1265
1292
عنوان

دورهمی مادرانه ، نگهداری نوزاد، تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 31143 بازدید | 4171 پست

دوستان شما با بچه اتون چه بازی ای میکنید من و دخترم اکثر روزا از صبح تا ساعت ۸_۷تنهاییم

دخترم نوزده ماهشه خیلی با عروسک ها و اسباب بازی هاش بازی نمیکنه بیشتر میاد تو آشپزخانه ظرفها رو از تو کابینت میریزه بیرون یا ساعتها روبرو تلویزیون میشینه همشم میگه بابا دردر خودمم وقتی کار ندارم باهاش بازی میکنم ولی خب کار خونه هم هست شکر خدا اینقدم بدغذا هست مجبورم روزی دو سه مدل غذا درس میکنم و غذا خوردنش هم با بازی هست و قایم موشک خلاصه زیاد تو آشپزخانه ام اونم زیاد پای تلویزیونه دلم میسوزه براش تصمیم گرفتم باردار بشم تا یه همبازی پیدا کنه خودشم خیلی نی نی عمه ش رو دوست داره و همیشه بوس میکنه به نظرتون کی بذارم باردار بشم آیا تصمیمم درستی گرفتم

از شیر گرفتمش ولی از پوشک نه 

دوستان شما با بچه اتون چه بازی ای میکنید  من و دخترم اکثر روزا از صبح تا ساعت ۸_۷تنهاییم دختر ...

تلوزیون رو خاموش کن بذار یه کابینت مال ایشون باشه پر در و قوطی و لگن و اسباب بازیش کن بذار بریزه بیرون هر وقتا کنارش رد شدی چندتا تیکه رو بنداز تو کابینت .این خودش بهترین بازیه براشون.توپ هم خوبه ...اندازه های مختلف بگیر .نرم باشه که شکستگی نده.معمولا بچه ها توپ خیلی دوس دارن.

فقط 25 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
اللهم عجل لولیک الفرج
دوستان شما با بچه اتون چه بازی ای میکنید  من و دخترم اکثر روزا از صبح تا ساعت ۸_۷تنهاییم دختر ...

سلام عزیزم

هرچه زودتر باردار بشی سختیش بیشتره اما واسه بچه هات بهتره

البته به شرطی که بتونی خوب مدیریت کنی که هیچکدومشون جسما و روحا آسیب نبینن

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!

رایگان از مشاور خانواده سوال بپرس. با تخفیف تلفنی صحبت کن

تلوزیون رو خاموش کن بذار یه کابینت مال ایشون باشه پر در و قوطی و لگن و اسباب بازیش کن بذار بریزه بیر ...

مهلاجان 

خیلی وقته ی کابینت خالی کردم میره داخلش دالی بازی میکنیم ولی اسباب بازی هاشو توش نریختم امتحان میکنم فک کنم خوشش بیاد

سلام عزیزم هرچه زودتر باردار بشی سختیش بیشتره اما واسه بچه هات بهتره البته به شرطی که بتونی خوب مد ...

سلام مهربانوی عزیز 

فعلا صبر میکنم تا هفت هشت ماه دیگ دخترم رو از پوشک بگیرم یه کم غذا خوردنش بهتر بشه 

خیلی سختمه هر چیزی نمیخوره شیر گاو تخم مرغ نمیخوره پنیر نمیخوره فرنی شیربرنج  نشاسته نمیخوره پلو کم دوس داره گوشت نمیخوره فقط انواع سیب زمینی سرخ کرده خورشتی کوکو دوس داره

نمی شینه غذا بخوره اون فرار کنه منم دنبالش 

خیلی وقتا همش جیغ و نق نق 

امروز براش صبحونه آوردم گرسنه است ولی نمیخوره منم نشستم گریه کردم (هر وقت پریود میشم حداقل یه دف از دستش گریه رو میکنم)

این چند وقته کانال دو تا کافی نیست زیاد سر زدم دلم خواست باردار شم ولی فعلا صبر میکنم تا از پوشک بگیرمش

میگم شمام بچه بد غذا دیدیدن اینطوری باشن درست میشن؟؟؟ 

1279
سلام مهربانوی عزیز  فعلا صبر میکنم تا هفت هشت ماه دیگ دخترم رو از پوشک بگیرم یه کم غذا خوردنش ...

