1147
1273
عنوان

دورهمی مادرانه ، نگهداری نوزاد، تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 30162 بازدید | 4088 پست
سلام عزیزم ببخش اگه دخالت میکنم.. قصدم کمکه     یه برنامه هست کالری شمار به نام "زیره" . ...

سلام به روی ماهت

دخالت کدومه؟! شما صاحب اختیاری (:

بسیاااار عالی. زیره رو نصب کردم باتوجه به رایگان بودن کاملش، از کرفس بهتر بود و بسی خوشمان آمد! (یک اصفهانی خالصم من  )

این سهم شیر که میگین دقیقا یعنی چی؟ چجوری باید درنظرش بگیرم؟!

سلام به روی ماهت دخالت کدومه؟! شما صاحب اختیاری (: بسیاااار عالی. زیره رو نصب کردم باتوجه به را ...

سلام عزیزم

ببین الان بچه ات چند ماهشه؟؟ دکتر کرمانی که دکتر تغذیه هستن و من دوسال پیش با رژیم ایشون حدود 30 کیلو وزن کم کردن.. ایشون میگن تا 6 ماهگی که بچه شیر میدین و فقط از شیر شما تغذیه میکنه رژیم ممنوعه! بعد از 6 ماهگی در کنار رژیم یه سهمیه اضافی شیر و خرما با توجه به شرایط مادر در نظر میگیرن.. 

لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها… (٢٨٦ سوره بقره)

با شرکت در قرعه کشی چیکادو برنده ساعت اوریجینال جاست کاوالی باشید

کلیک کنید

سلام عزیزم ببین الان بچه ات چند ماهشه؟؟ دکتر کرمانی که دکتر تغذیه هستن و من دوسال پیش با رژیم ایشون ...

خب پس رژیم رو بی خیال بشم! دختر من هنوز دوماهش نشده😄

راستش با نرم افزارهایی که شما و مهربانوجان دادین و ۱حبتهایی که شد یه حساب سر انگشتی کردم دیدم کلا تو روز زیاد خوری ندارم که کالری اضافی جذب کنم. هرچی هست باید با ورزش آب بشه. 

یکم بی حوصله ام و یکم هم کارهای عقب مونده دارم. به اضافه یه پایان نامه که رو اعصابمه و جواب نامه کمیسیونم برای مرخصی هنوز نیومده. وگرنه تا حالا ورزشمو شروع کرده بودم...

خب پس رژیم رو بی خیال بشم! دختر من هنوز دوماهش نشده😄 راستش با نرم افزارهایی که شما و مهربانوجان دا ...

آره فعلا بیخیال رژیم شو.. 

فقط چیزای مضر مثل شیرینیجات یا سرخ کردنیها رو حذف کن.. ورزشم حتما شروع کن حتی اگه شده توی خونه پیاده روی کن.. ان شاﺀالله کم کم کاهشت شروع میشه

1279
خب پس رژیم رو بی خیال بشم! دختر من هنوز دوماهش نشده😄 راستش با نرم افزارهایی که شما و مهربانوجان دا ...

راستی یه چیز دیگه ام بگم! 

شما گفتی حساب کردی تقریبا به اندازه میخوری درسته؟! یعنی طبق برنامه 1000 و خرده ای میخوری؟ (اگه اینقده که خیلی کمه برای شیردهیت ولی خب اگه واقعا اینقد میخوری باید تا الان کم میکردی دیگه!!) یا اینکه طبق برنامه 2000و خرده ای میخوری در روزهای معمول؟ (اگه اینقد میخوری یعنی در وزنی که الان هستی تثبیت میشی! نه زیاد میشی نه کم.. اگه بیشتر از اینا میخوردی که هر روز چاق و چاقتر میشدی!)… 

راستی یه چیز دیگه ام بگم!  شما گفتی حساب کردی تقریبا به اندازه میخوری درسته؟! یعنی طبق برنامه ...

دقیقا شرایطم الان تثبیت وزنه. نمیدونم خوراکم برای شیردهیم کمه یا زیاد. هر وقت گرسنه میشم سراغ خوراکی میرم. هله هوله دوست داریم اما خب رعایت میکنم و زیاد نمیخورم. یکی دو روزم رو حساب کردم دیدم تقریبا 1500 کالری یکم بالا و پایین دریافت میکنم. وزنم افزایشی نیست. اما خب کم شدنش هم محسوس نیست. در حد هفته ای 100 یا 200 گرم کم میکنم. خونه خودمون که هستم بیشتر از این نمیتونم تو خوردنیها به خودم برسم به اضافه اینکه اهل شام مفصل نیستیم و معمولا دو وعده ای سفره میندازیم. صبحانه و ناهاری که به عصرانه نزدیک تره (: ولی خونه مادر یا مادر شوهر که میریم خب شرایط فرق داره. هم غذای بیشتر و سه وعده معمولا میخورم هم همون خرده تحرک شست و شو و پخت و پز حذف میشه. برای همین یک هفته که میریم خونه مادرا، وقتی برمیگردم دو کیلویی اضافه میکنم! غیر از این بار آخر که فکر کنم چون شیردهی داشتم، اضافه نکردم و ثابت موندم.

دقیقا شرایطم الان تثبیت وزنه. نمیدونم خوراکم برای شیردهیم کمه یا زیاد. هر وقت گرسنه میشم سراغ خوراکی ...

اگه تثبیت باشه خوبه.. یعنی فعلا روی وزنت ثابت بمونی.. 

ولی خب حتما میدونی که طب اسلامی با ناهار مفصل مخالفه و توصیه به شام مفصل شده ولی نه لزومأ سنگین! مثل زمان روزه داری.. صبحانه و شام باید مفصل باشه.. حالا بین روز خواستی چیزی میخوری نخواستی هم نه.. 

البته حذف کامل و یکباره ناهار اصلا توصیه نمیشه! 

برای همین بهتره مدتی ناهار سبک خورده بشه