2726
عنوان

طب قرآنی و تغذیه آقای جمشید خدادادی

| مشاهده متن کامل بحث + 120399 بازدید | 88 پست
بیتا جون
اسم کتابها:
"پانزده روز تا سلامتی" و "ارمغان تندرستی" نوشته جمشید خدادادی انتشارات سهروردی

من اصلا برای درست کردن غذا چیزی رو سرخ نمیکنم. مثلا برای درست کردن هر خورشتی پیاز و گوشت رو میریزم یه کم حرارت ببینه بدون روغن بعد آب و مواد دیگه اضافه میکنم و آخر کار روغن هسته انگور یا روغن زیتون میریزم
. برای درست کردن چیزایی مثل کتلت یا فلافل از فر استفاده میکنم.
همه اینارو تو کتاب ارمغان تندرستی میتونی پیدا کنی. اینقدر تنوع غذاهای معرفی شده همراه با ستور پختشون زیاده که نمیتونی تصورشو بکنی

بیتا جونم
لینک سایت خدادای رو اول صفحه گذاشته بودم ولی باز میذارم. سایتشو خوب بخون همه چیز توش داره

http://www.tebbeghorani.com/

سلام زیبا جان
ممنون از اینکه تجربیاتت رو در کلوپ گذاشتی واقعا ثواب داره هر کی استفاده کنه و از بیماری به لطف خدا نجات پیدا کنه.
زیبا جان منم آقای خدادادی رو از نزدیک ملاقات کردم ولی ایشون فقط به من گفت حرص نخور و هیچ چیز دیگه نگفت.من pcod هستم.الان سه ماهه پریودم قطع شده و از بس دارو مصرف کردم قبلا دیگه حوصلشو ندارم.کلیم عوارض داره.شما اطلاعاتی از درمان این بیماری با این طب داری؟ من یک ماه و نیم هست که غذاهای ممنوعه رو نمیخوم و تقریبا شیوه های کتاب را در پیش گرفتم.

خدایا...خدایا دوست دارم

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

خوشحالم که میبینم این همه طرفدار پید اشده ...

مبینید که برای هر دردی چندین درمان وجود داره ...

زیبا جان چیز جالبی در مورد پرولاکتین گفته بودی ... آبجی منم پرولاکتینش بالا بود و کیست داشت چون خیلی کاکائو میخورد و من حریفش نبودم ... با رازیانه و مریم گلی خوب شد ... اینم یه راهه ...

مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییی
برای درمان یبوست وخشکی روده ها :

کنار گذاشتن لبنیات و جایگزین کردن انجیر و عسل و آلوبخارا و هر چیز ملین و خنک ...تخم بارهنگ + عرق نعناع.... ترنجبین شیرخشت عناب ... و هرچیزی که تخم های ریزی داره خوبه ... چون مانند اسفنج آب رو به خودشون میکشن و در روده ها میمونن و هضم نمیشن و روده هارو حال میارن خلاصه :دی

برای درمان شوره سر :

قبل از حمام کف سر رو با سرکه طبیعی ماساژ بدید .... و اول با صابون قهوه ای سررابشوئید و بعد با شامپو ...

یا

حنا + روغن زیتون ... چندساعت قبل از حمام روی سر بمونه ..

درمان موخوره :

موخوره را باید بسوزانید ... سر هر موئی که موخوره داره رو با فندک سریع بسوزانید ... و نوک موهارو با روغن زیتون چرب نگه دارید ....

درمان پوست هایی که دارای روزنه باز هستن:

ماسک نارنج و خرمالوی نرسیده ....

صورتهای خشک :

ماست + جوانه گندم

.....................

کسانیکه زیاد میخوابند و همیشه احساس خستگی میکنن یعنی بلغم زیادی در بدن دارن ... خوردن مداوم آب + لیموترش تازه + زنجبیل + عسل و جوشونده چوب دارچین و زنجبیل... برایشان دواست ...

فعلا اینارو داشته باشید اینارو دادم به مریضا نتیجه گرفتن ....

2728
پریا جان ....

شما اینارو مصرف کن :

حداقل ?هفت شب عسل طبیعی واژینال کن بیست سی سی

ناشتا گل همیشه بهار رو بکوب یک قاشق چای خوریشو بریز تو یک لیوان آب بزار یک ربع لعاب بندازه و با عسل نوش جان کن .... صبح یک استکان عرق رازیانه بخور ... شب یک استکان عرق بومادران ...روزی ?? عدد اسفند بشور بریز تو آب قورت بده ... نجو
روزی سه قاشق چای خوری سیاه دونه کوبیده شده + عسل بخور ...

بادام و چهار مغز و عسل و روزی سه عدد خرما و کنجد با پوست بخور ...

به شوهرت بگو تخمدانهاتو با دست ماساژ بده ... بهتره باروغن گرم ماساژ بده ...

جوشونده چوب دارچین بخور ... زنجبیل بخور ....

اگر عرق خنک میخوری شاه تره بخور ...

تیروئیدت تنظیمه ؟؟؟

یه حجامت هم بکنی بد نیست ... و تمام رژیم خدادادی رو رعایت کن ...

محاله نتیجه نگیری گلم ...

