1232
1226
عنوان

دورهمی مادرانه ، نگهداری نوزاد، تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 29332 بازدید | 4027 پست
وای رستا...با این اوضاعی ک توصیف کردی من موندم چجوری اینهمه تحمل میکنی...من ک ابدا صبر و تحمل تو رو ...

پیر شدم گیوا...

هیچکس نمی فهمه و نخواهد فهمید ما چی کشیدیم و می کشیم.

دوس ندارم نق بزنم. ولی به جایی رسیدم که حس میکنم اگه نگم خفه میشم.

هر عادت غلطی داشته و اصلاحش کردیم سرش پوست پاره کردیم.

اینققققدر سفت و سخته!!! 

اصلا اهل کوتاه اومدن از مواضع و خواسته هاش نیست.

سر هر عادت زشتی که ازش ترک دادیم چندین راه امتحان کردیم ببینیم چی روش جواب میده 

اصلا مدل خاصی ام نداره. مثلا یه رفتارش با محبت بیشتر اصلاح میشه.

یکی با بیمحلی و قهر

یکی با تشویق و هدیه

یکی با تهدید و تحریم

یکی با تنبیه

تا میرسیم به نتیجه چن ماه میگذره و رسما فسیل میشیم.

این بچه قاموس رفتارای خارج از عقل و منطقه!!!

بعد یه مدت که ترک میکنه رفتارسنجی میکنه ببینه از اصولمون کمی کوتاه اومدیم باز برمیگرده سر عادتش.

بچه ی مهربون و عاطفی ایه. خیلی زود وابسته میشه. میدونم خیلی هم دوسمون داره. ولی سونامی خرابکاریه.

اینقدر هیجان و انرژی داره که باهاش بازی میکنی از پا می افتی .

و اذیت کردن ما رو به چشم بازی و سرگرمی می بینه.

حدود  11-10 ماهی بهتر شده بود. اما این چن وقت به قدری اذیتمون کرده که می شینیم گریه می کنیم.

دقیقا 1 سال و نیم عقب گرد کرده.

البته بگم... بعد عیدم که از شهرستان برگشتیم 1 ماه خون ما رو تو شیشه کرد.

این سری ام 10 روزی شهرستان بودیم. 

بازم اگه به خواهرش کاری نداشته باشه مشکلی با ویرانگری هاش ندارم.

ولی خیییییلی اذیتش میکنه. البته به خیال خودش دوسش داره و میخواد باهاش بازی کنه!!!

با حرفات توی تاپیک قبلیمون موافقم رستا.. @rasta10    … منم خیلی حساسم

متاسفانه مذهبی بودن از نظر بعضیا فقط چادر پوشیدن و نماز خوندنه!! مثلأ یکی از آشناهای مثلأ مذهبیه ما که روی حجابش خیلی حساسه، نمازخون هست، دغدغه های فرهنگی داره و…  ولی متاسفانه دختر و پسرشو با هم حمام میبره   یا خودش لخت جلوی بچه هاش میگرده.. من اصلا این رفتارهارو نمیتونم هضم کنم! اون بچه ها چی میخوان بشن خدا عالِمه.. حالا آیا واقعا میشه به هرکسی که ادعای دینداری داره اعتماد کرد؟! 

یکبارم اساسی باهاشون دعوام شده سر این رفتارهای زننده شون.. و جالبه بدونید پسرش که الان تقریبا 4-5 سالشه بشدت هیزه    

لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها… (٢٨٦ سوره بقره)
رستا جان پسر منم تقریبا همهء این کارها رو کرده فقط کمی دوزش پایین تره . تا حدود دو و نیم سالگی این ...

باز خداروشکر غافلگیر نشدی!

ما بچه این مدلی نداشتیم. بچه های خواهر برادرام همه آروم... شیرین زبون... حرف گوش کن...

اندازه خودشون خرابکاری دارن. ولی وقتی بهشون میگن نه، دیگه تمومه!

پسرم هیییچ ابایی نداره. اصلا براش مهم نیست! 

خونواده همسرم چی بگن؟ خودشون میگن لنگه ی باباشه!!!

و همسر من تنها بچه پرخطر خونواده بوده. با این تفاوت که صبح تا شب تو کوچه و حیاط سرگرم بازی و آتیش سوزوندن بوده و شب که می اومده از فرط خستگی تا صبح بیهوش میشده.

من چی؟! گوشه ی خونه! صیح تا شب رو اعصاب من رژه میره.

معلومه کارش به خرابکاری میرسه .

به پسرم حق میدم. و واقعا دلم میسوزه براش .

