2733
2739

سینه و فیله( من معمولا فیله استفاده میکنم) رو میزاری بپزه با فلفل دلمه ای و پیاز و نمک و فلفل و چند حبه سیر وقتی پخت در بیار بزار سرد بشه ریش ریش کن.زعفرون بزار دم بکشه.تو تابه روغن و کره بریز مرغاتو بریز توش و تفت بده و وقتی یکم تفت دادی زعفرون اضافه کن و بازم تفت بده تا طلایی بشن...برنجت رو آبکش کن تو یه ظرف زعفرون(دست و دلت نلرزه بریز)ماست خامه ای و زرده تخم مرغ بریز و با کمی نمک و فلفل هم بزن برنجت رو اضافه کن و کامل باهم مخلوط کن...زرشک و خلال پسته و خلال بادوم رو تو کره تفت بده...حالا تو قابلمه (من خودم تو پلوپز میزارم)یکم ماست و زعفرون(در حد چند قاشق که کف قابلمه بریزی)مخلوط کن بریز کف قابلمه حالا برنج بریز روش کمی پودر دارچین کمی زرشک و خلال ها و مرغ(من لایه لایه نمیریزم دوست دارم وسطش یک عالمه مرغ باشه وقتی میبرشیم خیلی خوشگله زرشک و خلال ها و مرغ میریزه بیرن عین این کیک ها که اسمارتیز داره وسطش)و باز دوباره برنج روی برنج کمی دارچین میریزم و درنهایت فوت کوزه گری من اینه که نصف لیوان حدودا آب مرغ رو با کمی کره آب شده میدم رو برنجم حدودا یک ساعت نیم تا دو ساعت تو پلوپز زمان میبره.

مرغتو بپز و ریش ریش کن. برنجتو آبکش کن . زعفرونو دم کن . اگه دو پیمونه برنج .۱تخم‌ مرغ . فقط زردیش باشه بهتره . با دوتا قاشق ماست . اینارو باهم قاطی کن.میتونیم مرغو قاطیش نکنی . لای برنجات بریزی.  زردچوبه و نمکم بزن . تو قابلمت روغن بریز . بزار پهلوهاشم روغنی بشه . بعد از موادت میریزی . اگه خواستی مرغتو میزاری و خوب فشارش میدی. زرشکاتم میریزی قاطی موادت . همشو بریز تو قابلمت و خوب فشارش بده .‌کره رو تیکه تیکه کن و بزار رو غذات . خودش آب‌میشه . بزار دم بکشه . ۵‌مین اول بزار خوب خوب زیاد باشه زیرش . بعد کمش کن .بزار ۱ ساعت دم بیاد . اطرافشو نگاه کن هروقت طلایی شد . برش گردون تو دیس

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.