2733
2734
عنوان

خانمایی که مهمونی جمعیت زیاد میدین

| مشاهده متن کامل بحث + 4920 بازدید | 43 پست

من معمولا ۲۰_۳۰ نفری مهمون دعوت میکنم 

روندم اینه که ۴_۵ روز قبل  منو رو قطعی میکنم بعد اونایی که باید بخرم رو میخرم و اونایی که سفارشیه رو سفارش میدم از روزقبلشم شروع میکنم تدارکات اصلی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

همش دیگه.. از ب بسم الله.. از صفر تا صدشو  

من مهمونام چهار نفر ب بالا باشن دو روز قبل تمیز کاری اساسی میکنم خریدامم میکنم 

ی روز قبل هممممممممممه کارامو میکنم فقط برنج دم کردن میمونه برا روز مهمونی 

روز مهمونی دیرتر از همیشه بیدار میشم ی گرد گیری یاده میکنم دوش میگیرم لباس مناسب خودمو بچه ها رو اماده میکنم 

ارایش میکنم لباس میپوشم چایی دم میکنم مهمونا میان 

45 اینا مثلا.. البته غذا از بیرونه... ولی کلا از شروع تمیز کازی رو بگین 

خب واسه این تعداد هم خودمون میپزیم ولی اگه غذا از بیروت باشه ک کار شما راحته فقط میمونه سالاد و دسر و مخلفات و تمیزی خونه از ی روز قبل خونه رو تمیز کن بعد شروع کن به تدارکات 

سرمن یه سمساری قدیمی وشلوغ پلوغه که توش همیشه جنگه.بین امیدوناامیدی.بین خنده و گریه.بین رسیدن و نرسیدن.بین ولش کن و تو می تونی.توی سرمن همیشه هزارتا زن کولی دارن کل میکشن همیشه دونفردارن سر قیمت ی قاب عکس قدیمی چونه میزنن،همیشه یه بااحتیاط برانید داره قدم میزنه.دلم یه موزه ی قدیمیه.ی موزه ای که فقط یه نفررو برای دیدن داره.توی دل من نگاه توریخته رو درودیوار.توی دل من هواپره ازکشش افقی لبای تو.پر از بزن بریما.توی دل من همیشه هزارتا نظامی دارن یک صدا میخونن پایان شب سیه سپید است ...شاید برای همینه که من هیچوقت دختر عاقلی نبودم!به هر حال صبح میشه این شب 
2731
مثلا 45 اینا

۴۵ نفر خودت تنها باشی خیلی سخت نصف‌گونی بیشتر میخواد برنج‌درست کنی کسی هست کمکت کنه؟ 

از شب قبل‌اگهمیخوای مرغ بپزی مرغت رو‌بپز که فرداش بخوای فقط گرم کنی و‌سرخش کنی 

مخلفاتشم یه مفر‌کلا باید باشه چون نمیرسی برای این همه آدم سالاد درست کنی یا سبزی پاک کنی 

برنجم بالا آوردن برنج سنگین یکم سخته چپنباید دونشو‌یکم خشک تر بگیری چون سنگینه ممکنه شفته بشه

همش دیگه.. از ب بسم الله.. از صفر تا صدشو 

شب قبلش کل خونه رو تمیز میکنم.از اشپزخانه هم شروع میکنم چون وقتی اونجا تمیز باشه آرامش دارم.دیوارو گاز و یخچال و کابینت ها رو تمیز میکنم.بعد هم اتاق ها و در آخر سالن و گردگیری.

روزی هم که مهمان دارم فقط میذارم برای اشپزی.قبل از اینکه مهمانی بیاد تمام وسایل پذیرایی و شام رو آماده میکنم و میچینم روی اپن که چیزی فراموش نشه.بعد هم که تهیه سالاد و دم کردن چای و..

معمولا هم خودم غذا درست میکنم و دو مدل بیشتر.

چندین ساله حدودا ماهی سه تا مهمانی بالای بیست نفر میدم و گاهی هیئت داریم.دیگه راه افتادم.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
از بیرون بگیر نهایت دسر و سوپ رو خودت بذار اینهمه زیاده خودت بپزی

اره قطعا.. سوپ جو برا 45 نفر تو چه قابلمه ای جا میشه؟ میشه تو گاز خونگی؟ 

خیال روی کسی در سرست هر کس رامرا خیال روی کسی کز خیال بیرونست 

اول شیرینی میپزم میذارم فریزر.

بعد زنگ میزنم یه خانومه بیاد خونرو تمیز کنه.

بعد دو تا غذای اسون مثل زرشک پلو و قورمه سبزی انتخاب میکنم و موادشو میخرم.

روز قبل مهمونی به تعداد مهمونا ظرف در میارم و قاشق چنگال و لیوان و استکان و پیشدستی.

همون روز قبل مهمونی به شوهر میگم میوه بخره.

صبح مهمونی میز شاممو میچینم.

پیشدستی و همه چی رو هم اماده میذارم.

اگر مهمونا زیادن و نیاز به تغییر دکور دارم تا جا بشن صبر میکنم شوهر بیاد جابجا کنه یا شب قبل میگم بکنه.

میوه و شیرینی ظرف میکنم میذارم.

اگر مهمونا شامن طرفای بعد از ظهر میرم سراغ غذا.

اگر نهارن همون صبح زود غذامو میذارم.

پایان.

2738
45 اینا مثلا.. البته غذا از بیرونه... ولی کلا از شروع تمیز کازی رو بگین 

خونه رو مرتب کنید اما جارو و گردگیری رو بزارید دست آخر.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

من امروز ناهار بیست نفر بودیم صب ساعت هفت بیدار شدم اول خورشت قورمه ام رو بار گذاشتم بعد ژله هامو درست کردم بعد سالاد گرفتم  بعدش کیکمو درست کردم بعدش مرغمو درست کردم بعدش باقالی پلو گذاشتم بعدش برنجمو گذاشتم تا ساعت ۱۲ از ۱۲تا یک خونه رو تمیز کردم بعد یه دوش گرفتم لباسامو پوشیدم مهمونام اومد بعد با کمک دختر خالم میزو چیدیم ساعت سه ناهارمونو خوردیم بعدش میوه و چایی اینا اوردم خوردن ساعت پنج و نیم رفتن😩😩 ظرفارو هم با کمک دختر خالم شستیم و اشپز خونه رو تمیز کردیم الانم خسته و کوفته ام

طُ هَـمونـ خونے ڪِـ هَر لَحظـه تو رَگـ هاے مَنع😻❤
مثلا 45 اینا

اگه در توانت باشه میدونی که میتونی از پسش بیایی خودت غذا درست کن اگ نمیتونی غذای سفارش بده خودت سالاد و ژله و کیک اینا درست کن

طُ هَـمونـ خونے ڪِـ هَر لَحظـه تو رَگـ هاے مَنع😻❤
اره قطعا.. سوپ جو برا 45 نفر تو چه قابلمه ای جا میشه؟ میشه تو گاز خونگی؟ 

آره تو خونه میشه گذاشت سوپت رو تو قابلمه ده الی دوازده نفره بذاری فک کنم خوب بشه( منظوربزرگی قابلمه ده دوازده پیمانه برنج تو اون قابلمه بشه دم کرد) چون اندازه ی کاسه سوپ خوری کوچیک برا هر نفر میخوای دیگه