بچه های آپارتمانی نسل سوخته ن. مخصوصا تو شهرای بزرگ.

واسه همینم وقتی خرابکاری میکنه کاری باهاش ندارم.

ولی کاش پسر منم کمی واسه حساسیتام ارزش قائل بود و کاری با خواهرش نداشت. یا با جیغ و داد خیلی رو مخم نمیرفت  

با یک کلیک با ریزش موی خود خداحافظی کنید

کلیک کنید

با حرفات توی تاپیک قبلیمون موافقم رستا.. @rasta10    … منم خیلی حساسم متاسفانه مذهبی ...

البته منم تو خونه دامن کوتاه میپوشم و چن روز یه بار تیپ باز دارم.

ولی لخت شدن جلو بچه تو کتم نمیره  

تو خونه طوری میگردم که اینطور نباشه پسرمو بیرون میبرم مثل ندید بدیدا از بقیه چشم برنداره.

ولی طوری محدودیت ایجاد کردم که جلو خواهر 1 ساله شم شلوارشو درنیاره. 

و روی اندام خصوصیش حساس باشه! حتی اینقدر خودش حساس شده که بلوزشم جلو بقیه درنمیاره.

و تا جای ممکن نمیذارم خواهرشو ببینه. 

حیای بچه ها ذاتیه. اگه بزرگترا اجازه بدن.

با حرفات توی تاپیک قبلیمون موافقم رستا.. @rasta10    … منم خیلی حساسم متاسفانه مذهبی ...

البته گلدونه... نمیدونم حکمت کار خدا چیه...

بعضیا رو دیدم. پدر و مادر بی قید... اهل رعایت حلال و حرام نیستن. تربیت ول...

ولی بچه هاشون به قققدری کشش مذهبی دارن که من حسرت میخورم که کاش این بچه، بچه ی من بود!!!

و متاسفانه اکثریت مذهبی ها رو دیدم با تربیت بچه هاشون مشکل دارن.

خدا خودش عنایت کنه.

البته بچه های من تو این سن خیلی خوبن... 

ولی سن دبستان و نوجوونی و جوونی اینقدر علاقه مند باشن اون وقت اثرش مشخص میشه که روشم درست بوده یا غلط  

1156
البته گلدونه... نمیدونم حکمت کار خدا چیه... بعضیا رو دیدم. پدر و مادر بی قید... اهل رعایت حلال و ...

بعضی با زور و ترس بچه رو میخوان مذهبی کنند؛ بچه تا کوچیکه شاید گوش بگیره اما تو نوجوونی و جوونی سرباز میزنه،

گاهی هم چنان از بچگی تو دین سخت می گیرند که بچه زده میشه؛ حتی تو خونه اجازه نمیدند لباس راحت یا آرایش داشته باشه؛ خب بچه کجا تخلیه کنه

اما بعضی بچه های خانواده های غیرمذهبی چون سخت گیری روی اونها نبوده  بازتر و راحت تر سمت مذهب می رند . 

باز خداروشکر غافلگیر نشدی! ما بچه این مدلی نداشتیم. بچه های خواهر برادرام همه آروم... شیرین زبون ...

ما شهرستانی ها مگه کجاییم؛ ما هم تو آپارتمان کوچیک؛ بچه روانی میشه

بهترین راهکار هندونه زیر بغل گذاشتنه به نظرم ؛ یعنی ازش تعریف کنی؛ کار خوبی کرد به به چه چه کنی ،؛ ما کلی ستاره و جایزه تو تختش میذاشتیم که یعنی فرشته مهربون آورده واسش

دوم قانون گذاشتن 

یه چیزهایی تو خونه قانونه؛ مثلا سی دی یا بعضی کارتون ها روزهایی که پیش دبستانی نمیره؛ روزهایی که مدرسه می‌ره فقط همون کارتون های شبکه دو ؛ که یه ساعت بعدازظهر؛ یه ساعت شب هست 

پیاده روی؛ دوچرخه سواری؛ شنا ؛ بازی گرگ و گوسفند ویا دزد و پلیس؛ فوتبال بازی و...براشون خوبه

در مورد مهد هم؛ خیلی اذیت شدم؛ کل مهدهای شهرمون رو میرفتم؛ چند روز باهاش بودم؛تا ببینم کجا خوبه؛ تازه اگه یه جا رو هم از لحاظ رفتار و اخلاق می پسندیدم؛ پسرم نمی تونست تو کلاس بشینه؛ اونا میخواستند هر زنگی کار خاص خودشون رو کنند؛ اما پسرم فقط میخواست هیجانش رو خالی کنه و بازی کنه

