1147
1226
عنوان

دورهمی مادرانه ، نگهداری نوزاد، تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 28942 بازدید | 3971 پست
البته گلدونه... نمیدونم حکمت کار خدا چیه... بعضیا رو دیدم. پدر و مادر بی قید... اهل رعایت حلال و ...

میدونی رستا جان… اینی که میگی منم دیدم! فکر میکنم یکی از دلایلش تربیت غلط آدمهای مذهبیه.. جسارت به شما خانوم گُلیا نباشه، ولی معمولا بچه مذهبیا به بچه هاشون دین رو امر و نهی میکنن! مثلا میگن میخوای به بچه یاد بدی بهت بگه چشم دو روش هست: 1- مدام بهش گوشزد کنی که بگو چشم (که این روش معمولا جواب نمیده، اگرهم جواب بده کوتاه مدته و بزرگ بشه ترکش میکنه) 2- توی این روش خودت باید اون چیزی بشی که دوست داری بچه ات باشه.. مثلأ مدام در جواب بچه و باباش بگی چشم! این روش عالیه چون بچه ها خیلی الگوبرداری میکنن.. 

یه بزرگی میگفت وقتی میبینید شما خیلی دغدغه مند هستید ولی بچه تون نماز نمیخونه برای این هست که اون ندیده پدر و مادر بعد از نماز حالشون خوب بشه.. مثلا مادره همینکه نمازش تموم میشه فریاد میزنه چرا فلان کارو کردی  خب بچه با خودش تحلیل میکنه که اگه نماز اینه من نمیخونم راحتترم!! میگفت مگه نماز نباید انسان رو از فحشا و منکر باز دارد، پس اینکه روی ما اثر نداره ایراد داریم! بچه ها هم چون فطرتشون پاکه اینارو میبینن دیگه.. 

حالا همون والدین غیرمذهبی که ما اصلا قبولشون نداریم، ممکنه گاهی چنان به خدا وصل بشن، چنان کارهای خیر دیگه انجام بدن که بچه شون دنبال اون رفتار رو میگیره و میره به خدا میرسه.. 

متاسفانه دور از جون همتون بعضی مذهبیها، مذهبی نما هستن!! 

لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها… (٢٨٦ سوره بقره)
شروع غذای کمکی زیر 6 ماه چ شرایط و عوارضی داره؟

من پنج ماهگی شروع کردم؛ به نظر خودم از وقتی غذاخور شد هم مریض شدناش بیشتر شد ؛ هم میزان شیر کمتر میشه؛ چون کمتر سینه مکیده میشه؛ 

البته شاید اشتباه کنم 

اما وقتی غذاخور میشند ؛ مراقب باش که هر چیز سنگینی بهش ندی ؛ مخصوصا غذاهای ادویه دار زیر یکسال شنیدم که حساسیت میاره؛ 

حریره بادام هم خوبه 

من که شیر خودم رو میریختم توش ؛ چون حساسیت به شیر داشت 

گوجه هم حساسیت داشت 

هر غذایی شروع می‌کنی دقت کن که حساسیت نداشته باشه.

با شرکت در قرعه کشی چیکادو برنده ساعت اوریجینال جاست کاوالی باشید

کلیک کنید

سلام بچه ها ممنون از مهربانو بابت تاپیک با اجازه همگی یه سوال نسبتا پزشکی دارم... پسرم ۱۴ ماهشه ا ...

سلام عزیزم. بستگی داره.

بعضی مواقع بچه ها روده هاشون که خوب کار نمیکنه دهنشون بو میده.

یا غذا لای دندونشون میمونه...

ببین از چه موردیه 

میشه در مورد حد و حدود این مسائل بیشتر صحبت کنیم؟ من خودم خیلی دوست دارن رعایت کنم اما نمیدونم کجا ...

نه اتفاقا. کار درستی می کنید.

اینطور بچه ها حیا و رعایت حریم خصوصی تو وجودشون نهادینه میشه.

تو این زمینه به شدددت سفت و سختم. اوایل که تازه از پوشک گرفته بودیم عادی میربت و می اومد... بعدش اینقدر گفتیم که براش جا افتاد. پیش خواهرشم شلوارشو عوض نمیکنه.

یا هر سری یه بچه جلوش برهنه میشه میگم مامان نی نیه. نمی فهمه! شما نباید نگاه کنی. اینو میگم که دچار تعارض نشه .

بعضی وقتام در حضورش لباس عوض میکنم. و بهش میگم برگرده. و تا من نگفتم نگاه نکنه... چون زشته که بدن کسی رو ببینه. 

اینطور یاد میگیره که علاوه بر اینکه دیگران نباید بدنشو ببینن. خودشم نباید ببینه!

دست زدن به سینه موقه شیردهی و... از سر کنجکاویه.

من هر سری پسرم میگه این چیه؟ میگم شیره.

میگه شیر کو؟ میگم باید غذا بخورم که شیر بیاد.

هر سری ام دخترم خیلی شیر میخوره میگم بسه دیگه شیر ندارم... پسرم میگه مامان پاشو برو غذا بخور که شیر بیاد.  

1156
سلام بچه ها ممنون از مهربانو بابت تاپیک با اجازه همگی یه سوال نسبتا پزشکی دارم... پسرم ۱۴ ماهشه ا ...

عزیزم... اصلا اینطور نشنیده بودم.

