با روغن حیوونی یا کره میل میکنید من ی کمم پنیر میزنم قاطی میکنم خوشمزه میشه

۲ ی قابلمه روی(روحی) بر میداری کفشو سنگ ریزه یا ماسه یا نمک میریزی حدود ۲ سانت بعد سیب ها را خیلیی ...

این مث سیب اتیشی میشه

سیب زمینی ک ابپز کردی حلقه حلقه میکنی میزاری کنار

سس:کره یا روغن به مقدار دلخواه +پودر شوید+کمی دارچین+دو قاشق سس سفید +یه قاششق مرباخوری ابلیمو +نمک به مقدار دلخواه  همرو با هم خوب مخلوط میکنی بعد میریزی رو حلقه های سیب زمینی 

من خودم موقع پرس سینه از این میخوردم و سیر نمیشدم ب شدت میچسبه

اول برای خودت بعد برای حاجت من اللهم صل علی محمد و آل محمد الهی آمین  

نان سیب زمینی یه جور نون مخصوص کشورای سردسیر هست واسه شرق اروپا تو زمستوناشون می پختن. خیلی خیلی خوش مزه است.   

اگر از آسمان باران آزادی می بارید. بعضی بردگان را می دیدم که با خود چتر حمل می کنند. افلاطون
دستور پختش چیه

4 تا سیب زمینی متوسط رو میپزی بعد له کن. 4 پیمانه ارد و 1 پیمانه نشاسته رو الک کن بهش بهبود دهنده و نمک و  شکر و خمیر مایه فوری و زیره سبز  اضافه کن. بعد با نصف پیمانه روغن مخلوط کن. بعد سیب زمینی رو اضافه کن. حالا کم کم اب بریز و مخلوط کن که خمیر شه بعد بذار استراحت کنه. بعد بذار تو فر می خوای چند تکه کن یا یه تکه. من 16 قسمتش می کنم. به جای اب شیر میتونی بریزی و به جای بهبود دهنده جوش شیرین. روغن هم میتونی بیشتر بریزی سلیقه ای هست. اون کوچیکا همه 1 قاشق چایخورین به جز خمیر مایه که 1 قاشق غذاخوریه.

اگر از آسمان باران آزادی می بارید. بعضی بردگان را می دیدم که با خود چتر حمل می کنند. افلاطون
2706