2733
2734

در ادامه بحث باید  بازم بگم که این ها مسائلی نیستند که شما بشینید مثل بیست سوالی بپرسید و ایشون هم جوابهای خوشگل بده و تمام. خیر. اینها رو توی رفتاراش ببینید و گاهی سوال بپرسید. مثلا نظرت راجع به فلان زوج چیه. یا فلان به نظرت فلان ادم توی فلان فیلم چطور میتونست تصمیم بهتری بگیره.

پنج موضوع سوم از بیست موضوع اینها هستند:

11- پول و مسائل مالی

باور ها و ارزش هاتون در مورد پول (برای به دست اوردن پول حاضر به چه کارهایی هستم و حاضر به چه کارهایی نیستم، تفکرم راجع به ثروتمندان% آرزوهای مالی من، اهداف مالی من)

رفتار پولی ایشون رو ببینید( منابع درامد و میزانش، دستاورد های مالی، قرض دادن یا گرفتن، پول ربایی؛ وام و دیدگاه به اون)

سلسه مراتب تصمیم گیری مالی در خانواده ایشون رو بشناسید

درامد و مالیکت زن به دارمدش رو ببینید

مهم****

مهریه: معنای و میزان مهریه رو حتما حتما گفتگو کنید. و بدونید اگر خانواده ها به توافق نرسند تصمیم شما چه خواهد بود

جهیزیه: میزان و اهمیت جهیزیه و میزان شراکت مرد در این امر رو حتما بحث کنید.

مسکن :مسکن مناسب از نظر شما چیست؟ فاصله از خانواده ها چقدر باشه؟ ایا کنار خانواده همسر زندگی خواهید کرد؟

جشن: کدام جشن ها را برای ازدواج لازم میدانید و هزینه ان برعهده چه کسی هست و رسوم شما چیه

12- خواسته ها و توقعات

در کامنتها

13- رویارویی با هیجان

در کامنتها

14- وظایف زن و مرد در خانواده

در کامنتها

15- فرزند و تربیت فرزند

در کامنتها

😁

وای عزیزم فکر کردی نکردیم؟؟؟:

مهم اینکه چقدر روش بمونی

من الان چهار سالع عقدم قرار بود خونه بخریم .عروسی بگیریم 

هیچی هیچی هیچی . تازه ورشکست شد

چون تو رو دارم ، همه دارم🤩دگرم هیچ نباید🤷‍♀️

موضوع  دوازدهم: خواسته ها و توقعات ======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

روش شما و ایشون در بیان توقعات : ( مستقیم و کلامی یا غیر مستقیم و رفتاری، از طریق واسطه کردن بقیه، قهر کردن، گلایه کردن، تحمل کردن تا سر حد انفجار و بعد دعوا)

وقتی توقع شما یا ایشون براورده نشه چه رفتاری میکنید؟

توقع ها از همسر اینده

توقع ها از ازدواج

😁

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وای عزیزم فکر کردی نکردیم؟؟؟: مهم اینکه چقدر روش بمونی من الان چهار سالع عقدم قرار بود خونه بخریم ...

نه فکر نکردم که صحبت نکردید

ولی وقتی صحبت کرده باشید معیاری برای سنجیدن میزان پایبندی دارید

اگر صحبتی نشه احتمال اختلاف خیلی بیشتره

😁
2728

موضوع  سیزدهم: رویارویی با هیجان ======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

با هیجانات اصلی چطور مواجهه میشید و ایشون چطور؟ هیجانات اصلی اینها هستند( غم شادی خشم ترس)

نحوه بیان و نشان دادن هیجان در شما با چیه( بعضی خانمها از ذوق جیغ میزنن بعضی آقایون میخکوب میشن)

وقتی دیگران درگیر هیجان هستند عکس العمل من چیست؟( میزنم توی ذوقشونً پا به پاشون غمگین یا شاد میشم، دنبال راه حل هستم؟

رفتارهایی که در موقع هیجان نمیپسندم

و مهم تز از همه : تعریف من از هیجان یا سورپرایز چیست و اصلا دوست دارم سورپرایز بشم یا نه

😁

موضوع  چهاردهم: وظایف زن و مرد در خانواده ======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

باوها و ارزش هاتون در مرد وظایف زوجین

وظایفی که صرفا مردانه میدونید

وظایفی که صرفا زنانه میدونید

وظایف پدر و مادر خودتون و همسرتون

باور ها ارزش هاتون در مورد زن در اجتماع اعم از شغل و پوشش و میزان ارتباط با دوستان و ...

میزان استقلال زن در تصمیم گیری

میزان مشارکت مرد در وظایف خانه

اشتغال زن و میزان سهیم شدن در اقتصاد خانواده از طریق اشتغال

😁

موضوع  پونزدهم: فرزند و تربیت فرزند ======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

تعداد فرزندی که میخواهید

اهمیت جنسیت فرزندان برای خود فرد و فامیل درجه یک

اگر بچه دار نشویم؟

اگر مشکل از شما باشد؟ اگر مشکل از همسرتان باشد؟

فرزندخواندگی یا درمان پزشکی؟

جدایی یا همسر دوم؟

ادامه زندگی بدون فرزند

باور ها در مورد سقط جنین

پیشگیری از بارداری که وظیفه کیست (اطلاعات خودتون رو بالا ببرید)

زمان مناسب برای بچه دار شدن

تربیت فرزند و میزان شراکت خودتون ووالدین

😁

درود بر تو دختر با فرهنگ. تحصیل کرده. و با حوصله. به عنوان عضوی از خانواده نی نی سایت شرمندت شدم که چرا همچین تاپیکای مفیدی پر بازدید و پر بحث نشدند

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ᓘـُنُڪ آטּ قُمـــار بازے ڪِــہ بِباᓘـت آنچِـہ بوבش
2738
درود بر تو دختر با فرهنگ. تحصیل کرده. و با حوصله. به عنوان عضوی از خانواده نی نی سایت شرمندت شدم که ...

ممنونم عزیزکم

اشکال نداره

پربازدیدی انقده مهم نیست

یه نفر هم با خوندن یه تاپیک یه تغییر کوچولو توی زندگی اش بده عالیه

😁
ممنونم عزیزکم اشکال نداره پربازدیدی انقده مهم نیست یه نفر هم با خوندن یه تاپیک یه تغییر کوچولو تو ...

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ᓘـُنُڪ آטּ قُمـــار بازے ڪِــہ بِباᓘـت آنچِـہ بوבش

خیلی خوشایند بود پستتون 

من با شوهرم ۱۶ سال دوست بودیم و چند سالی هست که ازدواج کردیم واقعا زندگی و شروعش با شناخت خیلی موهبت هست چون زندگی خودش به اندازه کافی توش فاکتور غیر قابل پیش بینی و سورپرایز های گاهی ناخوشایند داره که اگه بخوای کورمال کورمال و به حکم ابرو و ترس بری جلو حسابی سخته ...

خیلی خوشایند بود پستتون  من با شوهرم ۱۶ سال دوست بودیم و چند سالی هست که ازدواج کردیم واقعا زن ...

عشقتون پایدار 

چه قدر کیف کردم 

۱۶ سال 

دوبرابر دفاع مقدس 🤣😀😍

😁
موضوع  دوازدهم: خواسته ها و توقعات ======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صح ...

سلام عزیزم خیلی وقته ندیدمتون کجایی؟

کم پیداهستید

یک خانومم که حجته مسلمانی ام امام حسین علیه السلامه این جمله را توی فیلمِ روز واقعه ازیک نصرانی که شاهد واقعه ی کربلا بود شنیدم
2706