2733
2734

سلام

اینجا هر روز چند تا تاپیک داریم از مشکلات زوج ها و تهش که دقیق میشیم میبینم خانمها غالبا تعریف درستی از ازدواج نداشته اند و برای حواشی ازدواج و مسائلی از قبیل استقلال مالی و این چیزا ازدواج کرده اند. 

توصیه من به دخترخانم ها اینه که قبل از ازدواج یک سری مسائل رو تجربه کنن و ازدواج رو با اینها اشتباه نگیرند. صد البته برای همه ی ما ممکن نیست که تمام لیست رو تجربه کرده باشیم .

1. دانشگاه برید ( خانمی که محیط دانشگاه رو دیده ، دید اجتماعی درست تری داره و علاوه بر استقلال فکری، اگاهی بیشتری نسبت به خانمی داره که دانشگاه و محیط مختلط ندیده)

2. گواهینامه بگیرید ( تجربه رانندگی خیلی مهمه و باعث میشه بعد نگن اومد خونه شوهر اینا رو یاد گرفت بلکه بیشتر باعث میشه که همسرتون به فکر تهیه وسیله نقلیه براتون باشه)

3. تجربه سفر داخلی با دوستان یا تنها و با تور رو داشته باشید( این کمک میکنه خودتون رو و سلیقه و رفتارتون در سفر رو بهتر بشناسید)

4. دوره های خودشناسی برید یا در این رابطه مطالعه کنید( بدونید که کی هستید، بدونید وقتی می ترسید وقتی غمگینید وقتی شادید چه رفتاری دارید، اگر خودتون رو بشناسید همسرتون هم بهتر شما رو خواهد شناخت)

5. پاسپورت بگیرید و در صورت امکان سفر خارجی برید( اینجوری برای جذابیت این سفرها و آزادی حاصل از اون ازدواج نخواهید کرد)

6. راجع به حقوق ازدواج مطالعه کنید و هر مفاد بند عقد نامه رو بدونید.

7. راجع به فیزیولوژی بدن و مراقبت های بانوان و بارداری و رابطه مطالعه کنید( باور کنید ندانستن نشانه نجابت نیست)

8. موهاتون رو رنگ کنید!( بله باور کنید خیلی مهم که بدونید خیلی ها برای همین چیزا ازدواج میکنن!!!) حداقل نفعی که از این مسئله میبرید اینه که میدونید آیا برای مراسم های خواستگاری و عقد و نامزدی و عروسی رنگ موهای خودتون بهتره یا رنگ دیگه ای بهتون میاد.

9. از نظر مالی مستقل بشید. باور کنید استقلال مالی فقط به معنی پول نیست. نگید خانواده ام  پولدار هستن و نیاز به کار کردن ندارم. تجربه ی بودن در اجتماع و درامد داشتن خیلی خیلی مهمه. حداقلش اینه که فردا پس فردا اگر ازدواجتون به مشکل خورد بخاطر هزینه روزانه تن به ازدواج بد نمیدید. مهارت کار کردن رو کسب کنید و بعدا اگر نخواستید خانه دار بودن رو انتخاب کنید. فرق بزرگی بین انتخاب خانه داری و اجبار به خانه داری هست.

فعلا همینا یادم اومد

موفق باشید

😁

الان میان میگن ما هیچچچچچکدوم از این کارای زشت و بیناموسی رو نکردیم خیلی هم خوشبختییییم !!!!!

وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

عزیزم اونوقت کدوم پذر مادری بعضی موردایی که گفتی رو اجازه میدن....والا من بدبخت که هیییییچ ازادی بجز سفر رفتن دانشگاه رفتن گواهی نامه گرفتن نداشتم

خدایم دایما سپاس برای همه رحمت هایی که برایم میفرستی و همه لطف هایی که بمن میکنی
2738

الان انجمن حمايت از ازدواج كودكان ميان ميريزن سرت كه وااا ما 12 سالگي شوهر كرديم همه اين كارا رو پيش آقايي انجام داديم خيليم خوبه

من دختر زير22 شوهركنه ميگم به زندگيش خيانت كرده مگه ديگه مجبور شده باشه 

همه اينكارهارو نتونستي بكني اكثرشو ميتوني اما براي انجام اين كارها شما نياز به 23-24 سال عمر داري

واقعا دوروبرمم اين موردهاي بچه بازيو نديدم

اما اينجا پراز مادرهاي 17-18 ساله خوشحال هست ماشلله

انقدر خوشبخت باش که صدای آرامشت گوش فلک را کر کند
عزیزم اونوقت کدوم پذر مادری بعضی موردایی که گفتی رو اجازه میدن....والا من بدبخت که هیییییچ ازادی بجز ...

حالا تو خوب بوده اینا هم داشتی من که هیچکدوم

خدا که فقط متعلق به آدمهای خوب نیست خدا، خدای آدمهای خلافکار هم هست و فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد فی الواقع خداوند اند لطافت،اند بخشش،اند بیخیال شدن،اند چشم پوشی و اند رفاقت است رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت میدهد.اگر آدمها مرام داشته باشند هیچوقت دزدی نمیکنند،ولی متاسفانه بعضا آدمها تک خوری می کنند و این بد روزگار است.بایستی ما یه فکری به حال اهلی شدن آدمها بکنیم،اهلی کردن یعنی ...اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن.و این تنها راه رسیدن به خداست که بسیارم مهم است.

من استقلال مالی هم داشتم بعد از ازدواج ازم گرفت اون استقلال رو....ه.ووو ای خواهر من بلاهای زیادی سرم اومد تو اون ازدواج خدا کنه طرفمون ادم باشع

خدایم دایما سپاس برای همه رحمت هایی که برایم میفرستی و همه لطف هایی که بمن میکنی
الان میان میگن ما هیچچچچچکدوم از این کارای زشت و بیناموسی رو نکردیم خیلی هم خوشبختییییم !!!!!

بله اینا که همیشه هستن

ولی من به این فکر میکنم که اگر یک نفر هم  از این تاپیک چیزی یاد بگیره خوبه

😁
2706