بله پسر بزرگم همین مدلیه

نه درست بشو نیستن تا زمانی که دنبالش باشی

پسر من تا 5 سالگی همین بود

یعنی از گشنگی میمرد هیچی نمیخورد

منم دنبالش...

چون خیالش راحت بود که یکی دنبالشه

وقتی پسر دومم به دنیا اومد گاهی اصلا یادم میرفت یا وقت نمیکردم وقت غذاش ی چیزی آماده کنم اونم می اومد میگفت گشنمه

تا کم کم بهتر شد ولی هنوز خوب خوب نیست

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
بله پسر بزرگم همین مدلیه نه درست بشو نیستن تا زمانی که دنبالش باشی پسر من تا 5 سالگی همین بود یعن ...

خیلی ممنون که تجربه ات رو گفتی خدا خیرت بده

دختر من خیلی هم تنهایی دوست داره قاشق رو پر کنه و یا کاسه و بشقابش رو دست بگیره بخوره ولی اینقد که میریزه نمیتونه بخوره مخصوصا پلو و غذای رقیق (انواع آش ها) 

مادر شوهرممم میگه بذار جلوش اگه گرسنه اش باشه میخوره 

تلاشمو میکنم  ان شاءالله خدا کمک کنه بهتر شه 

دوستان دیگه اگر راهکاری دارین ممنون میشم راهنمایی ام کنید

💢 دیروز دعوت بودم مدرسه دخترم برای شرکت در جلسه مشاوره «شناسایی رفتارهای کودکان» بخش آخر جلسه در را ...

سلام بهار جان. من این پست رو که خوندم فکر کردم تجربه خودتون بوده. بعدا دیدم در پست دیگه ای نوشتین تو کانال منتشر شده و بعد هم توی کانال حلال زاده های سروش خوندمش. متوجه شدم که نویسنده نامعلومه. من تل گرام ندارم. اگه ممکنه از مدیر کانال بخواین اسم مدرسه، مدیر و مشاور مربوط رو بده تا پیگیری کنیم. من به یک نفر گفتم و ایشون خیلی جدی پیگیر کاره. البته اون وقتی که گفتم فکر کردم تجربه شما بوده و به اعتبار شما گفتم... 

ممنون میشم اگه لطفا پیگیری کنین.

خیلی ممنون که تجربه ات رو گفتی خدا خیرت بده دختر من خیلی هم تنهایی دوست داره قاشق رو پر کنه ...

عزیزم یه بشقاب بذار جلوش با قاشق بذار بازی کنه و بریزه. یه ملحفه براش درست کن که یک طرفش پلاستیک باشه. اونو پهن کن که هرقدرم سوپ و آبشو ریخت حرص نخوری که به فرش ریخت یا نه. همینطور که نشسته با غذاش بازی میکنه تو هم لابلاش سعی کن غذا بذاری دهنش. هیچ وقت دنبال بچه ندو برای غذا. هرچی بری اون بیشتر فرار میکنه چون از این بازی بیشتر کیف میکنه. اگه کتاب دوست داره کتاب بیار همینجور که براش نشستی و میخونی غذاشو بده. من که وقتی دخترم هم سن دختر شما بود کارش فقط همین ریخت و پاش بود. البته من از اول عادتش داده بودم به صندلی غذا و خودم هم مرتب در حین غذا دادن مثل رادیو شعر میخوندم و حرف میزدم. کلا من در نقش رادیو زیاد کار میکنم. هنوزم که هنوزه برای غذا باید بشینم کنارش یا نقاشی کنم یا کتاب بخونم تا دهنشو وا کنه. ولی خب هرچی باشه از دنبال دویدن بهتره.

