2703
2553
عنوان

خودارضایی کودکان زیر ۵سال

36162 بازدید | 115 پست

دوستان عزیزی که حس میکنن کودک زیر پنج سالشون خودارضایی میکنه نگران نباشن چون من کل تاپیکای نی نی سایت رو خوندم و بیشتر نگران شدم اما با حضور بچه به روانشناس مراجعه کردیم( یکی از بهترین های ایران در این زمینه)  و به من گفت این اسمش خودارضایی نیست چون در واقع بچه دوران بلوغ صفر درصد هورمون نداره که بخواد لذت ببره.این ی واکنش به اضطراب درونیه کودکه و با خوردن ی ماه دارو کامل برطرف میشه

زندگی چون پیچکی ست ، انتهایش میرسد پیش خدا ☺

بهتون بگم که همدیگه دو بدتتر نگران نکنید.همدیگه رو سرزنش نکنید.نه بچه صحنه ای دیده اتفاقا از خیلی از بچه های دیگه بهتر بزرگ شده و واسه کوچکترین مشکلشون با روانشناس مشورت شده.خانواده مقیدی هستیم و همه جوره رعایت کردیم.لطفا ادمایی که سواد روانشناسی ندارن و مقاله یا منبع مطمءنی رو مطالعه نکردن بدون اطلاع و صرفا از روی از شنیده ها از زن همسایه و بقال سر کوچه و غیره صحبت نفرمایید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
2714

دکتر مهدی بینا گفتند این واکنش در برابر اضطراب هست و در این جور کودکان اشتها و خواب هم خیلی خوب نیست و بچه های مضطربی هستند.نه تشویقشون کنید نه تنبیه و نه جلودارشون بشید.فقط نظارت و درمان.معمولا از خانواده هایی هستند که مدر یا مادر یا هر دو ، اضطراب و افسردگی رو تجربه کردند.و با مشاوره ی فرزند من گفت این ترس از دست دادن مادر داره و دیگر هیچ.اضطراب داره چون ی مدت بیمارستان بودی و تنها بوده.بعد اینکه گفتند عین ناخن خوردن.لب کندن.مو و مژه کندن، سوال کردم خب چرا این یکی از اون کارها رو انجام نمیده ؟ گفت چون این اولین علامته و بعد اونای دیگه شروع میشه.

دکتر مهدی بینا گفتند این واکنش در برابر اضطراب هست و در این جور کودکان اشتها و خواب هم خیلی خوب نیست ...

عزیزم ببخشید یعنی چیکار میکنه بچه؟ چه نوع حرکاتی میکنه ؟

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...
جدی میگه من پسرم هشت سالشه یه مدت خودشو میمالید بهزمین وقتی دعواش میکردم میگفت قلقلکم میاد

نباید دعواش میکردی بهتر بود مثلا بهش میگفتی با اینکارت پوستت زخم میشه وقتی خودتو میمالی به زمین یا یه یهانه دیگه 

با دعوا بچه حساس میشه که احیانا چه کار اشتباهی کرده ؟ چون واقعا آگاه نیست 

کلا اینکارشونم بیشتر نشونه تخلیه روانیه 

ی دارو با دز خفیف شروع کرد و گفتم ی مدته اوردمش داخل اتاق خودمون تا بیشتر کنترلش کنم گفت خانم این مساله جنسی نیست که بزرگش کردی هیچ ربطی به لذت و تحریک و ارضا نداره.این ی واکنش اضطرابیه.بچه رو برگردون به اتاقش و این دارو رو بده تا ی ماه و ببین چه معجزه ای شده .کامل ترک میشه جون اضطراب درمان میشه.بهم قول داد و گفت منِ دکتر که سالها ایران و اروپا کودکان رو درمان کردم بهت میگم این مشکلی نیست که بخوای غصه بخوری و به چیزای بد ربطش بدی و درمان نداشته باشه.اصلا بچه هورمونی نداره تا زمان بلوغ

خلاصه چون تو سایت مطب از مشکل دوستان دیگه هم خوندم و دیدم ی سری ادم بیسواد میان قضاوت میکنن و میگن وای مگه جلوی بچه رابطه داشتید؟ وای مگه بچه ماهوره میبینه؟ خدا لعنت کنه فیلمای ترکیه رو و ....خاستم بگم ی کم مطالعه کنن ودرست به ی مادر مشکل دار اطلاعات بدن نه که بدترش کنن.همیشه یاد بگیریم با نطالعه و تحقیق طبق منابع علمی روز دنیا نظر بدیم.

2706