انشاالله خبرای خوش میدی به زودی ...
سلام دوستان گلم،خوبین؟
زیبا جون خیلی خوشحالم که خوب شدی.
سلام حسنی جون مرسیییییییییی.خیلی لطف کردی که اینهمه اطلاعات برامون گذاشتی.حسنی جون تیروئیدم یه مدت کم کار بود و درمان شیمیایی کردم و 2سالم هست خداروشکر برنگشته و چند ماه پیشم تنظیم بود هنوز.
حسنی جون من این داروها رو باید تا کی ادامه بدم؟بعد از اینکه مثلا 3ماه ادامه دادم و ایشالا خوب بشم دیگه برنمیگرده مریضیم؟میتونم قطع کنم؟
یه چیز دیگه حسنی جان من پارسال خودم از این و اون شنیدم رازیانه خیلی خوبه برداشتم رازیانه روزی یک لیوان عرقشو با آب قاطی کردم خوردم و اون بار اولین باری بود که مجبور شدم بعد از 40 روز قطع پریود آمپول بزنم.به نظرت چرا اینطوری شده بود؟
من از ترسم دیگه عرق رازیانه نخوردم.حسنی جون من 4 روز زعفرون و عسل سیاه دونه که مغازه خدادادی در تهران میفروشه این عسلو خوردم صبح ناشتا و پریود نشدم.
چند روز بابونه،آویشن،شوید،زیره،دارچین،رازیانه و زنجبیل دم کردم و با عسل سیاه دونه خوردم.بازم پریود نشدم تا به امروز که میشه 3ماه.
راستی الان 2شبه عسل وازینال میکنم ولی 20 سی سی نمیشه،آخه با اپلیکاتور اینکارو انجام میدم و تو اپلیکاتور تقریبا 7سی سی میشه.همین مقدار کافیه؟
حسنی جون من دقیقا سه ماهه فهمیدم زخم دهانه رحم دارم و بعد از مصرف 40 تا مترونیدازول و 2 بسته داکسی ساکلین و کرم های تریپل سولفا و کلوتریمازول پریودم قطع شده و تا به امروزم هنوز زخم و سوزشم خوب نشده.البته دکتر میگه بهتر شده و دوباره بهم دارو داده ولی من بجای دارو و کرم هایی که داده هر شب یک اپلیکاتور عسل آویشن واژینال میکنم+صبح زود و آخر شب شستشو با نصف لیوان آب جوشیده سرد شده+یک قاشق مرباخوری عسل آویشن و برای رفع عفونت احتمالی(چون من خارش و ترشحات ندارم) روزی 3 لیوان آب میوه و سبزیجات مخصوص رفع عفونت های بدن کتاب ارمغان تندرستی آقای خدادادی رو درست میکنم و میخورم.
طرز تهیه برا هر لیوانم اینجوریه:2 عدد هویج متوسط+1 سیب متوسط+10 عدد ساقه جعفری+4/1 ق چ زنجبیل.
الان 3 هفته میشه که برای زخم و عفونت و pcod فرآورده های حیوانی اصلا نخوردم و فقط گیاهی خوردم.
برای تامین ویتامین E که نیاز فعال شدن غدد حنسی هست هر شب 7 ق غ جوانه گندم تازه با سالاد و روغن زیتون خوردم یا بجاش ارده یا کنجد با عسل خوردم.
فعلا روش های طب قرآنی رو انجام دادم+رفتن به دکتر هومیوپات.
نمیدونم چقدر طول میکشه تا جواب بگیرم.2 جلسه دیگه مونده تا دکتر هومیوپات بفهمه جواب داده بدنم یا نه.
خیلی خیلی ممنونم که به فکر من بودی.خدا بهت اجر کارای نیکتو بده.
خدایا...خدایا دوست دارم
سلام حسنی جون . من چند بار جاهایی که پست ازت دیدم پست گذاشتم و احوالتو پرسیدم نمی دونم دیدی یا نه؟ خیلی خیلی دلم برات تنگ شده نازنینم.یه سوال داشتم من طبعم سرده و معمولا به محض اینکه خواب می رم ببخشید آب دهانم سرازیر می شه من چه باید بکنم. البته خودم امتحان کردم گرمی که می خورم بهتر می شم. ضمنا یه سوال پزشکای دانشگاهی به طبع و گرمی و سردی غذاها اعتقادی ندارند آیا این درسته؟ دستوری داری که صورت کمی چاق بشه بدون ایکه بدن چاق بشه. من صورتم خیلی خیلی لاغر شده. غصه که می خورم فوری صورتم اب می شه. و اینکه من برای گردن دردم پودر سنجد با هسته اش گرفتم به کار میاد؟ چه جوری باید مصرف کنم. ببخشید یه سوال دیگه: من به دلیل طبع سردم تمایلی به خوردن آب زیاد ندارم ولی از طرفی می ترسم با کم آب خوردن به ویژه اینکه قرص کلسیم هم می خورم یه وقت کلیه هام آسیب ببینه. خیلی پرسیدم ببخشید
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
پریا جان ... وقتی داروی گیاهی رو شروع میکنی که مطمئنا جواب خودشو داده روش پافشاری کن تا جواب بده ... این رازیانه و بومادران و مریم گلی و پل همیشه بهار وچند تا داروی دیگه بهتره با هم مصرف شه ... و حداقل یک ماه و حداکثر سه ماه جواب میگیری حتما ... اینکه بعد از خوردنش پریود نشدی نه اینکه پریود نمیشدی ... بلکه تخمدانها دارن فعالیت میکنن و دوباره تاریخ پریودیت عوض میشه ...

