2737
2734

سلام

توی این تاپیک میخوام پنج مورد بعدی از بیست موردی که توصیه میشه موقع رابطه قبل ازدواج بسنجید و روشون حساس باشید رو بگم.

دقت کنید که بررسی همسر اینده از این جهات به این معنی نیست که باید از این نظرها تاپ و عالی باشه. بلکه باید بدونید که توی چه موقعیتی هست که بعد از ازدواج نگید من اطلاع نداشتم و حس کیند رد مقابل مردی قرار گرفته اید که براتون غریبه است.

و صد البته ازدواج یه ریسک و مسئولیت بزرگ هست و طبعا خیلی مسائل حتی وقتی که زیر یه سقف هم رفتید معلوم نمیشه ولی حداقل با رابطه هوشمندانه و هدفمند میتونید از ریسکش کم کنید

یادتون باشه اینا سوالایی نیستند که بشینید عین مسابقه هفته از همسر اینده بپرسید و ایشونم همه رو عالی جواب بده و با سه چراغ روشن ! برنده بشه

بلکه بهترین روش اینه که جواب این سوالها رو توی رفتارش ، روابطش ؛ اداب معاشرتش و گفتارش ببینید و هر کجا نیاز بود سوال بپرسید.

باز هم تاکید میکنم که اول موضع خودتون رو توی این موضوع ها معلوم کنید و ببینید خودتون توی هر کدوم از این مسائل چه رفتاری دارید.

پنج موضوع دوم از بیست موضوع اینها هستند:

6-خویشاوندان

7-رابطه صمیمانه با همسر

8-خانواده ی خود

9-خانواده همسر

10-حل اختلاف

😁

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

موضوع ششم : خویشاوندان======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

اهیمت فامیل و خویشان برای هر کدومتون چقدره؟ ایا باید هر عیدی که باشه به تمام بزرگای فامیل سر بزنید؟ ایا اگه ساکن شهرهای متفاوت باشن باید هر هفته بزنید به جاده و برید دیدنشون؟ صله ارحام به نظر شما یعنی چی و چقدرش خوبه؟

فامیلهایی که باهاشون خوب هستید رو معرفی کنید و بگید چقدر رابطه دارید باهاشون 

فامیلهایی که باهاشون رابطه ندارید یا قهرید رو معرفی کنید و علت کم بودن رابطه یا قهر رو بگید

فامیلهایی که دوستشون ندارید رو معرفی کنید

با هم در مورد خانواده هایی از فامیل که میل درید بعد از ازدواج باهاشون در ارتباط باشید رو معرفی کنید

😁
2731

به نظره من خانواده مهمترین گزینه برای ازدواجه موفقه.اخلاقای هرکسی متفاوته اما درنهایت خانواده هست که آدما درونش رشد میکنن و تربیت میشن.قطعا یه پدرومادره بافرهنگ و متشخص میتونن بچه های خوبی تربیت کنن.

بِسمِ رَبِّ چشمهایَش

موضوع هفتم : رابطه صمیمانه با همسر======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

معنی صمیمت در اعضای خانواده های همدیگه رو بشناسید . توی بعضی خانواده ها فقط عیدا همدیگه رو میبوسن. بعضی ار خانواده ها در مورد پوشش خیلی سهل گیر هستن(خانمی همینجا بود که میگفت مادرشوهرش دستش رو میذاره جلوش و لخت از حموم میاد بیرون)

ببینید همسر اینده چقدر مهارت کلامی در ابراز محبت یا خشم داره. ببینید اصلا بلده احساس خودشو تشخیص بده؟ بعضی اقایان واقعا از لحاظ کلمات محبت امیز در مضیقه هستند! همینجا خیلی تاپیک داریم که گله میکنید که همسرم نمیگه دوستت دارم

نشانه های رفتاری صمیمیت رو بشناسید. اینکه با همه دست میدن؟ روبوسی میکنن؟ موقع حرف زدن یهو میزنن پس سرتون واسه شوخی؟

مناسبت های خانواده ها رو بشناسید. مثلا خانواده نامزد خود من ابدا تولد نمیگیرن. ولی خانواده من منتظر بهانه اند تا تولد بگیرن. حتی برای تولد امام ها و پیامبرها هم کیک میخرن و شادن.

هدیه از نظر شما باید چی باشه و از نظر همسرتون چی؟ ایا برای هدیه دادن منتظر بهانه هستید؟ ایا بودجه هدیه برای شما مهمه؟

ایا میل دارید همیشه گل هدیه بگیرید . همسر اینده اینو میدونه؟

راز داری به چی میگید؟ ایا هر چی به همسر اینده گفتید رو از دهان مادر یا خواهرش خواهید شنید؟ و بعدا خواهد گفت چیزی نگفتم که داشتم مشورت میکردم.

از خودگذشتگی براتون معنا داره؟

نوازش براتون یعنی چی؟ ایا در جمع زوج ها کنار هم میشینن یا کاملا عین غریبه ها هستند. خانمهای فامیل همسرشون رو چی صدا میکنن؟

و مهم تر از همه : آیا اصلا از سورپرایز و شگفت زده شدن خوشتون میاد؟

نامزد من برام جشن تولد سورپرایز گرفت و من انقده حالم بد شد که تقریبا رابطه مون دو ماه خراب شد

در ضمن لطفا گذشته عاشقانه خودتون رو در حد کافی و نه با جزئیات خودتون به همسر اینده بگید.

😁

موضوع  هشتم : خانواده ی خود======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

باور ها ارزش های خانوادگی تون رو بشناسید و به همسر اینده بگید

وابستگی ها و میزان استقلال اعضای خانواده رو بدونید و بگید

چگونگی تصمیم گیری در خانواده رو به همسرتون بگید و جایگاه مشورت رو معلوم کنید.

😁

موضوع  نهم : خانواده همسر======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

باورهای خانوادگی خانواده همسرتون رو بشناسید

جایگاه عروس رو در خانواده همسر بشناسید

انتظارهایی که از شما دارن رو بدونید

انتظارهایی که ازشون دارید با همسراینده در میون بگذارید

جایگاه اعضای خانواده همسر رو بشناسید و معلوم کنید که به نسبت اعضای خانواده تون چی هست

یعنی مثلا ایا شما برادر شوهر رو مثل برادر خودتون میدونید یا نه

😁
2738

موضوع  دهم : حل اختلاف======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

تاریخچه اختلافات خودتون رو بگید

اگر همسر اینده با کسی اختلاف داره باید به شما دلیل و مدتش رو بگه

باور ها و ارزش هاتون در مورد اختلافات همسران رو با هم درمیون بگذارید

از مسائلی که به نظرتون باعث اختلاف میشن با هم صحبت کنید

ببینید رفتارتون در مقابل اختلاف با همسر چیه؟

ایا به خانواده خودتون رجوع میکنید؟ یا به خانواده همسر رجوع میکنید؟ ایا میایید توی نی نی سایت تاپیک میزنید؟  

روشهای حل اختلاف خانواده خودتون رو بگید

قهر

سکوت

قهر از غذا

داد و بیداد

ترک منزل

کمک تخصصی

میانجی کردن فامیل

در مورد همه اینا حرف بزنید

اگه صمیمی هستید در مورد اینکه اگر روزی از سمت خانواده همسر اذیت شدید باید چکار کنید هم حرف بزنید

😁