چقدر سختت شده.

میزان شیر خشک بستگی به میلش داره. چن سری که درست کنی دستت میاد.

میتونی جای شیرخشک یه روز درمیان از شیربادام هم استفاده کنی. 

هم مقویه. و واسه حافظه و هوش و استخووناشون مفیده. هم ارزونتر از شیرخشک درمیاد.

ممکنه از کمبود ویتامین یا آهن باشه؟ آخه من در مورد پسر خودم زیاد شنیدم که میگن کمبود آهن پرخاشگر و ...

امیدوارم.  

از دیشب هرمقدار اذیتمون کرده بدون هیچ واکنش یا نصیحتی، با بابا و خواهرش رفتیم تو اتاق و دروقفل کردیم... و تا عذرخواهی نکرده و دست و پای خواهرشو بوس نکرده بیرون نیومدیم!

برخلاف روزای قبل امروز بیدارم نکرد. بعدشم اومد سلام کرد و گفت مامان شما با من قهر نیستی؟!

گفتم اگه اذیت نکنی، نه!

فعلا آرومتر از روزای قبله... واین چن ساعت سعی کرده به پر و پای خواهرش نپیچه.

سلام رستا جون از ظهر كه مشكل پسررو خوندم توفكرتم والا ببين روز اول بايدجلوش سفت وسخت ايستادگي ميكر ...

اگه تو اون سن و سالش آزادش نمیذاشتیم و سفت و سخت ایستادگی میکردیم مطمئنیم بچه یا خییییییلی پرخاشگر میشد.

یا دور از جونش از حرص تشنج میکرد.

سنی بود که سراسر بهونه بود... بدون هیچ درکی از خوبی و بدی!

البته منم اگه حساس میشدم کارم به دیوونه خونه میرسید.

سعی کردم بی خیال باشم.

از 2/5 سالگی رفته رفته محدودیت ایجاد کردیم... بهتر شد. نه اینکه کاملا خوب بشه.

بهتر شد.

تا این چن وقت خوب بود. از شهرستان برگشتیم دوباره طغیان کرده.

بعد عیدم تا 1 ماه همینطور شد.

من پسرم تو مرز دوسالگیه ...گاهی خیلی بد قلق میشه و جیغ میزنه من اگه حوصله نداشته باشم متاسفانه صدامو میبرم بالا ولی خییلی خیلی سعی میکنم که اینجوری نشه و باهاش راه میام ...اما خیلی کار سختیه و اعصاب فولادی و حوصله ی خیییییلی زیاد میطلبه .‌..امیدوارم خدا همه ی مادراییکه بچه کوچیک دارن کمک کنه و بهمون صبر بده

عزیزم... اصلا اینطور نشنیده بودم. چقدر سختت شده. میزان شیر خشک بستگی به میلش داره. چن سری که ...

مطمئنی ارزونتر درمیاد؟

اتفاقا دو بار درست کردم شیربادامو

خییییلی دوس داشت با تفاله بادومش هم حریره بادام درست کردم

اما بادوم گرون شده آخه

الان تقریبا هر ۱۲ روز یه قوطی شیرخشک میخوره، که حدود ۲۴ تومنه

حریره بادام از اینترنت پیمانه هاشو گرفته بودم خیییییلی بادوم میبره

میشه شما دستور تهیه خودتونو بگید؟

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
1213
عزیزم... اصلا اینطور نشنیده بودم. چقدر سختت شده. میزان شیر خشک بستگی به میلش داره. چن سری که ...

حالا فکر کنید تو چه وضعی شیر رو قطع کرد....

هم خودش سرما خورده بود

هم من سرماخوردگی شدید با عفونت گلو داشتم

این وسط یه پریود پر درد رو هم اضافه کن

غصه شیر نخوردن گل پسر هم اضافه شد

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند

سلام عزیزم

من دخترم بدلایلی شیرخشکی بود. همه میدونید شیرخشک خیلی ضرر داره و فقط وقتی مجبور بشیم باید بدیم، مثل سزارینه   

من با مشورت با اهلش از یک سالگی شیرخشک رو قطع کردم و مرتب شیر گاو جوشیده شده با شیشه شیر بهش میدادم. غذاخور هم که بود.. 

میشه در مورد حد و حدود این مسائل بیشتر صحبت کنیم؟ من خودم خیلی دوست دارن رعایت کنم اما نمیدونم کجا ...

طبق آیه قرآن بچه مجاز نیست پدر و مادر رو با لباس راحتی ببینه!! یعنی نه لازمه حجاب کنیم نه باید اینقد باز باشیم که با اون لباس نمیشه پیش پدر و برادر بود!! محدوده باید حفظ بشه دیگه.. مخصوصا موقع تعویض لباس.. 

1167
بازم یه مدته پسرم دیرتر می‌خوابه ؛ خواب منم دیرتر شده؛ صبح ها خیلی خواب آلود شدم؛ باید همش چرت بزنم ...

مگه تو اقدامی؟

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
3/5 1 از وقتی بچه دومم دنیا اومده بچه اولم بهتر شده.   اگه نبود که فک کنم پسرم ...

اوایل حسودی نمیکرد به دومی؟ فاصله سنی بچهای منم همین قدره، ولی بچه اولم حسودی میکنه، اخلاقش بد شده لجباز و جیغ جیغو شده

1241