2733
2739
عنوان

مهرتون چقدر بوده و خانواده شوهرتون کدوم تیکه های جهیزیه تون رو دادند؟

| مشاهده متن کامل بحث + 33536 بازدید | 1220 پست
داماد ماشین نداره .فقط و فقط خونه داره ک اونم مال خودش نیست.مال باباشه.تازه عروسی هم انگار میل ندارن ...

نه ما خرج عروسی کامل به گردن داماده.اگه اینجوره بخواید چند قلم بگیره

والا هزینه های عروسی گرفتن و خونه و ماشین جور کردن هم سرسام آور شده... 

دقیقافقط جهیزیه گرون نیست که به دوطرف زورمیاد.عزیزم قدیم مثل الان گرونی نبودسکه ارزونتربودسکه بیشترمینداختن ویاچندتکه دامادمیخریدولی الان ...

خدامن وبچه هام ازاین جهنم نجات بده حتی شده بامرگ

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ما تازه وقتی اومدیم خونمون شوهرم رفت دوتا هم کولر گازی گرفت که من اصلا فکرشم نمیکردم شاید رو جهاز لازم باشه البته معمولا هرخونه ای بری خودش کولر داره ولی ما چون اومدیم جنوب و خونه های اینجا باید از خودت کولر گازی داشته باشی نمیدونستم البته شوهرمم نگفت چون میدونست هم داره دختر مردمو میاره یه شهر دور هم نباید دستور اضافه بده خدایی هم کولر گازی از کولر آبی خیلی گرون تر بود. تقریبا اون زمان دوتا کولر شد پنج میلیون

2728

من سال پیش بهمن عقد کردم مهریم ۱۱۴ تا 

لباسشویی تلویزیون یخچال فرگاز و دوتافرش ۳.۴ سرویس چوب شامل مبلمان و سرویس خواب بود که واسه مناسبتا واسم جاروبرقی و غذاساز و بجای فرگاز ماکروویو و گاز رومیزی و ماشین ظرفشویی و چرخ خیاطی هم خریدن

2738
بعضي كاربرا با نظر دادنشون قشنگگگگگگگگگگگگگگ نشون دادن كه چه خواهري شوهري هستنا، فقط خانوداه دختر رو ...

من خودم داداش ندارم عزییییزم! ولی واسه یکی از‌آشناهای نزدیکمون پیش اومده بود که بنده خداها خیلی ریخته بودن بهمو حقم داشتن!

مهریش با نرخ الان اوکیه.ولی اگه عروسی نمیخوان بگیرن شما هم چند تا وسیله بزرگ بزارید به عهدشون.اگه راضی نشدن بدونید که خیلی خسیسن و ارزشی برای عروس قائل نیستن.یا عروسی بگیرن یا جهاز کمک کنن.تلویزیون هم حتما به عهده مرد هست.

هرشهری یه رسمی داره هرکس به رسم خودش عمل کنه برا هم زیرو رو نکشن دقل بازی در نیاران باهم شادباش هم درک کنن متوقع نباشن لجبازو مغرور نباشن باهم بسازن وعاشقانه همذیگر بپرستن ایناس که خوشبختی میاره اگه خانواده داماد میگن حرف حرف ماست یه تجدید نظر بفرمایید

لایک نکن ممنون  
شرع میگه مرد میتونه ۴ تا زنم بگیره!!!! اینو شما قبول میکنید؟؟؟  عجبا! پدر عروس بس گناهه بعد پدر ...

شرع گفته مرد میتونه ۴ تا زن بگیره ولی بشرطها و شروطهاااا.نه مردای دوران ما که چه از لحاظ اخلاقی و رفتاری و عاطفی و چه از لحاظ مالی کارشون لنگه و حتی واسه وسایل خونه خودشونم از پدرزن توقع دارن! پس هرکی اینو بهتون گفت بگین توی قرآن کامل این ایه رو بخونه و شرطهاشو یادبگیره. هرکسی مث امام علی نمیتونه عدالت رو از همه جهات برای همسراتش رعایت کنه بخصوص مردای ما! پس میبینیم که از لحاظ شرع مجاز نیستن و تو یکی شم موندن😌 اگه واقعا از عهدش میومدن ماهم قبول نمیکردیم میگرفتن😂 این از این. پدر داماد هم گناه نکرده. گفتم که دست بذاره رو زانوی خودش. پدرشم تاجایی ک تونست و دلش سوخت کمک پسرش میکنه تا وظیفشو انجام بده نتونست هم خود داماد در حد وسعش. ما که سخت نمیگیریم خونه و ماشین حتما داشته باشه 

‏فرمولی مهم درزندگی از کلام استاد شجاعی: به همه چیز نگاه امانتی داشته باشید...فرزندم امانته...خونم امانته... همسرم امانته......و.......                                      امام صادق(ع): شخص امین آن کسی است که از خدا می‌ترسد. (بحار،‌ ج ٧٥، ص ٩٩)...                             در امانت ها خیانت نکنیم ...‎#خودسازی
شرع گفته مرد میتونه ۴ تا زن بگیره ولی بشرطها و شروطهاااا.نه مردای دوران ما که چه از لحاظ اخلاقی و رف ...

ولی همین چندتاتکه وسایل بخوادبگیره وعروسی وارایشگاه وخریدطلاولباس واجاره خونه میدونی چقدرمیشه بااین وضع گرونی

خدامن وبچه هام ازاین جهنم نجات بده حتی شده بامرگ
2706