بعضی مهدهای قرآنی هم خیلی جدی اند ؛ من جایی رفتم که خود مربیش گفت برا پسرت خوب نیست؛ چون اینجا سخت می گیرند اینم اذیت میشه

به نظرم مهدی بزار که قانون مندی هاش کم باشه؛ بچه آزاد باشه ؛ دو ساعتم باشه کافیه؛ من یه بار تابستون گذاشتم مهدقرآنی که حتی صندلی نداشتند؛ مربی تو این دوساعت با مهربونی و بازی باهاشون برخورد میکرد؛ پسرم عاشق اونجا شده بود؛ یه روز درمیون هم بود 

اما باز انرژیش تخلیه نمی شد؛ چون محل بازی نداشت؛ فقط آموزش قرآن بود .

سوپ و حریره و ... بده. که بتونه بخوره.  اونم قبل دادن له کن. برنج و خورشم بکوب براش. ...

سلام رستا جون

از ظهر كه مشكل پسررو خوندم توفكرتم والا

ببين روز اول بايدجلوش سفت وسخت ايستادگي ميكردي

الان كه ديگه نميشه به اينصورت بايدراههاي ديگه روامتحان كني

پشنهاد من بهت اينه كه:

حتما ببرش مهدكودك اتفاقا مهدكودكي كه خودتون كنارش نباشيد شايدچون خيالش ازبابت شماراحته اينكارو ميكنه چون ميدونه مادر حواسش بهش هست و هواشو داره

بزاريدتنها باشه،حالاچه اشكالي داره مهدي باشه كه موسيقي هم داشته باشن و دست زدن و شادبودن

اتفاقا بره به سمت موسيقي روحيش ارومتر ميشه شك نكنيد

منم پسرم مشكلاتي داشت كه فقط همسن و سالانش تونستن حلش كنن

بامشاور هم حتما درارتباط باش،راهكارهاي اونارو مدنظر بگير

اصلا اينجوري نيس كه بچه تا٧سال تثبيت ميشه شخصيتش

پسر من تازه كلاس سوم به بعد اروم و متين شد اين بستگي به خودتون داره چطوري باهاش همكلام بشين

پسرا خيلي راحت مياد توي دست اصصصصلا نگران نباش

جاي نگراني باتوكل بخدا راههاي مختلف رو امتحان كن،انشاله چندوقت بعد مياي و ميگي چقدعاقل شده

منتظر خبراي خوبي ازجانب شما واسه پسر بازيگوشتون هستم😘

طفلی     متاسفانه این ترسیه که همیشه باهامه. قبلا قبل خواب به همه جای خونه سرک میک ...

ممکنه از کمبود ویتامین یا آهن باشه؟

آخه من در مورد پسر خودم زیاد شنیدم که میگن کمبود آهن پرخاشگر و عصبی میکنه😮

مواظب پسرت هم خیلی باش

تقریبا اکثر بچه ها شناختی از خطر ندارن

یک لحظه کار خطرناک یک عمر پشیمونی داره

خیلی هم نگران سن و سال تو تربیتش نباش

اتفاقا بعد مدرسه حرف گوش کن میشه و حسابی میتونی باهاش کار کنی

بهت قول میدم باعث سرافرازیت میشه

از این مدل وروجک ها زیاد دیدم الان بیا و ببین چه آقایی شدن😊

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
1233
البته گلدونه... نمیدونم حکمت کار خدا چیه... بعضیا رو دیدم. پدر و مادر بی قید... اهل رعایت حلال و ...

رستا جون عزيز

شما چه بخواين و چه نخواين اين بچه هادارن توي اين اجتماع بزرگ ميشن

بين همين بچه ها

چاره چيست؟؟؟

بايدكم كم بهش القا كنيد كه هربچه اي تربيت خودشو داره خانواده هاي زيادي بافرهنگهاي مختلفي دركنارهم زندگي ميكنيم مابهش ميگبم جامعه

هر حرف بدي كه بقيه دوستات زدن ياهررفتار زشتي كه انجام دادن اصلا تكرارش نكن فقط شنونده باش

اينا حرفايي بودكه من به پسرم ميزدم و اونم ميپرسيد يعني چه رفتارايي زشته؟؟؟

گفتم از نگاه ادما رفتارا فرق ميكنه من بنظرم كسيكه غذا ميخوره و تشكر نميكنه رفتارش زشته

گف اهان منم دوستم دستشو ميكنه توي بينيش اينم زشته مگه نه😂😂

بردمش به سمتي كه روي رفتاراي دوستاش حساس شده بود و سعي داشت خودش اينكارو نكنه

بزار بچه ازاد باشه،درنهايت توي جامعه اين بچه اس كه انتخاب ميكنه به كدوم سمت بره

ما فقط هدايتشون ميكتيم،دست و پاي بچه نبايد بسته باشه  

يكي از اقوام شوهر من،خانمه خيلي محجبه و اقا هم سرهنگ بازنشسته خيلي اهل پوشش و مرتب ختم قران و باني ي مسجد هم هستن خلااااااااصه......

