2737
2734
عنوان

بازی درمانی

7779 بازدید | 25 پست

دختر من هفت ساله هستش دختر لجبازیه و تمرکز نداره 

بردمش مشاوره پیشنهاددادن که ببرمش پیش متخصص بازی درمانی 

کسی بچه اش رو برده ایا خوب بوده و هزینه هر جلسه چقدره و چند جلسه باید ببرمش

من دخترمو میبردم بازی درمانی پیش درمانگر تو کلینیک های توانبخشی الان دقیقا نمیدونم اما به نظرم ۴۰ دقیقه حدود۵۰ تومن

اما الان فقط بخاطر اختلال توجه و تمرکز که نمیتونه روی درس تمرکز کنه و حواسش همه جا هست جز درس میبرم پیش روان درمانگر که فوق لیسانس روانشناسه ساعتی ۳۰ میگیره

بد نیست اما توانبخشی که قبلا میبردم بهتر بود چون رشته شون گفتاردرمانی و کاردرمانی بود انگار با تجربه تر بودن 

🖤 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام عزیزم من روانشناسم بازی درمانی هم انجام دادم اره نتیجه بخش هست. هزینه اش مثل بقیه روان درمانی هاست بستگی به روانشناست داره که چقدر بخواد هزینه بگیره بین 40 تا 80 میگیرن معمولا. حدودا 10 جلسه ای باید بره حداقل 

2728
سلام عزیزم من روانشناسم بازی درمانی هم انجام دادم اره نتیجه بخش هست. هزینه اش مثل بقیه روان درمانی ه ...

ممنون از،پاسختون 

دخترم اصلا به درس توجه نداره و مهر طلب و لجباز و به بهداشتش بسیار بی توجه مدرسه اش رو عوض کردیم با همکلاسی هاش رابطه دوستانه نداره میگه دشمنم  هستن

دوستهاش معدود هستن  

به نظر شما این موارد با بازی درمانی حل میشه 

دخترم در ظاهر بسیار ارام و در برابر دیگران فوق العاده مهربان هست 

ولی پیش خودمون پرخاشگره 

روانپزشک باش صحبت کرد گفت در برابر سوالهای من مقاومت میکنه و باتوجه به مواردی که ما گفتیم دارو تجویز کرد 

ولی من میترسم به دخترم دارو بدم 

ممنون از،پاسختون  دخترم اصلا به درس توجه نداره و مهر طلب و لجباز و به بهداشتش بسیار بی توجه مد ...

خب احتمالا مشکلش فقط رفتاری باشه و نیاز به دارو نداشته باشه. من چون ایشون رو ندیدم نمی تونم تشخیص بدم. ولی بازی درمانی راه حل درمان کودکان هست. من تو اینستا و کانالم در مورد بازی درمانی یه سری توضیحات دادم. اگه دوست داشتی میتونی بری نگاه کنی. شاید جواب خیلی سوالاتت اونجا باشه. فعلا برای مراجعه به بازی درمانگر مراجعه کنید و اگر اون تشخیص داد که نیاز به دارو نداره داروها رو بهش ندید.

2738

بازی درمانی به کودکان کمک می کند تا احساسات منفی و رویدادهای ناراحت کننده‌ای را که نتوانسته‌اند با آن ها کنار بیایند، درک کنند. به جای استفاده از روش های درمانی رایج بزرگسالان مانند گفت و گو و توضیح درباره ی چیزی که سبب ناراحتی آن ها شده است، از بازی برای برقراری ارتباط به شیوه ی خود بهره می گیرند، بدون آنکه احساس کنند دارند بازجویی یا تهدید می شوند.

کاربرد:

جهت درمان کودکان ناسازگار و کسانی که نسبت به حل مسائل مربوط به سازگاری مشکل دارند استفاده می‌شود.

محیط بازی‌ درمانی:

محیط بازی باید ثابت باشد و در واقع شامل یک محدوده بسته که عمدتاً یک اتاق مخصوص است که از لحاظ روشنایی و دما در جای مناسبی از ساختمان قرار داشته باشد. بچه‌ها باید در محدودة اتاق بازی کنند و هیچیک از اسباب‌بازی ها را نباید از اتاق خارج کنند.

برای هر جلسه درمان یکسری اسباب‌بازی از قبل تهیه می‌شود و در نظر گرفته می‌شود که عمدتاً شامل نوزاد عروسکی، بطری شیر نوزاد، مداد رنگی، سربازان عروسکی، تفنگ عروسکی، تعدادی عروسکهای کاغذی که بیانگر اعضای خانواده باشد،‌ خانه عروسکی، خمیرهای بازی و توپ است که در اختیار بچه‌ها قرار داده می‌شود و می‌گوییم: «هر بازی که دوست داری انجام بده.»

هیچ کس بچه اش رو نبرده

سلام عزیزم من بچه م رو برای افزایش دقت و تمرکز بردم مرکز پرورش ذهن فرزام خیلی خوب بود و با بازی درمانی دقت و تمرکزش خیلی خوب شده شمارشون هم 22275327 هستش خواستی تماس بگیر راهنماییت میکنن

سلام دوستان 

بازی درمانی یکی از روشهای  مفید  در درمان اختلالات کودکان محسوب میشود که البته توسط متخصص روانشناسی کودک باید انجام شود 

لینک ویدیو زیر این توضیحات رو تکمیل میکند که توسط دکتر مهسا ساداتی متخصص روانشناسی کودک تهیه شده امیدوارم مفید باشه

تلفن منشی خانم دکتر جهت رزرو وقت از کلینیک ایشون در سعادت آباد تهران

https://tamasha.com/v/4kyVb

2706