2726
سلام مامانای عزیز......بعد از دوسال تحمل ناارامی های علی بلاخره دیروز دل و به دریا زدیم و بردیمش پیش یک روانپزشک کودک ......به محض شنیدن توصیفات ما و دیدن کارای علی تشخیص بیش فعالی داد...........ای خدااااااااااااا ..اخه نه من بیش فعالم نه باباش.....از کجا ارث برده این مرض روووووووووووووووووو.....!!!!!
نمیدونید چقدر ناراحتم...فقط دارم گریه میکنم..منم میخواستم بچم تیزهوش باشه...اروم باشه.....ولی چرا این جوری شد؟؟؟؟تا کی باید دارو بخوره....نمیدونید چقدر گریه میکنم....کاملا افسرده شدم...از خدا میخوام منو بکشه این روزها رو نبینم.......خسته شدم...با چه امیدی تو این روزگار بچه بزرگ کنم که اخرش معلوم نیست چی بشه........تو رو خدا اگه اطلاعاتی داری کمکم کنید......
چون دوستان زیادی علایم این اختلال رو خواست بودند این علایم رو براتون میزارم........اگه اطلاعات بیشتری خواستید لطفا صفحات تاپیک رو مطالعه بفرمایید........................
ملاک های تشخیصی برای اختلال بیش فعالی / کمبود توجه DSM-IV

-

A - وجود ( 1 ) یا ( 2 )

1- بی توجهی : شش تا ( یا بیشتر ) از علائم بی توجهی زیر حداقل به مدت شش ماه به درجاتی که غیر انطباقی و ناهماهنگ با سطح رشدی است دوام داشته است :

a) غالباً از توجه کافی به جزئیات در می ما ند یا سایر فعالیتها اشتباهات ناشی از بی دقتی مرتکب می شود .

b (غالباً از حفظ توجه بر روی تکالیف یا فعالیتهای مربوط به بازی ها ناتوان است .

c (غالباً به نظر می رسد وقتی مستقیماً با او صحبت می شود گوش نمی دهد .

(dغالباً دستورالعمل ها را کامل اجرا نمی کند ،کار درسی ، وظایف و تکالیف محیط کار را تکمیل نمی کند ( نه به دلیل رفتار مقابله ای یا نفهمیدن دستورات )

(e غالباً در سازماندهی تکالیف و فعالیت ها ناتوان است .

(f از تکالیفی که نیازمند فعالیت ذهنی مستمر است اجتناب می کند ، نفرت دارد ، یا در اقدام به آن مردد است ( مثل کاردرسی در مدرسه یا تکالیف خانگی )

(g غالباً اشیاء لازم برای انجام تکالیف و فعالیتها را گم می کند ( مثل تکالیف درسی ، مداد ، کتاب یا وسائل آموزشی ).

(h محرک های برونی غالباً حواسش را به آسانی پرت می کند .

(i در فعالیت های روزمره غالباً فراموشکار است .

2- بیش فعالی– تکانشگری ? شش تا ( یا بیشتر ) از علائم بیش فعالی - تکانشگری زیر حداقل به مدت شش ماه به درجاتی که غیر انطباقی و ناهماهنگ با سطح رشدی است دوام داشته است :

پیش فعالی

(a غالباً دستها و پاهایش بیقرار است و روی صندلی وول می خورد.

(b غالباً در کلاس یا جاهای دیگری که انتظار می رود شخص نسشته باقی بماند صندلی خود راترک می کند .

(c در جاهائی که مناسبتی ندارد می رود یا از در و دیوار بالا می رود ( در نوجوانان و بزرگسالان ممکن است محدود به احساس ذهنی بیقراری باشد ) .

(d غالباً در اشتغال بی سر و صدا به فالیتهای تفریحی و بازی ناتوان است .

(e غالباً در حال حرکت است و به نظر می رسد ( "موتوری به حرکتش وا می دارد " )

(f غالباً زیاد حرف می زند .

تکانشگری

(g غالباً قبل از اینکه سؤال تمام شود جوابهایی می پراند .

(h غالباً در انتظار کشیدن برای نوبت ناتوان است .

(i غالباً حرف دیگران را قطع کرده یا مداخله می کند ( مثلاً خود را در مکالمات یا بازیها داخل می کند .

B -برخی علائم بیش فعالانه ، تکانشی یا بی توجهی منجر به اختلال ، قبل از هفت سالگی وجود دارد .

C- تخریب کم و بیش ناشی از علائم در دو یا چند زمینه [ مثل مدرسه ( یا کار ) و خانه ] وجود دارد .

D- باید قرائن آشکار تخریب قابل توجه بالینی در عملکرد اجتماعی ، شغلی یا تحصیلی وجود داشته باشد .

