2726
عنوان

نازایی علت های مختلفی داره...مثل

7061 بازدید | 229 پست

خانما من خودم۴سال درگیر مشکل نازایی بودم یعنی انقددد مطالعه و سرچ کردم تواین زمینه ک بقول همه ی پا دکترشدم تواین زمینه

شاید درماناشو زیاد ندونم ولی ب طورکلی میدونم ک چه چیزایی باید چک بشه ک شاید اون باعث نازایی شده باشه

من وشوهرم هرچقد دکترمیرفتیم بی فایده بود ی بارم آی یو آیم کردیم منفی شد تاخودم دست  بکارشدم و دنبال راه حل گشتم و الان شکرخدا باردارم

میدونم خیییییلیاتون اطلاعاتتون ازمن بیشتره ولی این تاپیکو واسه کسایی میزنم ک سردرگمن و نمیدونن چیکارکنن و اصن چرا حامله نمیشنو ازکجا شروع کنن

خانما شمام اطلاعی تواین زمینه داشتین ب اشتراک بذارین ثواب داره 😘😘😘

کیا منو میخونن؟؟

هرکسی نمیدونه ک چراحامله نمیشه اینوبخونه https://www.ninisite.com/discussion/topic/2429093/%d9%86%d8%a7%d8%b2%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%ab%d9%84

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

خانم: اول ازهمه یه ازمایش هورمونی بده ببینه سالمه یا نه

ازمایش هورمونی شامل:تیرویید'پرولاکتین'پروژسترون'ال اچ'اف اس اچ و...ست ک مختل شدن کارایی هرکدوم باعثه اینا میشه 👇

اگه تیرویید کم کار یا پرکار باشه باعث میشه روند فولیکول  سازی خوب پیش نره

اگه پروژسترون کم یا زیاد باشه باعث میشه پریود نامنظم شه

اگه ال اچ تولید نشه باعث میشه تخمک آزاد نشه

اف اس اچم ک هورمون زنانه ست

پرولاکتینم ک هورمون تولید غدد شیری هست ک حالت عادی نباید توبدن زیاد باشه چون اگه باشه مغز  ب بدن فرمان میده ک انگار اون خانم درحال شیردهی و باردارنشه(دیدین خیلیا تو دوران شردهی حامله نمیشن؟ب این دلیلیه)

من اینارو ب زبان ساده و عام گفتم نمیرم توبحث فلسفیش

بطورکل ما ب این نتیجه میرسیم  ک همه ی این هورمونو باید کارکرد تاطبیعی داشته باشن تادرنهایت یک فولیکول ازاد شه

هرکسی نمیدونه ک چراحامله نمیشه اینوبخونه https://www.ninisite.com/discussion/topic/2429093/%d9%86%d8%a7%d8%b2%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%ab%d9%84

بعدازاینکه ازمایش های هورمونی  رو داد بره سونو بده

۱۳سیکلش ی سونو بده ببینه ایا فولیکولش بطور طبیعی رشد میکنه و بزرگ میشه یا نه

توسونو سه فاکتور خیلی مهمه

یک فولیکول(تخمک) بالغ

دو ازاد شدنت(اخه بعضیا تخمکشون رشدم میکنه ولی ازاد نمیشه و ب کیست تبدیل میشه)

سه ضخامت رحم یا اندومتر.ممکنه فولیکول رشد کنه و ازادم بشه با اسپرمم لقاح بده ولی اندومتر خیلی نازک یا زخیم باشه ک سلول تخم نتونه ب دیواره ی رحم بچسبه و با پریود دفع بشه

خب مرحله ی بعدی چک کردن لوله های فالوپه

ببینید خانما بذار بطور کلی و ساده روند لقاحو توضیح بدم تامتوجه بشید

وقتی ک اسپرم از دهانه ی واژن وارد رحم میشه دو تا لوله کناره رحمن ک اسپرم ازاونا رد میشه(حالا باید این لوله ها کاملا باز و صاف باشن یعنی اینکه کیپ و خمیده و ...نباشن تااسپرم راحت ازش عبورکنه)حالاازاونورم فولیکول ک ازاد شده میاد میفته توی لوله ها'اسپرمم ک ازاینور میاد بعدبهم ک برمیخورن باهم لقاح میدن و فوری شروع میکنن ب تقسیم سلولی و سلول تخم رو بوجود میارن بعد این سلول غلت میخوره میاد میفته توی رحم ک بعدشم اگه اندومتر(ضخامت رحم)مساعد بود میچسبه ب اندومتر ولانه گزینی میکنه ب مدت۹ماه 

پس ب این نتیجه میرسیم بازبودن لوله ها خیلی مهمه

واسه چک‌ کردنش میرن عکس رنگی میگیرن

در مورد فیبروم و میوم و رحم تک شاخ و دوشاخ و سپتومدار و پلی کیستیک و تنبلی تخمدان و اسیدی بودن واژن هم لطفا بگو.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    

خب اینا چکاپای زنونه بود

پس اول ازمایش هورمونی

دوم سونو

سوم عکس رنگی

بعدش آقایون ک حتما باید ازمایش اسپرم بدن وازنظر اندامشون توسط پزشک معاینه بشن

شوهراتونو ببرید پیش پزشک اورولوژیست

بعضیا اسپرمای سالم و قوی دارن ولی نمیتونن نعوظ کنن و اسپرمو خالی کنن (مثلا ب عنوان مثال کسایی ک خدایی نکرده قطع نخاعن 'فلجن یا ...)ولی خب بعضیام سالمن ولی بازم نمیتونن ک اون بحثش جداست....

بعضیام میتونن نعوظ کنن ولی راه خروج اسپرمشون مسدوده و موقع تخلیه اسپرم خارج نمیشه و برمیگرده و خیلی مشکلات اندامی دیگه ک ب پزشک مراجعه کنن بهشون میگه.

حالا درمورد ازمایش اسپرم: 

(ک اصن اصل مشکل نازایی ما اسپرم شوهرخودم بود)

من  ب زبون ساده میگم

۴فاکتور خییییلی واسه اسپرم مهمه

۱ تعدادش

۲سرعت رو ب جلوش

۳مورفولوژی(شکل ظاهرش)

۴ تایم آب شدنش

ک الان راجب تک تکشون توضیح میدم

عزبزم  اگه من و همسرم هیچ مشکلی ندلشته باشیم ای یو اف جواب میده ....

دخمل کوچولویه مامانی  مامانی اگه لایق باشم تو بهشت تو رو بهم میدن ❤❤❤❤ هرچند تو صدای خندههای مادرتو نشنیدی اما مادر تو بخند چون قرار است مادر از صدای خنده های تو بمیرد یاحسین جانم ممنونم من رو به الله وصل کردی (خداجونم شکرت نی نی منم داره مییاد 👶❤ ) نینی منم اومد  به لطف امام زمان و امام حسین و الله قادرمتعال . روش گرفتن حاجتم تو تاپبکام هست 

این ازمایشا رو مراکز ناباروری میگیرن از اول ..‌‌ خودتونو درگید دکترهای متخصص نکنیین

دخمل کوچولویه مامانی  مامانی اگه لایق باشم تو بهشت تو رو بهم میدن ❤❤❤❤ هرچند تو صدای خندههای مادرتو نشنیدی اما مادر تو بخند چون قرار است مادر از صدای خنده های تو بمیرد یاحسین جانم ممنونم من رو به الله وصل کردی (خداجونم شکرت نی نی منم داره مییاد 👶❤ ) نینی منم اومد  به لطف امام زمان و امام حسین و الله قادرمتعال . روش گرفتن حاجتم تو تاپبکام هست 
2706