حالا شما که تحت درمانی ... بهتره قاطی نکنی با هم ... بزار ببینی اون چی میشه که البته همیوپاتی هم گیاهیه ... بعد انشاالله که خوب میشی اما اگر یک هزارم درصد نشدی میریم به جنگ دشمنان ... :دی

طاقت بیار و نتیجه رو بگو بهم ...

موفق باشی عزیزم
سلام حسنی جان
ممنونم که سر زدی و بهم جواب دادی.خدا کنه دیگه برای همیشه با کمک شما دوستان خوبم و مخصوصا تو که اینهمه راهنمایی میکنی خوب بشم.دست گلت درد نکنه.خدا خودش پاداش بده بهت که تشکرای ما کمه.دعا کن خوب بشم و تا آخر عمرم سلامتیم بمونه.
خدایا...خدایا دوست دارم
سلام داوودی عزیز ...

حقیقتش من تو خیلی تاپیکا پست میزارم و دیگه بهشون سر نمیزنم ...

اگر جواب سلامتو ندادم عمدی نبوده ... همیشه هم دوست خوبم هستی و میمونی و واقعا به یادتم ... خیلی دلم میخواد ببینم نتیجه این همه صبرتو کی میبینی ... آخه معتقدم خدا از این همه مظلومیت نمیگذره و درست میکنه همه چیزو ...

در مورد آب ریزش دهن ... صددرصد از سردیه ... نباید سردی بخوری ... ماست و دوغ و مرغ و غذاهای سرد کمتر بخور و اگر میخوری با فلفل سیاه یا یک چیز گرم گرمشون کن ... من که به کل با ماست مخالفم و اکثرا که دیدم ماست میخورن اینجوری میشن ... چای رو کنار بزار و به جای جو با پوست + چوب دارچین دم کن بخور ... هم برای اعصاب هم برای رفع سردی عالیه ...صبحها آب عسل زنجبیل بخور ...

دروس دانشگاه ناقصه همیشه و همیشه اینطور بوده .... منم خودم دانشگاه درس خوندم همه ما درس خوندیم و میدونیم که همیشه دروس دانشگاهی میتونه یه استارت باشه اما نمیتونه ارضا کننده باشه و تمام کننده باشه ... سردی و گرمی رو خدا در طبیعت خارج و داخل بدن انسان قرار داده ... عزیزم اگر مردم رو مطلع کنن از سردی و گرمی ها هیچ مریضی نمیمونه روی زمین ... :دی خودت تا تهشو بخون ...

در مورد لاغری صورت ... چربی طبیعی و گوشت گوسفندی بخور ... لاغری صورت مستقیم بر میگرده به اعصاب ... تو کتاب چهره شناسی که من دارم هم این نکته اومده که کسانیکه صورتی لاغر دارن از ناراحتی اعصاب و نداشتن آسایش رنج میبرن و حتی قدیمی هایمان هم میگفتن که پر بودن نشانه سلامتیه واین حقیقتیه ...
خوردن سنجد کمک میکنه ولی روده هاتو سفت میکنه مراقب باش یبوست نیاد سراغت ...
برای صورتت این کارارو بکن : روزی دو تا قرص مخمر آبجو ... شادی آوره ... و جوشونده : چای کوهی + بابونه + گل گاوزبون + سنبل الیب + اسطخدوس بخور ...

ما تو غذاهامون و میوه هامو انقدر آب هست که گاهی شاید نیازی به آب حساس نشه .... بدنت هر وقت طلب آب کرد آب بخور و نگران این مورد نباش تا وقتیکه ببینی تو اونروز هیچ آبی از غذاهات و میوه ها به بدنت نرسیده و تو تشنه نشدی !!!

قرص کلسیم جایگزین داره : انجیر ... خرما ... کنجد با پوست ... سیاه دونه کوبیده شده با عسل ... روغن های گیاهی و حیوانی ... چهارمغز به خصوص بادام و پسته ... کله جوش با کشک خوب محلی ... کشک محلی ...

انشاالله که همیشه سلامت باشی ...

شما باید فکر تو درست کنی ... احساس آرامش به تو کمک میکنه ...

دوستای گلم این اطلاعاتم خیلی مفیده در مورد عسل درمانی و استناد به خیلی از گفته های دکتر خدادادی

عسل یکی از قندهای طبیعی است که از معجزه های الهی به شمار می آید و مایه حیات و زندگی است که خداوند به بندگان خود ارزانی داشته و دارویی است که هیچ وقت فاسد نمی شود و داروی تمام بیماری ها است و بر اساس تحقیقاتی که انجام شده حتی خطرناک ترین میکروب ها بیش از چهار روز نمی توانند در عسل زندگی نمایند و بعد از گذشت چهار روز می میرند.

? طبع عسل معتدل و با هر نوع مزاجی سازگار است وبا ارزش غذایی و دارویی اثر عجیبی روی بیماری ها- خصوصا بیماری های عفونی دارد و برای هیچ نوع بیماری مضر نیست-بلکه برای درمان همه بیماری ها حتی بیماری دیابت مفید است.(عسل درمانی)

? یکی از شگفتی های عسل این است که اگر به طور صحیح مصرف شود برای جذب قند موجود در آن سلول های مغز نیاز به انسولین ندارند و برای تمام فصل سال و اکثر بیماری ها کاربرد دارد. (پانزده روز تا سلامتی).