به نظرم شیرش رو تا دوسالگی کامل بده و بعدش اقدام کن. البته من معتقدم اگه مشکل سن بالا نداری سه ماه  خودت استراحت کن و بعد شروع کن برای بارداری. پوشک رو هر وقت خودش آمادگیشو داشت شروع کن.

مامانای گل گلی... 

من کمر دردم خیلی آزارم میده. نمیدونم مشکل از وزن بالاست یا هنوز عوارض زایمانه... خیلی داغونم میکنه گاهی. پیشنهادی ندارین؟ البته غیر از دارو و ماساژ همسر لطفا! خودم چه کار کنم؟!

سوال بعدی اینکه اون حرکات کگل، حالت خاصی داره انجامش؟ خوابیده، نشسته، ایستاده... یا نه در هر حالتی که هستیم مهم اون منقبض کردن عضلات کف لگنه؟

احساس میکنم توهم افتادگی داره به واقعیت میپیونده  

1320
ی برنامه کالری شماری طبق مدل گوشیت دانلود کن و بهش برنامه بده میزان کالری واسه کاهش وزن رو بهت میگ ...

مهربانو جان خودت از این برنامه استفاده میکنی؟ راضی هستی؟ میشه برنامه ای که خودت استفاده میکنی رو معرفی کنی؟ من تو بازار اندروید زدم کلی برنامه آورد نمیدونم کدومش بهتره

مهربانو جان خودت از این برنامه استفاده میکنی؟ راضی هستی؟ میشه برنامه ای که خودت استفاده میکنی ...

من قبلا با کرفس کار کردم و 15 کیلو کم کردم

اتفاقا از امروز تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم 7 کیلو از وزن بارداریم مونده😥

مامانای گل گلی...  من کمر دردم خیلی آزارم میده. نمیدونم مشکل از وزن بالاست یا هنوز عوارض زا ...

اضافه وزن خیلی روی کمر درد اثر داره...

شنیوم کمرتو با روغن حیوانی چرب کنی خیلی گرم میشه

توی هر حالتی که هستی کگل انجام بده

هرچی بیشتر انجام بدی بهتره

من شنیدم قدیما ی سری مواد گیاهی یا نمیدونم چیزهای دیگه استفاده میکردن و توش مینشستن واسه جمع شدن رحم و رفع عفونت و ... ولی نمیدونم چیه

اگه کسی میدونه بگه منم استفاده کنم

من قبلا با کرفس کار کردم و 15 کیلو کم کردم اتفاقا از امروز تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم 7 کیلو از ...

سلام مهربانو جون

منم وقتی گفتی کرفس رو نصب کردم

قسمت پولیش رو هم فعال کردی یا فقط از کالری شماری رایگانش استفاده میکنی؟

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
سلام مهربانو جون منم وقتی گفتی کرفس رو نصب کردم قسمت پولیش رو هم فعال کردی یا فقط از کالری شماری ر ...

نه من ققط قسمت رایگانش رو استفاده کردم

چون کالری اکثر مواد غذایی رو به صورت خام،  آب پز و سرخ کرده و ... داره

https://www.computing.zibatan.ir

بعد تو این صفحه سایت زیبا تن میزان وزنی که میخواستم توی هفته کم کنم؛ مثلا 200 گرم یا نیم کیلو یا یک کیلو .... رو وارد میکردم و میگفت چقد کالری بخورم که نتیجه بگیرم...

در ضمن توی نت مواد غذایی رو که کم کالری رو هست رو سرچ میکردم و باهاشون انواع و اقسام غذاهای رژیمی رو درست میکردم

توی نت هم هست غذاهای رژیمی...

بخاطر همین دیگه نیازی به قسمت پولیش نداشتم

1226
اضافه وزن خیلی روی کمر درد اثر داره... شنیوم کمرتو با روغن حیوانی چرب کنی خیلی گرم میشه توی هر ...

