2726
سلام مامانهای گل

این تاپیکو زدم واسه مادرهایی که از کمبود وزنه نینیشون ناراحتن

اول بگم من پسرم در حال حاضر وزنش و قدش و دور سرش عالیه عالیه
????....قدش ?? و در سرش ?? بود و الان ده ماهش هست

این یک پیشزمینه واسه این بود که بدونین نینی من هم با قدّ وزنه معمولی‌ به دنیا اومد

واسه افزایش وزن بگم که من اولا تا آخر 8ماهگی به پسرم به غیر از شیره خشک و کرلک هیچی‌ ندادم حتی آب هم نمیدادم چون اگه بچه غذا خور بشه دیگه وزن نمیگیره، پس نینیهتونو زود غذاخور نکنین بیشترین وزنگیری بچه تا 9 ماهگی با شیر هست البته من به پسرم شیره خشک میدادم و حسلبی تپل شده بود

الان یه دو ماهی‌ می‌شه که کمو بیش سوپو آبمیوه رو شروع کردم

هر روز بهش یک زرده تخمه مرغ میدم البته رو شیرش میریزم تا هر دوتا رو با هم بخور

دوتا سیب کوچیک یا یدونه سیب بزرگ واسش آب میگیرم و با 4تا خرمای کوچیک و 5یا 6دونه بادوم میکس می‌کنم و میریزم تو شیرشو بهش میدم

توی سوپشم برنج، جوی، سیبزمینی، هویج، عدسو معاش و ماکارونی میریزم با ماهیچه، و 3یا 4تا آلو تا خوشمزه بشه

همه‌رو میکس می‌کنم و صافش میکنمو بهش میدم

در ضمن هر دفعه که واسش شیر درست می‌کنم توی شیرش اگه 5پیمونه شیره خشک میریزم 5پیمونه همسرلاک میریزم

یعنی‌ تو تمام وعدهها شیرو بهش میدم

در ضمن توی سوپشم روغن زیتون میریزم

خلاصه با این اوصاف نینیم حسابیه حسابی‌ تپل

حالا اگه تونستین از این روش استفاده کنینو نتیجشو ببینین

فقط نی‌نی رو زود غذا خور نکنین که دیگه شیر نمی‌خوره و وزن نمیگیره

حریره هم به نظر من اصلا ارزش غذایی نداره الکی‌ معده بچه‌رو با حریره و لعاب برنجو فرنی پر نکنین بجاش بهش شیرو سرلاک بدین چون واقعا سرلاک یه غذای کودک کامل با تمام ویتامینها و املاح هست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سالی جون به قول دیانا بچه باید دهن خوردن رو داشته باشه. من از هفت ماهگی دخترم رو کم کم غذا خور کردم. آخه خودم از قبل یه چیزایی میدونستم. ولی دختر من از همون لحظه که نطفه اش بسته شد تا همین الان منو انما داده در حد بنز. از خوردن و خوابیدنش سرطان اعصاب گرفتم. بچه من کلا بد غذاستوتمتم چیزایی رو که نوشتی امتحان کردم.
2728
من هم با این دوستان موافقم. بچه باید بخور باشه تا مامانش هم انواع و اقسام رو واسش درست کنه.
من هم بچه های بد غذا دارم یعنی اگه تعریف کنم همه جیگرتون واسم کباب میشه.

حالا اگه اولی رو بی تجربه بودم دومی رو همه چی دادم و همه جور امتحان کردم . اصرار هم نکردم.

ولی رسما اندازه گنجشک میخورد و اکثر چیزا حالشو بهم میزد. نه سوپ نه فرنی نه پوره دیگه فکرشو بکنید که با چی بزرگ شد.

هی انواع و اقسام پختم ولی روانه سطل زباله کردم. اصلا از اول میل و اشتیاق بچه واسه خوردن معلومه. مال ما که شیر رو هم با بی میلی و همیشه کمتر از استاندارد میخوردن.

بهر حال مرسی که تجربه گرانبهات رو در اختیار دیگران گذاشتی.