? رنگ های مختلف عسل بیانگر نوع آن گلی است که زنبور از آن تغذیه نموده است. هر گلی خاصیت مخصوص خود را دارد و شفای درد خاصی است و یکی از راههای تشخیص عسل سالم این است که :1- قطره ی عسل را روی یک قطعه شیشه ریخته ـ چنانچه قطره ی عسل سریعاً وا رفت و پخش شد دلیل به فاسد شدن عسل و دخل و تصرف انسان است.قطره ی عسل طبیعی لحظاتی سفت و کمی مدور ـ باقی می ماند. (عسل و سیاه دانه)

? عسل را درون ظرف ریخته و بعد آن را درون ظرف دیگر ریخته و اگر درون ظرف پر از حباب شد نشانه ی طبیعی بودن عسل است و جالب اینکه شکرک زدن عسل دلیل بر خوب بودن آن است. (CDخدادادی).

? اگر مردم ما ماهیت عسل را خوب بشناسند-بدون تردید به عنوان یک مکمل غذایی بسیار پر ارزش موجب رفع بسیاری از کمبودهای غذایی آنها می شود-لذا با مصرف روزانه و مناسب عسل می توان از بروز بسیاری از بیماری های ناشی از سوء تغذیه جلو گیری کرد.(عسل درمانی)

? چه زیباست که این دو عصاره ممتاز آفرینش(قرآن و عسل)((شفا بخش))تمام آلام و رنج ها و کاستی ها و درد های روحی و جسمی و درمانگر و جبران ساز همه ی کمبود ها و نواقص و امراض بشری می گردد و این دو اعجوبه ی هستی ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلاب ها و سیاهچال ها می رهاند و روح عطشناک ما را سیراب می سازد.(عسل و سیاه دانه)

مهمترین ترکیبات اساسی تشکیل دهنده عسل

? مواد قندی :مواد قندی هیچ محصول و فراورده ی دیگری از این لحاظ با عسل برابری نمی کند و حدود 57تا 79درصد وزن عسل را تشکیل می دهد.

? مواد پروتئینی:این مواد سریعا هضم شده و قابل جذب می باشد و دارای اسیدهای آمینه فراوان و مختلفی است.

? آنزیمها:در هضم و ساماندهی مواد مختلف غذایی در بدن کمک میکند و به همین دلیل عسل پر ارزش ترین ماده ی غذایی برای انسان به شمار می رود و به خاطر داشتن آنزیمهای متنوع عالی ترین ماده ی غذایی و دارویی در فیزیولوژی بدن آدمی رقم زده است.

? املاح معدنی:این عناصر عبارت اند از:سدیم -فسفر-پتاسیم-کلسیم-منگنز-آهن و مس که این عناصر مهم در تکوین و تشکیل استخوان ها و تقویت آنها بسیار لازم و ضروری می با شد مواد معدنی های دیگری مانند:روی-سلینیوم-نیکل و برخی شبه فلزات دیگر به مقدار کم که در فعالیت حیاتی سلول ها نقش مهمی را ایفا می کنند.

? ویتامین های حیاتی:مهمترین این ویتامین ها عبارت اند از: ویتامین های B1-B2-B3-B5-B6-B12و ویتامین H-D-G

? هورمون ها و آنتی بیو تیک ها : علاوه بر هورمون های حیاتی دارای آنتی کوریا آنتی کورهایی ست که وظایف آنها مقابله با میکروب های مضر برای انسان به شمار میرود.(عسل و سیاه دانه)

(معالجه انواع بیماریها با عسل )

1 - عسل و شادابی

? در یک لیوان آب سیب آب یک عدد لیمو ترش تازه ویک قاشق مربا خوری عسل اضافه کنید و به تدریج و جرعه جرعه میل کنید تا همیشه سالم و با نشاط باشید.(عسل و سیاه دانه)

? این نوشیدنی نیروی کار کردن به شخص می دهد- تشویش و نگرانی را بر طرف می کند- شخص را در مقابل ابتلا به امراض مقاوم می کند و در نتیجه آثار واضع تغذیه ای و طبی آن- سبب طولانی شدن عمر می شود.(عسل درمانی)

2- عسل و بیماری قلبی

? مقداری عسل طبیعی را با قدری زعفران مخلوط کرده و شب ها میل نمایید- برای تمام بیماری های قلبی بسیار مفید و اثر بخش است.(عسل درمانی)

? عسل طبیعی به علت داشتن گلوکز زیاد راحت تجزیه می شود و انرژی زاست- از طرفی باعث تحریک وتقویت قلب و همچنین گشاد شدن رگ ها میشود- فشار خون را تنظیم و از سکته های قلبی جلوگیری می نماید.(عسل و سیاه دانه)

