2737
2734
عنوان

مهرتون چقدر بوده و خانواده شوهرتون کدوم تیکه های جهیزیه تون رو دادند؟

| مشاهده متن کامل بحث + 33536 بازدید | 1220 پست
خواستگار خواهرتون از نظر خونه و شغل مشکلی نداره؟

خونه مال باباشه ک میده اینا توش زندگی کنند و ماشین نداره.میل هم ندارن عروسی بگیرن. فعلا اینطوری گفتند

شغل هم ک یه امتحان دیگه بده میتونه دفتر بزنه.فوق لیسانسه معماریه .ولی از طرف پدری کار دارند .شغلشون  تولید عسله

خدا رو شکر هنوز عقد نکردند.در حد نشون کرده است.ب خواهرم‌گفتم توسط واسطه اشون به گوششون برسونه

ولی دقت کنین طرفش خسیس نباشه من خانواده شوهرم به شدت خسیسن مخصوصا پدرشوهر ولی شوهرم مثل اونا نیس اگه یه زمان مادرشوهرم بفهمه خرجایی که من میکنم فکر کنم سکته کنه

معنی اسمم یعنی کیک ،تعجب نکنید لطفا ،همینجوری زدم از بس هرچی زدم قبول نکرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خواهرم ۶سال پیش ازدواج کردسکه ۵۰۰تابادودانگ خونه .براجهیزیه بجای شیربهادامادمون تلویزیون،یخچال،لبتسشویی،اجاق گاز گرفت.خودم ۱۴_۱۵سال پیش ۲۵۰سکه ودودانگ خونه بود وشیربها یه میلیون پول نقد

🖤 پدر 🖤قصه ای که زودتمام شد
خونه مال باباشه ک میده اینا توش زندگی کنند و ماشین نداره.میل هم ندارن عروسی بگیرن. فعلا اینطوری گفتن ...

ما هم خونه از باباش بود ۱ سال نشستیم گفت میخوام مغازه بخرم فروخت بچه خودشو اواره کرد 

معنی اسمم یعنی کیک ،تعجب نکنید لطفا ،همینجوری زدم از بس هرچی زدم قبول نکرد
2731
خسته نشین یه وقت!!! بدبخت اونی که بیاد از شما زن بگیره!! مگه بیکاره؟؟ میره دختراییو میگیره که کامل ج ...

عزیزم ما جز مهریه سنگین وسایل سنگین به داماد میندازیم ولی اجبار نمیکنیم بخره یانه اولش میگیم اصلا ببینیم پسر جربزه داره بخره یا نه ولی خودمون به اندازه اون جهاز و خرید میدیم و اینم بگم  

الان نوه عمه خواستگار داشت وضعشون توپ ولی ۷ قلم جنس انداختن رو دوماد دوماد گفت همه میخرم بعد سه ماه دیدن نه انکار پسر جنمشو داره اهل کار و رفیق باز نیست داره تلاش میکنه عمه و دخترشو گفتن هیچی نمیخواهیم 

برای رسیدن به موفقیت هام یه صلوات بفرسین ممنون 

۳۳۸ تا سکه با یه سفر مکه. رسم نداریم تکه ای رو داماد بگیره فقط صوتی تصویری از قدیم با داماد بود که همون رو گرفتن. ۶ سال پیش.

آنتن‌هایی که هست صداها را از ریشه‌های درخت که در آب جوش بگذارند صدای هیاهو هست.
ببین تو دل بابای من چه آشوبیه😭😭😭😭😭

پدر داماد تو دلش آشوب نیست؟؟؟ چون پولدارن فک میکنی خرجیم ندارن؟؟ بعدم بهتر بود شما با همسطح خودتون وصلت میکردین که این توقعاتو نداشته باشینو این مشکلات پیش نیاد براتون! کاملا حق با اوناست