E- علائم منحصراً در جریان اختلال نافذ مربوط به رشد ، اسکیزوفرنی ، یا اختلات پسکوتیک دیگر روی نداده و اختلال روانی دیگری ( مثل اختلال خلقی ، اختلال اضطرابی ، اختلال تجزیه ای ، یا اختلال شخصیت ) توضیح بهتری برای آن نیست . برحسب نوع کد گذاری نمائید :

اختلال بیش فعالی / کمبود توجه ، نوع مرکب : : اگر در 6 ماه گذشته هم ملاک A1 وهم A2 وجود نداشته است .

اختلال بیش فعالی / کمبود توجه ، عمدتاً نوع بی توجه : اگر در 6 ماه گذشته ملاک A1 وجود داشته و اما A2 وجود نداشته است ..

درضمن من اسامی اعضای ثابت تاپیک رو اینجا میزارم...........
نام:امیر مهدی (مرجان مامان امیر)

تشخیص :بیش فعالی (البته درصد پایین بیشتر فکر کنم مشکل تربیتی داره)

داروی مصرفی:ریسپریدون و بی پریدن

ساکن:قم

دکتر: شیرین معلمی

نام=علی (پیو)
سن=7
اولین فرزند خانواده
ساکن=کرمانشاه
یه خواهر 2ساله هم داره

نام فرزند : حامد (نازی تهران)
تاریخ تولد : 22/12/80
اولین فرزند خانواده
دومی دختر پنج ساله
نوع مشکل : بیش فعالی و اختلال عدم تمرکز
نوع داروی مصرفی : ریسپریدون گه گاهی
ساکن : شهر تهران
نام دکتر : نسرین امیری

نام:علی (مونا علی جوون)
تاریخ تولد:87
اولین فرزند
تشخیص بیش فعالی دادن(ولی مطمئن نیستم)
داروی مصرفی:ریسپریدون (فعلا قطع کردم
ساکن:تبریز
دکتر :حسن شاه رخی

اسم فرزند:امیر فاضل (پروین)
فرزند دوم-یه خواهر 13 ساله داره
تشخیص:بیش فعالی و عدم تمرکز که منم به این تشخیص شک دارم الان خیلی آروم و بی آزار و منطقی و حرف گوش کن شده و برای چیزایی که علاقه داره خوب تمرکز میکنه
محل زندگی:استان کرمان
نام دکتر: مفیدی

نام فرزند : رادوین (ماریانا)
تاریخ تولد : 9/11/87
اولین فرزند خانواده
نوع مشکل : مشکلات رفتاری
نوع داروی مصرفی : مصرف نمیکند
ساکن : شهر تهران

اسم فرزند:محمد ایلیا (مرجان)
فرزند اول . یک خواهر 6 ماهه دارد
تشخیص:بیش فعالی (فکر نکنم)
دارو : هالوپریدول و هیدروکسی زین فعلا نمی خوره
محل زندگی:اصفهان
نام دکتر: شکیبایی

اسم:رکسانا (بهاره)
بچه اول
تشخیص:بیش فعالی
پزشک معالج: کتایون خوشابی

یوسف از جرم زلیخا مدتی زندان برفت/مهدی «عج» از اعمال ما حبس ابد گردیده است
در هر کار خدا حکمتی هست.....شاید اگر اینی که الان به چشم یه مشکل بهش نیگاه میکنی فردا برات یه دوره از زندگی تلقی بشه......من تا اونجایی که اطلاع دارم هرکی بچه پیش فعال داره خیلی هم میگه خوبه.....این رو به فال نیک بگیر.......دوست خوبم اگر الان تو بچتو با چشم یه مریض ببینی فردا تو جامعه انتظار داری با چه چشمی ببیننش........قربونت برم سعی کن بهترین محیطو براش فراهم کنی....من یادمه تو ایران تا بچه تا یه کار شاققی انجام میداد دهن همه وا میموند و میگفتن ماشاالله پیش فعاله....حالا شما نا شکری میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

پیش فعالی که بد نیست، تازه بچه تو پسره ، خواهر شوشو من دخترش پیش فعاله پدر همه رو درآورده از بس شیطونه، اما تو باید مدیریت کنی، کتاب بخونی کمک بگیری که با بچت چه برخوردی داشته باشی، بچه های پیش فعال کلی باهوشن.
2728
من دوست ندارم هرگز از کاه کوه بسازم ولی ادم واقع بین هستم.......خوشخیالی رو دوست ندارم.....باید از روبرو به مشکل نگاه کرد...واقعا درمونده شدم.....برا بچه ی بیش فعال به نظر من اینده ای وجود نداره.....
اگ قرار بشه دارو بخوره خوب میشه ولی....باید تا اخر عمرش بخووووووووره.....علی دو سالشه.....شیرین جون بچه شما چه کارایی میکنه؟؟؟
2706