* خوردن شربت عسل ناشتا جهت بیماران قلبی بسیار مفید است

3- عسل و بیماری کلیه

? عسل ضد عفونی کننده خوبی برای مجاری ادرار است و در صورت مصرف پیوسته آن به صورت محلول در آب به خصوص اگر با آب باران باشد- باعث زیاد شدن ادرار- رفع تشنگی- خرد شدن سنگ های کلیه و مثانه می شود و به دلیل آنکه فاقد نمک بوده و مقدار ناچیزی پروتئین دارد در درمان دردهای کلیوی بسیار موثر است.(سیاه دانه و عسل )

4- عسل و بیماری کبد

? بیمار مبتلا به ناراحتی های کبدی- صبح ناشتا یک قاشق و پیش از خواب شامگاهی نیز یک قاشق عسل طبیعی میل نماید واین روش را تا درمان کامل ادامه دهد0

? عسل بر ذخایر گلیکوزن کبد می افزاید(گلیکوژن عامل اصلی مبارزه با باکتری هاست) و عمل سوخت وساز بافت ها را تسریع می کند- عسل کبد را در ترشح مواد و سم زدایی و خنثی سازی کمک نموده و بیمار را از ناراحتی های کبدی نجات می بخشد.(سیاه دانه و عسل)

5-عسل و بیماری گوارشی – زخم معده

? مصرف عسل در حالت ناشتا و به خصوص به صورت محلول در آب برای بهبود زخم های معده و روده توصیه می شود.(عسل درمانی)

? عسل با داشتن آهن و منگنز بالا به هضم غذا کمک می کند واز ترشح اسید اضافی ممانعت می کند(زیرا خود اسیدی ست) و به طور غیرمستقیم باعث تنظیم ترشح شیره معده می شود و در واقع اثر التیامی عسل روی زخم های معده به علت ایجاد آرامش عصبی در فرد مصرف کننده عسل است- زیرا بیشتر زخم های معده و اثنی عشر منشاء عصبی دارند.(عسل وسیاه دانه و عسل درمانی)

6- عسل و دیابت

? یکی از شگفتی های عسل همان طور که ذکر شد این است که اگر به طور صحیح مصرف شود برای جذب قند موجود در آن سلول های مغز نیاز به انسولین ندارند ـ بنابراین یکی از راه های مهم و عملی درمان دیابت استفاده صحیح و معقول از عسل سالم و طبیعی ست که فوق العاده مفید است.(پانزده روز تا سلامتی)

7- عسل و سرما خوردگی

? مخلوط عسل و آبلیمو ترش تازه به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک و مقادیر زیادی ویتامین ث و سایر ویتامین ها و مواد معدنی برای تسریع التیام انواع سرما خوردگی ها- گلو درد- عفونت های گلو و شش ها و سرفه بسیار مفید و اثربخش است.(عسل درمانی)

? درمان گرفتگی صدا: یک قاشق عسل طبیعی را در یک لیوان آب گرم حل کرده ـ صبح ناشتا جرعه جرعه میل شود.(سیاه دانه وعسل) یا اینکه مقداری نمک به آن اضافه کرده و با آن غرغره کنید(عالج نفسک بالعسل ..)

? درمان سرما خوردگی های شدید:خوردن سیب و عسل به مدت 2تا3روز(CDخدادادی)

8- عسل و درمان زخم ها

? برای ضدعفونی و جلوگیری از توسعه زخم های چرکین با عسل:

1- نصف لیوان عسل طبیعی 2-یک لیوان شیر داغ 3-یک قاشق پودر پوست موزرا خوب با هم مخلوط کنید و به مدت یک ماه صبح و شب آن را

میل نمایید.(عسل و سیاه دانه)

? مالیدن عسل خالص یا پمادی مرکب از دو قسمت عسل ویک قسمت روغن ماهی در التیام انواع زخم هاـ سوختگی ها و تبخال موثراست(عسل وسیاهدانه وعسل درمانی

*عسل از خونریزی زخم ها جلوگیری کرده و باعث انعقاد سریع خون می شود و از تغییر شکل و چروکیدگی بافت ها جلوگیری کرده و به طور کلی از وجود میکروب ها پاک می سازد.(عسل درمانی)

9- عسل و درمان سوختگیها

*مقداری وازلین را باعسل مخلوط کرده و صبح و شب به سوختگیها بما لید اثر سوختگی هم محو میشود. یایک قاشق عسل را باتخم مرغ مخلوط کرده به محل بمالید.

10- عسل و آسم(تنگی نفس)

? مخلوط عسل با سکنجبین و کمی سرکه(یک فنجان عسل طبیعی و خالص با یک لیوان سکنجبین و به اندازه یک قاشق مرباخوری سرکه)هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری از آن به مدت ده روز میل نمایید.

? ترکیب عسل طبیعی وآبلیموی تازه به نسبت مساوی و نوشیدن آن در مواقع حملات و قبل از حملات آسم بسیار مفید و موثر می باشد. آسم به علت واکنش های آلرژیک ـ تغییردر آب وهوا- ابتلا به عفونت های ویروسی- سرماخوردگی- هیجانات واسترس ها- تمرینات ورزشی یا سایرعوامل ناشناخته پیش می آید.(سیاه دانه و عسل)

11- عسل و رفع فراموشی و تقویت حافظه

? نوشیدن روزانه 2تا3 لیوان عسل با آبلیموترش تازه باعث می شود که اطلاعات وآموزه ها بهتر در حافظه می ماند و کمتر به دست فراموشی سپرده می شود(خصوصا کنکوری ها)(CDخدادادی)

? رسول اکرم(ص): عسل مایعی ست که به تقویت قوه ی حافظه کمک می کند- هرکس که می خواهد حافظه ای قوی داشته باشد باید عسل بخورد. (عسل وسیاه دانه)

12- عسل و روماتیسم

? بیمار مبتلا به روماتیسم می تواند هر روز ناشتا یک قاشق عسل طبیعی گرم را که چند قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه شود میل نماید.