ممنون عزیزم

قدیما بعد از زایمان تو‌حمام ده روزگی یه تخم مرغ رو روش مینشستن تا رحم جمع بشه. من سر زایمان اولم با اینکه سز بودم این کارو کردم. رازش اینه که تخم مرغ همدمای محیط شده باشه. سر زایمان دوم انجام دادم اما همدما نکردم و یادم رفته بود به کل. برای همین وقتی روی تخم مرغ سرد اونم با اون بخیه های نیم بند نشستم جیغم رفت به آسمون...

جوشونده پوست انار هم ظاهرا در جمع کردن تاثیر گذاره و کلا خاصیت تنگ کنندگی داره. حتی خود واژن رو هم تنگ میکنه. (کاندوم هایی که با اسانس انار هستن به همین دلیله...)

من خودم الان فرصت استفاده از تخم مرغ و جوشونده رو ندارم. چون کل حمامم ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بیشتر نمیتونه طول بکشه و اگر بیشتر بشه همه شاکی میشن. وقتی هم بچه ها میخوابن منم خوابم دیگه و توانی ندارم که برم حمام. اما کگل رو بیشتر میتونم و دست خودمه. مخصوصا که یکی دو روز که پشت هم انجام دادم قشنگ خودم حس کردم که کشیده بالا اما بعد که ول شد دوباره شبیه قبل شد...

مهربانو جان خودت از این برنامه استفاده میکنی؟ راضی هستی؟ میشه برنامه ای که خودت استفاده میکنی ...

سلام عزیزم ببخش اگه دخالت میکنم.. قصدم کمکه   

یه برنامه هست کالری شمار به نام "زیره" .. برنامه خوبیه و رایگانه.. فقط چون تازه کاره کمی کُنده! 

یه برنامه هم هست به اسم "بشقاب"..من ازش راضی هستم. میتونی ماهی سه هزار تومن بدی یا سالی 12هزار تومن.. که کالری مناسب برای کاهش وزن رو بهت بده..

اینجور کالری شمارها خیلی کمک میکنن برای کاهش وزن ..ان شاﺀالله موفق باشی

فقط اگه بچه شیر میدی حتما سهم شیر رو هم در نظر بگیر که خدایی نکرده ضرر به بدنت نرسه 

لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها… (٢٨٦ سوره بقره)
سلام بهار جان. من این پست رو که خوندم فکر کردم تجربه خودتون بوده. بعدا دیدم در پست دیگه ای نوشتین تو ...

سلام عزیزم 

یکی هم قبلا دنبال این مشاور و مدرسه بود ؛از من خواست جویا شم؛ من به مدیر کانال پیام دادم ؛ ایشون گفتند غیر از شما هم چندین نفر پیام دادند و خواستار آدرس و مدرسه و مشاور بودند.

یادمه ادمین کانال گفتند ایشون از اینستا مطلب رو برداشتند؛الان پیام رو ندارم حذفش کردم ؛ چون موبایلم حجمش پر شده بیشتر گروه ها رو حذف کردمه؛ اینستا هم فعلا ندارم .

این آدرس اینستا هست 

اگه می تونید به ادمینش پیام بدید و اطلاعات رو بگیرید .

https://www.instagram.com/seh112611/

سلام دوستان 

اگه متخصص مغز و اعصاب که کارش عالی باشه در  تهران ؛ سراغ دارید برام اسم و آدرسش رو بنویسید. 

یکی از نزدیکان  افسردگی شدید داره ؛ ترس و اضطراب و برا همه چیز نگران و بدبینه و کلا وسواس شدید فکری داره.

احیانا اگه روانپزشک یا روانشناسی هم در زمینه هیپنوتیزم سراغ دارید که خبره باشه (که نزنه بدترش کنه 😶) هم برام بنویسید ممنون میشم.😘

1280