من که اگه بچه هام اینهمه چی رو میخوردن ذوق مرگ میشدم.
ولی من شنیدم حتما باید از 6 ماهگی غذای کمکی را شروع کرد . مهم تپل بودن بچه نیست . مهم بنیه قوی داشتم و کامل بودن مایحتاج بدنشه . خیلی از املاح . پروتئین ها را باید ار غذاهای دیگه غیر شیر بگیره . من خودم هنوز که هنوزه پسرم داره شیر خودم را میخوره به اضافه غذای کمکی اش . در ضمن غذاهای آماده مثل سرلاک و حتی شیر خشک دارای مقادیر بالای سوربیتول و گلوکز هستن و بهتره تا جایی که مقدوره نداد . البته بچه های شیر خشکی چاره ای ندارن و باید بخورن . ولی بهتره از غذاهای کمکی خانگی استفاده کرد . مهم اینه که بچه روی نمودار وزن و قدش باشه .
ای بابا دلت خوشه ها :)) نینی من یک چیزی تو شیرش اضافه شه حتی یک کم آبش بیشتر باشه نمیخوره . خدارو صدبار شکر کن نینیت خوش غذاست.
سرلاک تو شیــــــــــــــــــــــــــر . دخترم خودشو از تخت پرت میکنه پایین ولی اینو نخورد. اونم از شیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سالی جون من فوق لیسانس تغذیه هستم و نزدیک به10 سال سابقه کاربهداشتی دارم که کارم تغذیه بچه ها بود بیشتر، توصیه های شما علمی نبود عزیزم. به قول مامان سیاوش کوچولو چاقی بچه اصلا ملاک نیست.مهم اینه که مطابق با منحنی رشد وزنش افزایش پیدا کنه. بچه ها حتما باید از 6 ماهگی غذای کمکی براشون شروع بشه و به هیچوجه شیرخشک توصیه نمیشه مگه اینکه مادر به دلایلی نتونه شیر بده یا موارد فرزند خونده و مشابه این.
مادر بودن یعنی روحت خارج از بدنت زندگی میکنه..........
سالی جون من با بچه ها موافقم بچه باید بخوره که براش درست کنی پسر من لب به غذا نمی زنه دیگه باید از گرسنگی ضعف کنه تا چند تا لقمه بخوره الان یکسالشه رشدش اومده رو نمودار ولی خوب لاغره تازه وقتی به دنیا اومد خیلی درشت بود ولی الان با غذا خوردنش منو دیوانه میکنه :(

سلام دوستان ... پسرم 18 ماهشه اوایل هفته واکسنشو زدم ...وزنش 10 کیلو قدش 83.... وزن تولدش 2700 بود...خیلی غصه میخورم غذا میخوره ولی خیلی کم در حد 3قاشق چایخوری.... الان دوروزه کیندر میدم بهش ولی زیاد تغییر نکرده...میخوام از فردا زینک پلاس خارجی هم اضافه کنم.... کسی راهکاری داره بده...دعاتون میکنم..

سلام دوستان ... پسرم 18 ماهشه اوایل هفته واکسنشو زدم ...وزنش 10 کیلو قدش 83.... وزن تولدش 2700 بود.. ...

سلام عزیزم . من نمی دونم کیندر چیه ولی حتما حتما شربت زینک رو علاوه بر مولتی ویتامین و آهن به پسرتون بدین . یک ماه امتحان کنین و سعی کنین مرتب و با هر ترفندی شده هر 3 تا رو بدین تا هم اشتهاش زیاد بشه و هم رشدش بیشتر

غذاهاش رو با ترفندهای مختلف بهش بدین مثلا روی هر قاشق برای قشنگی بیشتر یه نقطه سس قرمز بذار یا حلیم و سوپ و ...  رو با لقمه نان یا تکه های بیسکوییت لقمه بگیر و به جای قاشق از این روش بهش غذا بده . بستنی و دنت هم الان که هوا گرم شده می چسبه . می تونی با هفت مغز آسیاب کرده بهش بدی

خدایا... هرکس... بیادم هست بیادش باش کنارم نیست کنارش باش و اگر تنهاست پناهش باش

Click Here 2 Get Free Comment Pics
Free Glitter Graphics

2706