? به منظور تسکین دردهای ناشی ازروماتیسم می توان موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی موضع درد قبل از خواب مالیده وآن را با پارچه بست.(سیاه دانه وعسل)

* همچنین ثابت شده که گزیدن زنبور عسل موجب علاج رماتیسم می شود.

13- عسل و یبوست

? بهترین روش درمان پیوست:مخلوط شیر و عسل یک مسهل خوب و ملایم است. عامل پیوست کندی حرکات دودی روده هاست و مصرف غذاهای پر الیاف مثل: شیرـ غذاهای آبکی مثل سوپ و آش ـ انواع میوه ها و سبزیجات توام با یک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا بهترین روش درمان است.

14- عسل و بیماری های دهان

? مالیدن پمادی مرکب از یک قسمت عسل و یک قسمت سرکه ی انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گیری و استحکام لثه ها و دندان ها می شود.(عسل و سیاه دانه و عسل درمانی)همچنین از عسل به عنوان خمیر دندان استفاده کند وبا آن مسواک بزند.

? درمان و رفع بدبویی دهان: مقداری موم زنبورعسل را مانند آدامس در دهان جویده و کم کم آن را میل نموده- علاوه بر آن می توان مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ریخته و استنشاق و غرغره نمود.(سیاه دانه و عسل)

? درمان آفت دهان:بعد از برش دادن سیب درختی- مقداری عسل را روی آن بمالید و بجوید و یا مخلوط آب سیب و عسل بسیار مفید است و با مالیدن عسل روی آفت هاـ این در حالی ست که در علم پزشکی هنوز برای آفت درمانی وجود ندارد.(CDخدادادی)

15- عسل و کم خونی

? به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید- روزانه تا 2فنجان جرعه جرعه میل کنید و همچنین از برگ و گل راعی افسنطین با عسل نیز می توان برای درمان کم خونی استفاده کرد.(سیاه دانه و عسل)

16- عسل و سلامت و رفتار کودکان

? مصرف روزانه 30تا40 گرم عسل توسط کودکان آن ها را شاداب نگه می دارد و به حفظ سلامت یا رفع بیماری های آن ها کمک موثری می کند- همچنین به علت داشتن ویتامین B و بالطبع قدرت افزایش هموگلوبین در خون در رفع کم خونی بچه ها مفید است و به علت خواص ضد عفونی کنندگی برای درمان اسهال خونی ضعیف کودکان مفید است.(سیاه دانه و عسل درمانی)

17- عسل و درمان بیماری زنان و زایمان

? امروزه در عرصه ی علم و پژوهش های تحقیقاتی تغذیه به اثبات رسیده که نوشیدن عسل طبیعی با چند عدد خرما زایمان را سهل و آسان می کند و بعلاوه ادامه ی استفاده فراوان از عسل طبیعی همراه با نان سبوس دار پس از زایمان موجب تقویت جسم و سهولت در امر قاعدگی و عاد ت ماهانه می باشد. خانم های ضعیف و لاغر نیز در این دوره از قاعدگی می توانند یک لیوان جوشانده شنبلیله را با عسل طبیعی شیرین کرده و صبح و شب از این نوشیدنی مفید و مقوی میل نمایند و بعلاوه خوردن عسل در درمان نازایی بسیار مفید است.(عسل درمانی)

18- عسل و زن های باردار

? خوردن روزانه مخلوطی از 2عدد گردو یا 10عدد بادام و 30گرم کره را در سه قسمت مساوی پس از صبحانه- ناهار- شام زنان باردار را تقویت می کند. مصرف مرتب وکافی عسل توسط مادران باردار و شیرده- علاوه بر رساندن مقاد یر فراوانی از انرژی و سایر مواد غذایی به بدن مادر- باعث افزایش اشتهای وی می شود که در اثر داشتن اشتها و خوردن غذای کافی- رشد و سلامت جنین و سلامت مادر در دوران بارداری (به خصوص سه ماه آخربارداری) و تولید شیر فراوان و تغذیه ی مناسب نوزاد و سلامت مادر پس از زایمان تامین خواهد شد.(عسل درمانی)

19- عسل و درمان برص ـ لک و پیسی

? یکی از راه های درمان لک و پیسی استفاده از مخلوط عسل با نشادر است.

مخلوط حاصل را می توان شب ها در مواضعی که لک و پیسی در آن مشاهده می شود مالید.(سیاه دانه و عسل)

20- عسل و درمان آنفلونزا

? یکی از راه مقابله با آن مخلوط عسل طبیعی با آب لیمو ترش تازه را در آب ولرم حل کنید و صبح و شام میل نمایید- استراحت- نوشیدن مایعات ولرم- تقویت عمومی بدن و بخور دادن بدن با برگ های اکالیپتوس- تخم گشنیز و گل بابونه- نقش موثری در بهبود سریع این بیماری دارد.بخور دادن به وسیله عسل وپیاز نیز قبل از خواب بسیار مفید است

21- عسل ونرم کردن پوست و...

? عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد:چنان چه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن- دست ها- پا ها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید- بهبودی حاصل می شود.(سیاه دانه و عسل)

? ماسک عسل برای پوست صورت: بعد از شستن صورت با صابون بادام چند قطره لیمو ترش را در عسل حل کنید وبه صورت بمالید وبه مدت نیم ساعت بماند- با این کار تمام ویتامینهای عسل جذب پوست می شود. (CDخدادادی)می توان بامخلوط کردن عسل باهر یک از روغن زیتون- روغن بادام- آب هویج وآب پرتقال به طور جداگانه ماسکهایی تهیه کردکه برای شادابی وازبین بردن چین و چروک وسلولهای مرده صورت بسیار مفید است ( عالج نفسک بالعسل )

22- عسل و درمان زگیل های پوستی

? زگیل نوعی بیماری پوستی است که به طریقه ی پیشنهادی می توان در از بین بردن آن اقدام نمود: عسل طبیعی با موم را گرم کنید و بر روی یک پارچه ی تمیز قرار داده و محکم بر روی زگیل یا دمل ببندید وتا سه روز آن را باز نکنید تا دمل یا زگیل از ریشه ساقط شود- در صورت نیاز می توان این عمل را تکرار کرد.

23- عسل و درمان چاقی یا لاغری (سیاه دانه و عسل)

? برای درمان لاغری: هر روز یک یا دو لیوان شیر و عسل همراه با غذاهای روزانه میل کنید. به علاوه می توانید با هر وعده غذا در طول روز یک سوم قاشق چای خوری پودر زنیان همراه با عسل میل نمایید.

? درمان چاقی: کوبیده مغز بادام را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید.(سیاه دانه و عسل)

24- عسل و درمان شوره سر و پوسته سر

? آب غلیظ برگ گردو را همراه با عسل در روز چند مرتبه کمپرس کنید.

25- عسل و درمان ریزش مو

? آب برگ گردو و پوست گردو را با دو قاشق عسل به آن اضافه کرده و به هم زده و چندین نوبت در هفته روی پوست سر بمالید. تدریجا از ریزش موی سر کاسته می شود.(عسل و سیاه دانه)

26- عسل و درمان گوش درد

? سه رشته زعفران را در مقداری شیر جوشانده و بعد از سرد شدن- عسل اضافه کرده و به هم زده و با قطره چکان در گوش بریزید. (سیاه دانه و عسل)

*مقدارکمی نمک در آب عسل حل کرده قبل خواب در گوش بچکانید (عالج نفسک ..)

27- عسل و خستگی مغزی و رفع بی خوابی

? برای ضعف جذب فکری در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان یک یا دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید.(سیاه دانه و

? نکته ی جالب توجه اینکه اگر شربت عسل(یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب خنک ریخته و به هم زده و آب یک لیمو ترش تازه را به شربت اضافه کنید) میل شود- خواب آور است و برعکس اگر آرام آرام میل شود موجب کم خوابی می شود.(CDخدادادی)

*یک قاشق عسل را دریک لیوان شیرگرم محلی حل کرده قبل از خواب میل شود

* قبل از خواب مخلوط عسل ومغز گردو مغز بادام میل شود

28- عسل و درمان تب

? به نیم لیتر آب ولرم 100گرم سرکه طبیعی انگور و 100گرم عسل طبیعی اضافه کرده و به هم زده تنقیه کنید- از همین ترکیب در حوله ای آغشته روی د ست ها و پاها قرار دهید ـ تب برطرف می شود. (سیاه دانه و عسل)

29- عسل و درمان صرع ساده(سیاه دانه و عسل)

? مخلوطی از چای گل بابونه با کمی زعفران به هم زده و عسل اضافه کرده و میل نمایید.یا اینکه : صبح و شام یک لیوان آب عسل میل شودودر هنگام خواب بر روی یک لیوان آب گرم که با عسل شیرین شده باشد0 سوره جن بخواند و میل نماید

30- عسل و بیماری مثانه

? از چای هسته ی میوه ی نسترن یا رزوحشی که کاملا پودر شده با کمی عسل مخلوط کرده و روزانه تا 5 فنجان بنوشید ـ توت فرنگی را له کرده به آن عسل اضافه نمایید و میل کنید. (سیاه دانه و عسل)

31- عسل و درمان نقرس

? حدود 20گرم موم عسل و صمغ کاج را گرم کنید. مقداری عسل به آن اضافه کنید ـ می توان به هم زده و از این ضماد روی تکه پارچه کتانی مالیده و روی شست پا قرار دهید و بد ین وسیله از درد و ورم مفصل کاسته می گردد. (سیاه دانه و

32- عسل و درمان بیماری بیضه

? شامل: ورم ـ درد و سخت شدن بیضه می باشد. عسل را گرم کرده روی بیضه ها بمالید و یک قطعه پلاستیک روی آن گذاشته و مدتی به این حالت بماند. این عمل را چند مرتبه در روز انجام دهید.(سیاه دانه و عسل)

33- عسل و عفونت چشم و ضعف بینایی(سیاه دانه و عسل)

? کمی عسل را با آب جوشیده ولرم مخلوط کرده ـ چهار تا پنج مرتبه در روز در چشم بچکانید. چشم خسته را با چای زازیانه و عسل چندین نوبت کمپرس کنید.