هميشه با پسر و دخترش اين بحثا رو داشتن كه مذهب اينو فلان

بجان پسرم ،الان پسرش ي خانمي گرفته كه ماه عسل رفتن تركيه

منكه خيلي اهل حجاب و اين برنامه ها نيستم عكساشونو دوست نداشتم ببينم اينقدكه پوشش نامناسب بود 

فك كن با بيكيني 😨😨

من هم روز اول مادر خيلي گيربه حجاب ندادن،بااينكه خودشون كاملا پوشيده بودن تمام خواهرا

الان اهل نماز،قران،اعتقاد به مسائل مذهبي دارن

ولي خب خودمون انتخاب كرديم مانتويي باشيم انطور كه عرف ميپسنده

بزاريد پسر باخيال راحت بره مهد،،،تمام اخلاقا و تربيتا رو ببينه،فك نكنه همه بايد يه تربيت داشته باشن

ولي قدرت تجزيه و تحليل مسائل رو بهش بديد 

هربچه اي مشكلات خودش رو داره

ولي باهاش دوست باشيد حتي اگه فحشي يادگرفت وتكرارش كرد تندنشيد بهش،فقط خودتون رو دلخور نشون بديد و بگين اين حرف همينجا خاك ميشه حتي بابا نميفهمه

چون فك ميكنن اين حرفه شماس،خداي نكرده نظرشون روي گل پسر عوض ميشه

كم كم بااين حرفا ميفهمه حرفايي كه ميشنوه رو نگه اصلا 

نگران نباش خوااااااهر،،،،  

البته منم تو خونه دامن کوتاه میپوشم و چن روز یه بار تیپ باز دارم. ولی لخت شدن جلو بچه تو کتم نمی ...

میشه در مورد حد و حدود این مسائل بیشتر صحبت کنیم؟

من خودم خیلی دوست دارن رعایت کنم اما نمیدونم کجا لازمه کجا نیست

مثلا پسرم بعد از اینکه از شیر گرفتمش دیگه اجازه نمیدادم سینمو ببینه

الان که به کوچیکه شیر میدم دلش میخواد بیاد دست بزنه😦

در مورد لباس عوض کردن هم حتما باید بریم توی اتاق و بدون اجازه کسی موقع عوض کردن لباس وارد نشه

اینها بیشتر کنجکاوش نمیکنه؟

میشه بقیه دوستان هم بگن چیکار میکنن بچه هاشون باحیا بشن؟

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
یه تاپیک هم برای تربیت مردابزن مهربانو،اوناتربیت بشن،بچه هاخودکارتربیت میشن

ای خواهر ، مادرهاشون با اون ابهت نتونستن   ما دیگه چیکار کنیم؟ من که زبونم مو درآورد بس که بهش گفتم تو الگو و قهرمانی در چشم پسرت؛ هرکاری کنی اونم یاد میگیره

فقط خدا به خیر بگذرونه

سلام به همگی  ممنون از مهربانو جان از تایپیک خوبشون . واقعا لازم بود همچین تایپیکی . در مورد ...

بازی با بچه ها واقعا معجزه میکنه

چون الان بچه ها 24 ساعته ور دل خودمونن

باید در قالب بازی تربیت هم بشن

خلاق هم بشن

سرگرم هم بشن

ایشالله سرفرصت هرکس هربازی خوب و مفیدی به ذهنش رسید بزاره

میشه در مورد حد و حدود این مسائل بیشتر صحبت کنیم؟ من خودم خیلی دوست دارن رعایت کنم اما نمیدونم کجا ...

