2733
2739

توی اینستا میری همه دارن خودشونو برای شب یلدا آماده میکنن یپیجای آشپزی همش کیک و‌ژله و‌کوفت و‌زهرمار سبز‌و قرمز آموزش میدن واسه یلدا،پیجهای کاردستی دارن روبان و تل و گیفت یلدا آموزش‌میدن، پیجهای خیاطی دارن دوخت دامن های سبز و‌قرمز و رنگ آمیزی‌هندوونه ای میذارن، پیجهای فروشگاهی دارن آجیل و‌مغز و‌میوه یلدا میفروشن، یه میز میذارن وسط روش کیک و‌ژله و‌هندوونه و انار و‌پسته و هرچی‌ک فکرشو بکنی میذارن و یلدا رو تبریک میگن، خداییش این هزینه ها اضافی نیس؟ چرا بجاش ب یه فقیر کمک نمیکنین، شب یلدای قدیما مینشستن کنارهم نفری یه قاچ هندوونه‌میخوردن و‌زیر کرسی اشعار فارسی رو‌میخوندن و بهونه ای بود برای دور هم جمع شدن، الان هرکسی توی خونش داره نمتیش و‌شوآف یلدا میذاره و کلی هزینهمیکنه فقط برای چهارتا عکس ک بذاره اینستا و‌پز بده😖

بد میگم؟

جمع تون جمع بود، گلتون کمع بود😂

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من توی یه شبکه اجتماعی که مال خارجیها بود عکسهای یلدا رو گذاشتم هی میگفتند چقدر جشنتون خوبه. بعد موقع نوروز هم میگفتند جشن شما خوبه و کریسمس همش تبلیغات و مصنوعی و خسته کننده ست. حالا ما هم داریم به همون سمت میریم.

تصمیم گرفتن دست خودمان نیست. تنها چیزی كه باید درباره اش تصمیم بگیریم این است كه با روزگاری كه نصیب ما شده است ، چه بكنیم.
2731

نه قربون دهنت ما ک ی تخمه شاید بخریم شاید تخریم

بیمارای اعصاب و روان رو دیوونه خطاب نکنید و تمسخر😔اونا خیلی معصومن خیلی بعضی کاراشون دست خودشون نیس😔بهشون احترام بذارید لطفا لطفا.. 😔🙏همه میگن شفای سرطانیا شفای فلان بیماری کمتر کسی میگه شفای بیمارای اعصاب.... ایقد ب تمسخر نگین فلانی تيمارستان بوده... اینا همش درده... دردیه ک فقط خود بیمارا و خونواده هاشون می‌فهمن ن هیچکی.. درده چون ترد میشن ناخواسته خودشون فاصله میگیرن از بقیه... ب امید روزی ک این قضیه فرهنگ سازی شه و درمان قطعی بیماری های روان پیدا شه... آمین🙏

یه حرف بی ربط....یکی از قوانین سایت اینه که تبلیغ ممنوعه😑😑😑 مدیر محترم سایت قوانینو نمیدونی مگه که الانم اصلا ارزشی برای کاربرانت قائل نیستی؟😏😯🤔

@مونا_تهرانی    

@امیر_فنی    

افتخار میکنم لر هستم😀😀😀😀😀😀

من که خندم میگیره به این آدمای اینستایی کاراشون خیلی خنده داره نمیفهممشون

شکوفه های زندگی من، عزیزای دلم، ثروت و امیدای دل مامان نیایش، دختر قشنگ و معصوم من، یاسمین زیبا و پسر خوش اخلاق و نازم، محمد یاسین دلبرم مادر فداتون، تا ابد بمونین برام😘🥰😍
2738

والا حالا فامیلا که نمیشه دورشون رفت با اینا دلخوشیم 

ولی اونا هم یاد میدن هرکس خواست انجام بده هرکس نخواست هم انجام نده 

هرکی داره تو این شبا یک کیلو انار و یه دونه هندونه و یه مرغ که چیزی نمیشه براش بده به چندتا نیازمند یا هر چیزی که خودش میدونه خیلی هم خوبه 

اجیل و هندونه و میوه که قدیم لاکچری نبود عادی بود مردم کیلو کیلو داشتن. یلدا هم عیده قدیم لباس نو و خوب می پوشیدن دیگه. ولی حالا عید گرفتن لاکچری شده. نخودچی کشمش 😔 ما که امثال نمی گیریم اصلا. حالا به ادا بازیه اقلبت دارا که ما چکار میتونیم داشته باشیم. بذار خوش باشن. 

2706