? تقویت بینایی: چای اکلیل کوهی(رزماری) یا افسنطین و زوفا را مشروط بر این که تمیز باشد با کمی عسل اضافه کرده روی چشم ها کمپرس کنید واین عمل را در روز چندین نوبت انجام دهید.

34- عسل و درمان سرطان

*موم عسل را بر روی غده سرطانی گذاشته با پارچه ای آن را ببندد و هر روز آن را عوض کند ضمن اینکه صبح و شام نیز قبل ازغذا یک قاشق عسل میل نماید

*اگر غده (تومور) عمیق باشد_ مثلاَ در مغز _ توسط متخصص جراح شکافته شود تا به غده برسد سپس هر روز مقداری عسل طبیعی + غذای ملکه بر روی آن گذشته شود 0 به اذن الهی کم کم غده به تحلیل میرود .(این روش به تازگی توسط یک دکتر مصری به نام خالد الاودن کشف شده و مجرب است)

? یکی از شیوه های مقابله با سرطان یا پیشرفت آن این است که: صد گرم غذای ملکه ی زنبورعسل(ژله رویال) در هفته یکبار و به اندازه یک فنجان عسل طبیعی را صبح ناشتا ـ فرد مبتلا به سرطان به تدریج میل نماید.

? مخلوطی از عسل طبیعی و روغن سیاه دانه در ابتدای روز به بدن بمالد و یک ساعت قبل از خواب با آب گرم شستشو دهد.

? هویج را له کنید و با عسل طبیعی مخلوط نمایید وبا هر وعده غذا میل کنید.(سیاه دانه وعسل)

35- عسل و درمان استفراغ

* گل میخک را جوشانده سپس با عسل شیرین کرده و قبل از غذا جرعه جرعه میل نماید

*مقداری عسل را درآب خنک حل نموده+لیمو ترش تازه 0آرام آرام میل کند(خدادادی

تمام موارد ذیل از cdاستاد خدادادی گرفته شده است

36- میکرب معده (هلیکو باکتر )

3 روز (72ساعت )فقط شربت عسل + لیموترش تازه میل نماید

37- درد پریود(قاعدگی )

* دم کرده پونه +اویشن +عسل * دم کرده دارچین +عسل

38- عسل و معالجه عصبی شدن و اضطراب

شیر مغز بادام +عسل (روزی 3 لیوان )

39- اوریون

استراحت کند وبه مدت 3روز(72ساعت )شربت عسل +لیمو ترش تازه میل کند

40- تسکین درد کلیه

دم کرده پونه و اویشن +عسل

41- سینوزیت و گرفتگی بینی

کمی عسل به چند قطره تنتور یا عرق نعناع اضافه کرده وهر ساعت چند قطره به هر بینی بچکاند0 ضمن اینکه بخور گل بابونه نیز استنشاق نماید

42- سکسکه

تمرکز افکارش را متمرکز کند و شربت خنک عسل آرام آرام میل کند

43- نقرس

دم کرده دارچین و زنجبیل + عسل

44- عفونتهای مجاری ادراری

دو هفته غذاهای گیاهی بخورد و دم کرده لیمو عمانی + عسل میل نماید یا شربت عسل و لیمو ترش و مجاری را با آب و عسل شستشو دهد

45- ویار شدید خانمها همراه با تهوع

شربت خنک عسل + یک قاشق چایخوری زنجبیل ساییده (خصوصا صبحگاه)

46- رفع گلودرد و اختلالات حنجره

* غرغره آب وعسل * شب نخود را خیس نموده صبح مقداری آب آن را بایک قاشق عسل شیرین کرده میل نمایید

47- معالجه عفونتهای شدید در بدن

48 الی 72 ساعت فقط آب و عسل + لیمو ترش تازه میل نمایدمی تواند به فاصله 2 ساعت سیب هم میل نماید

48- جهت سیاه شدن موی سر

25گرم سیاه دانه را در یک کیلو عسل ریخته و روزی دو قاشق مرباخوری میل شود

49- تب و اسهال کودکان

شربت عسل +خاکشیر + یخ

50 – خون ریزی دوران یائسگی

آب هویچ + عسل (روزی 3 لیوان ) دیگر نیاز به عمل جراحی نخواهد بود

اخطار : به کودکان زیر یک سال عسل داده نشود چرا که امکان دارد موجب مسمومیت آنان شود.
منبع:http://www.tabesh.net

خدایا...خدایا دوست دارم
پریا جان مرسی بابت مقاله مفیدت ... البته با خطر یکی مونده به آخرش موافق نیستم که خودمم موقع تولد عسل + زوغن حیوانی خوردم ... رسمه تو فامیلمون اولین چیزی که به بچه میدن کمی نوک انگشت رو به عسل و روغن حیوانی آغشته میکنن و میمالن به کام بچه ...

چطور در شیرخشک بچه شکر با این همه مضرات به کار برده میشه اما عسل مسموم کننده ست ... نه اینطور نیست ... نه من بلکه خیلیای دیگه این مورد رو امتحان کردن ...

موفق باشی گلم و دستت درد نکنه ...
بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
2706