2738

من مهریه ام 114تا بود با یه مکه و کربلا تمام تیکه های بزرگ رو هم داماد داد دوتا فرش سه درچهار که البته بعدا به خاطر اندازه خونمون سه تا نه متری گرفت، یخچال، گاز، لباسشویی، سرویس چوب+مبل، تلوزیون. کربلا رو هم همون قبل از عروسی رفتیم از عقدمون چهارسال گذشته. سه ساله خونه خودمم. اگه فکر میکنین خانواده پسره خسیس هستن خوب دختر ندین. ولی اگه تو خرید و... دیدین لارج هستن و کم نمیزارن و بگیر نگیر نمیکنن اشکال نداره شاید الان دستشون تنگه.ولی در کل به نظرم تکه های بزرگ رو حتما بدین پسر چون اون هم خودش میتونه خرج کنه هم باباش. ولی شما فقط باباتون باید بگیره و بهش فشار میاد بعدشم اون میگیره از جیب خودش برای خونه خودش ولی شما بابات باید بگیره واسه غریبه به نظرم وسایل خونه مثل مهریه نیست که بگیم خوشبختی نمیاره و نندازیم گردنشون وظیفه شه برای خونه خودش میخواد بگیره.

خونه مال باباشه ک میده اینا توش زندگی کنند و ماشین نداره.میل هم ندارن عروسی بگیرن. فعلا اینطوری گفتن ...

ببخشید ک این و میگم ولی خب خیلی بی منطقن همه ی شرایط و ب نفع خودشون میخوان فقط

شرع میگه مرد میتونه ۴ تا زنم بگیره!!!! اینو شما قبول میکنید؟؟؟  عجبا! پدر عروس بس گناهه بعد پدر ...

شرع میگه ولی قانون که اجازه ما زنها رو میطلبه چنین اجازه ای نمی ده .

ممنون میشم واسه  پیدا شدن گمشده من هم یک صلوات بفرستيد
نه آخه جالبه جاهایی که به نفع خودشون باشه میگن ما رسم نداریم!!!! حالا اگه خونواده ی داماد بگن که ما ...

نباید سخت بگیرن. ی جوون از کجا بیاره اول زندگی خونه بخره. ما که خونه نداشته باشه سخت نمیگیریم فقط،باید مستقل باشه رهن کنه کافیه.

‏فرمولی مهم درزندگی از کلام استاد شجاعی: به همه چیز نگاه امانتی داشته باشید...فرزندم امانته...خونم امانته... همسرم امانته......و.......                                      امام صادق(ع): شخص امین آن کسی است که از خدا می‌ترسد. (بحار،‌ ج ٧٥، ص ٩٩)...                             در امانت ها خیانت نکنیم ...‎#خودسازی

خود منم یازده سال پیش ازدواج کردم.۱۱۴ تا سکه مهریه امه.با چند تا وسیله که بعهده داماد گذاشتیم.مثل یخچال و گاز و سرویس چوب و فرش و تلویزیون.خونه پدرشوهرمم زندگی میکنیم.اگه باهم راه بیان خونواده ها و انتظار زیادی از هم نداشته باشن خوبه.مثلا من گازمو فردار برنداشتم.لباسشوییم دوقلوئه.یخچالمم یخچال فریزر معمولیه.فرشم ۳۵۰شانه است.همه چی در حد کار راه اندازی نه سنگ اندازی.مجلسمم تو خونه بود نه تالار.خداروشکر زندگی خوبی دارم و راضی ام.اگه توقعات رو کم کنن دخترا و پسرا خیلی از مشکلات حل میشه.مشکل جوونای این نسل اینه که میخوان همه چی از همون اول براشون فراهم باشه.دیگه سختی نکشن.اتفاقا من میگم وقتی برای یه وسیله زیر قرض بری بیشتر قدرشو میدونی.اگه برای خرید خونه وام بگیری و به سختی قسطشو جور کنی بیشتر به دلت میچسبه.

😇😇😇اندوه من این است که در عصر حواشی...‌.‌‌‌‌‌‌..........یک لحظه به فکر من بیچاره نباشی😇😇😇
2706