مهربانوي گل

پسرمن ازهمون بچگي كه ديگه ازپوشك گرفته شد اصصصصلا اجازه نداشت شلوارشو جلوي باباش و ياحتي من دربياره وبره دستشويي

چون وسواس داشت پشت در درمياره توي دستشويي نمياره😨

ولي خب من رومو ميكنم اونوري يعني اصلا نديدم

توي خونه راحته باشورت ميگرده اما الان چندوقتيه كه بهش گفتم مامان قبول داري بزرگ شدي ماادما وقتي بزرگ ميشيم علاوه برقد تمام اندامامون مث دست پا هم بزرگ ميشن

الان شماهم ديگه توي خونه شلوار پات كن،بعضي موقعها كه ميشيني من يهو نگام ميفته خيلي ناراحت ميشم خودش خجالت كشيد😂😂😂

اگه واحدكناريمون بياددرخونه و راد دررو بازكنه فقط كله رو ميده بيرون تمام هيكل پشت دره

اين از پوشش خودش

روي پوشش خودم لباس جلوش عوض ميكنم،مثلا پيراهنمو درميارم همين

لباس زير داره عوض ميشه بايد بره بيرون

چون يه سري انداما خصوصين حتي مادر و پدرا اجازه ندارن دست بزنن

روي سينه هام حساسش نكردم چون بچه بياد و شيربخوره حساس ميشد اتفاقا هميشه ميپرسه دخترمون اومد منم شيربخورم؟

گفتم مطمئن باش كه نميخوري چون شير مادر بدمزه اس ولي چون بچه هنوز هيچ طعمي رو امتحان نكرده ميخوره

همين.....تند برخورد نشه بنظرم،پسرمن ازهمون بچگي براي هركاري دليل ميخواست الانم همينطوره

خيلي باشرم و حياس واقعا...ودليلشم اينه ازاد گذاشتمش

الان با پي اس كه بازي ميكنه بعضي بازياش خانمها بالباس زيرن گف چرا شماها نيستيد؟گفتم هرديني اداب و رسومش فرق ميكنه مامسلمونيم و خلاصه تايك ساعت سرمنو خورد تاقانع شد

تركيه هم كه رفتيم تابستون بود زن و مرد لب ساحل و فلان

راد فقط با مايو ميرف تو اب ولي بلافاصله حوله ميگرف دور خودش ميومد بيرون

مرداي اونا راحت بودن ولي ما مسلمونيم

يا ميگف خانمهاي اينا راحتن چرا شمانيستين اينجا كه كسي كارتون نداره؟

گفتم دليل نميشه كاري باما نداسته باشن ماهم همون كارو بكنيم من خودم نميپسندم،هرجايي كه بريم ما عقايد خودمون رو داريم

چون اينجوري راحتتريم

بهش بد جاننداختم كه اسلام مثلا دست و پا رو بسته،،ديدم بعضي خانما ميگن به بچه هاشون گفتم اين انتخاب خودمون بوده

همين ديگه،راحت بودم جلوش

دامن كوتاه،شلوار تنگ،ارايش،همه چي هم راحت بود ولي حد و اندازه داره

وااااي چقدحرف زدم😂😂

1167

سلام بچه ها

ممنون از مهربانو بابت تاپیک

با اجازه همگی یه سوال نسبتا پزشکی دارم...

پسرم ۱۴ ماهشه الان چند روزه که دهنش بوی بدی میده

ممکنه عفونت بدون علامت باشه؟

چون علائم سرماخوردگی نداره

راستی پسرم اعتصاب شیر کرده بود حدود۲۰ روز پیش، و دیگه اصلا شیر نخورد

دیگه من هم دست از اصرار برداشتم و شیر مادر تموم شد

الان شیرخشک میدم، کسی میدونه توی هر شبانه روز چند سی سی باید بخوره؟

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
سلام بچه ها ممنون از مهربانو بابت تاپیک با اجازه همگی یه سوال نسبتا پزشکی دارم... پسرم ۱۴ ماهشه ا ...

الان دیگه شیرمادر یا شیرخشک غذای اصلیش نیست

اول با وعده های اصلی سیرش کن و به اندازه تمایلش بهش شیرخشک بده

از کم شروع کن که اضافه نیاد اسراف بشه

شیرپاستوریزه یا شیرمحلی که خوب جوشیده شده باشه هم میتونی بدی

در مورد بوی دهان نمیدونم

کلا بچه ها رو باید با مهربانی و گاهی غیرمستقیم سمت مذهب کشوند؛

با خونواده ها و مکان های مذهبی رفت و آمد داشته باشیم هم خیلی خوبه

اما به نظرم اینکه مرتب بخوای بگی نمازتو خوندی؛ 

چپ و راست تهدید کنی؛ فایده نداره 

با محبت وسیاست با بچه باید حرف زد 

بازم یه مدته پسرم دیرتر می‌خوابه ؛ خواب منم دیرتر شده؛ صبح ها خیلی خواب آلود شدم؛ باید همش چرت بزنم ,؛

نمی‌دونم همون دیر خوابیدنم هست؛ یا ربطی داره به هوای سرد یا یه مدته وقت نمیکنم ورزش برم رهاش کردم انگار سست شده کل بدنم؛ 

نکنه باردارم و خبر ندارم😜😁

1241