2726
عنوان

آزمایش ژنتیک رایگان

5525 بازدید | 13 پست

سلام بچه ها خوبید؟

من چهار_پنج ماه پیش ،تو هفته ی 17بارداری پسرمو بخاطر مشکلات کروموزومی که تو سونوی قبل غربالگری مشخص شد سقط کردم...دفورمیتی شدید ستون فقرات و آمفالوسل/گاشتروزی،سیستیک هیگروما و ان تی پنج و سه دهم....سونولوژیست بهم گفت مشکلاتش اینقد زیاده و تو سونو کاملا مشخصه که دیگه لازم به انجام آزمایش غربالگری نیس،احتمالا مشکلات ذهنی هم داشته باشه(که ایکاش آزمایش خون و آمنیوسنتزم میدادم تا مطمین میشدم که چه مشکلات دیگه ای هم داشته)،گفت بچه یا نمیمونه یا اگرم به دنیا بیاد میمیره...چند تا دیگ سونو رفتم همه همینو گفتن....با مجوز پزشکی قانونی تو ماه چهارم زایمان کردم.....ولی یک اشتباه خیلی بزرگ کردم که جنینو ندادم پاتولوژی برای آزمایشات ژنتیک و کروموزومی....(چون هزینش خیلی هنگفت و زیاد بود و آخرشم میخواستن بگن احتمالیه...ممکنه بعدی سالم باشه یا نباشه....)

خلاااااااصه سرتون رو درد نیارم......الان که میخوام اقدام کنم برا بارداری مجدد...دکتر گفت حتما باید مشاوره ژنتیک بشی و آزمایش ژنتیک بدی....که اگر ژن هاتون مشکلدار بود بفرستیم آی وی اف و....(راستی با همسرم فامیل نیستیم و تو اقوام سابقه نداشته همچین چیزایی).....حال از اونجایی در شرایط مالی مناسبی نیستیم که بخواییم هزینه های چند میلیونی برا آزمایش ژنتیک بدیم و از طرفی هم آرزو داریم که طعم شیرین پدر و مادر شدن رو تجربه کنیم....آیا شما جایی رو میشناسید که آزمایشات ژنتیکی رایگان انجام بدن؟ یا با تامین اجتماعی قرارداد داشته باشه؟ شنیدم جهاددانشگاهی از بقیه جاها ارزونتره! درسته؟بیمارستان طالقانی تو ولنجک چطور؟ برام دعا کنید..ممنونم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

عزیزم اخه ازمایش ڗنتیک خاصی نیست که تعیین کنه ڗنای تخمکت سالمن یانه.فکر کنن نهایتش ازمایش کاریوتایپ باشه

درضمن هرزنی توسن باروری چندبارممکنه سقط کنه که این سقطا دلیلش همین مشگلات کرومزومیه.حالا شما سقط نکردی و توماه چهارزایمانش کردی.

منظورم اینه تمام این سقطا برای مشگل کرومزومین.بعدم بایک بار که انگ نمیزنن به ادم ؛ چند باراگه این اتفاق بیفته  بعدممکنه نیازبه بررسی باشه گلم.

بعدم این اتفاقا طبیعیه و برای هرکس پیش میاد و نشانه ی مشگلداربودن شمانیست.بارداری بعدیتم ربطی به این نداره واحتمال بروزمشگل توش کمه

عزیزم میشه بگید ازمایش چی بود؟؟؟ااسمش چیه؟کاریوتایپ؟

من چون نسبت فامیلی دارم با همسرم قبل بارداری رفتیم مشاوره ژنتیک توی شیرخوارگاه امنه ویزیتش ارزونتربود چون ی جورایی خیریه هستش.مارو فرستاد مرکز ژنتیک دکتر زینلی.اسم ازمایشو نمیدونم ولی کروموزوم بررسی کردم که مشکلی نباشه.اخه ما ی عمه مشترک داشتیم که مشکل ذهنی و جسمی داشت

میدونم گلم اسم ازمایشت چی بود؟ ازمایش خون دادید؟ اطمش کاریوتایپ بود؟

۴سال پیش ازمایش دادیم الان بچه امـ۳سالشه اسم ازمایشو یادم نیست

بله ازمون خون گرفتن به علاوه چکاب کامل ازخودمو همسرم .هم اینکه ی ازمایش دیگه بودکه ایکنی بدن منو در برابر ۳تا ویروس قوی نشون میداد که باعث عقب ماندگی ذهنی جنین میشه.در اخر قبض ازمایشو میبری اگه بیمه تکمبلی نداشته باشی،مقداری از هزینشو بهتون میدن

۴سال پیش ازمایش دادیم الان بچه امـ۳سالشه اسم ازمایشو یادم نیست بله ازمون خون گرفتن به علاوه چکاب کا ...

ممنونم عزیزم.

چون غیرکاریوتایپ که بررسی سلامت کرومزوم هاست من ازمایش دیگه ای نمیشناسم.گفتم اگه هست یاد بگیرم ازت.

ما ازمایش ژنتیک دادیمـ۶۰۰تومن شد برای جفتمون. مشاوره رفتیم شیرخوارگاه آمنه اگه بففهمن بیمه ندارید، ...

آزمایش ژنتیک شنیدم چند ملیونه!حتما آزمایش شما جزئی نبوده و کلی بررسی کردن،با نیروها مسلح قرارداد داره شیرخوارگاه؟

پسرم زندگی با بودن تو و خندیدنت جایی قشنگ تریه😍
سلام.شما ها تهرانید؟ من اصفهانم و تازه ثبت نام کردم من و شوهرم فامیلیم.ازمایش ژنتیک دادیم گفت مشکلی ...

احتمالا اون آمپولها بخاطر مدل گروه خونتونه...اگر ارهاش (Rh)منفی باشه...یعنی گروه خونیتون او منفی یا آ منفی یا ب منفی و این چیزا باشه