2726
عنوان

بچه ها کی به حرف میان؟🤔😥😥

| مشاهده متن کامل بحث + 704 بازدید | 78 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مامانا عجول نباشید بزارید بچه هاتون سر وقتش زاه برن، سر وقتش حرف بزنن، چه اصراریه چون بچه باجی خانم دوکامه بیشتر حرف می زنه بچه رو تحت فشار قرار بدید، بچه ای که مطمئنید سالم هست و مشکل مغزی و حرکتی نداره چه لزومی داره تحت فشار بزاریدش.

پسر من یک سال و یک ماهش بود راه رفت یعنی تا اونوقت دیوونه ام کردن اطرافیان که وای بچه ما ۶ ماهگی راه رفته ، یکی می گفت بچه ما ۳ ماهگی دندون در آورده، یکی می گفت بچه من ۴ ماهگی حرف زده، منم اصلا محل نمیدادم ، اصلا هم بهش فشار نیاوردم و خدا رو شکر سر وقت خودش همه کارش تکمیل شد

میشه لطفا برا شادی روح مامانم و دخترم صلوات بفرستید،ممنونم🙏🏻🌸دخترمو خدا ۹۸/۱/۱ سالم و سلامت بهم عیدی داد و ۹۸/۱/۳ ازم گرفت و برد پیش خودش(پرشک قانونی علتشو رفلاکس شیر اعلام کرد )، اسمشو سالی گذاشته بودم فک کردم مث معنی اسمش عمرش طولانی میشه اما اینجور نشد...خدایا آدما هم به هم عیدی میدن پس نمیگیرن چه برسه به تو که خدایی، حکمتتو شکر...
پسر من 19 ماهشه.. جمله در حد 3 جمله بلده.. کلمه هم 30 تایی رو میگه منظورش رو بهم میرسونه

خوب خیلی خوبه .هر چی به پسرم میگم تکرار نمیکنه اصلا ولی لچه خواهرشوهرم هر چی بهش بگی میگه قشنگ

میشه واسه سلامتی مامانم یه حمد بخونین😢خسته شد از بس درد میکشه😢
2728
منطورش باباییه که تو سه ماهگی گفته میشه .راست میگن ایشون قب ۸ ماهگی بچه ها درک نمیکنن که بخوان کلمه ...

درسته شاید اونو همینجوری گفته ولی کاملا واضح کلمه بابا رو گفت ولی الان دقیقا متوجه میشه و به پدرش میگه بابا

مامانا عجول نباشید بزارید بچه هاتون سر وقتش زاه برن، سر وقتش حرف بزنن، چه اصراریه چون بچه باجی خانم ...

پسر شما کی حرف زد😆😁

پسر من ۳ ماه و نیمش بود برای اولین بار گفت بابا بعد از اون کم کم کلمات جدید رو گفت الانم که اواخر ده ...

اون بابا بابا دادا دادا اصواتی هست که خیلی از نی نی ها تو سه چهار ماهگی می گن ولی منظورشون بابا به معنای پدر نیست وقتی بچه فهمید به کی و چی داره می گه بابا میشه گفت کلمه بلده و داره کلمه می گه. دختر من الان شش ماه و نیم هست خیلی میگه نه نه نه نه من نمی تونم بگم نه گفتن رو یاد گرفته اینا صوت هست کلمه نیست بچه هندی ژاپنی هم ممکن هست بگه بابا و نه نه ولی کلمه نیستن  

یکی اومد با احساسم بازی کنه گفتم گزارشگر خیابانیه بیخیال شد! 😆😆
درسته شاید اونو همینجوری گفته ولی کاملا واضح کلمه بابا رو گفت ولی الان دقیقا متوجه میشه و به پدرش می ...

خداحفظش کنه برات عزیزم😚🤗

پس من چی بگم که پسرم 20ماهشه هیچیییی نمیگه

یه سری صداهای نامفهوم میگه به علاوه اَگو (یعنی اَلو) بَ بَ هم میگه که اصلا منظورش به بابا نیست... همینطوری بین اون کلمات نامفهوم گاهی اوقات بَ بَ میگه

💙 دلیل نفسام 💙 پسرام 💙 دارم میرسم به آرزوهام کم کم💙
پس من چی بگم که پسرم 20ماهشه هیچیییی نمیگه یه سری صداهای نامفهوم میگه به علاوه اَگو (یعنی اَلو) بَ ...

عزیزم.تو چی باهاش حرفف میزنی؟من فکم درد میگیره از بس براش حرف میزنم و شعر میخدنم

پسر شما کی حرف زد😆😁

پسر من ار یک سالگی تا دو سال و سه ماهگی چند تا کلمه می گفت

از ۲ سال و سه ماهگی کم کن جمله گفت تا الان  که دو سال و هشت ماهشه تقریبا دیگه کامل حرف می زنه و یه جمله هایی میگه شاخ در میاریم

میشه لطفا برا شادی روح مامانم و دخترم صلوات بفرستید،ممنونم🙏🏻🌸دخترمو خدا ۹۸/۱/۱ سالم و سلامت بهم عیدی داد و ۹۸/۱/۳ ازم گرفت و برد پیش خودش(پرشک قانونی علتشو رفلاکس شیر اعلام کرد )، اسمشو سالی گذاشته بودم فک کردم مث معنی اسمش عمرش طولانی میشه اما اینجور نشد...خدایا آدما هم به هم عیدی میدن پس نمیگیرن چه برسه به تو که خدایی، حکمتتو شکر...
۱۸ ماهگیش یادت میاد چقدر میتونست حرف بزنه؟چند تا کلمه بلد بود اون موقف؟

بله عزیزم .

کلمه هایی مث .ماما.بابا.آب.به به.نه.ایه(اره).

همین کلمه های خیلی ساده.

اصلا جای نگرانی نیست.هر ماه که بزرگتر میشه چند تا کلمه جدیدتر یاد میگیره و بعد دو سالگی کم کم جمله میگه.

برا تمرین کردن باهاش خیلی براش شعر بخون و قصه بگو.کلمه بگو بزار تکرار کنه(اما خسته ش نکن )

بچه های 3 الی 5 ساله که شیرین زبونی میکنن و خیلی حرف میزنن رو سعی کن با بچه تون تنها بزاری که باهاش بازی کنن و حرف بزنن باهاش .چون تقلید میکنن و زودتر به حرف می افتن.

تکیه بر لطف خدا دارم و بس...

2706