2703
2553
عنوان

آمادگی برای بارداری .

2532 بازدید | 0 پست

سلام دوستان گلم این تاپیکو برا دوستانی میذارم که مرتب در مورد برنامه ای که قبل بارداری داشتم میپرسن. چون طولانیه نمیتونم هر دفعه همشونو به خاطر بسپارم  تو تاپیکهای زیادی هم گذاشتم ولی باز دوستان زیادی میپرسن تصمیم گرفتم تو یه تاپیک مجزا کپی بذارم و قفلش کنم.

من از چهار ماه قبلش شروع کردم با فولیک اسید و ویتامین ای و دی ۵۰۰۰۰ .

هر روز یه دونه فولیک اسید .دو روز یه دونه ای ۴۰۰. و هر ماه یه دونه دی ۵۰۰۰۰

هر دفعه ده روز قبل شروع پریودهام ۲۰ سی سی عسل مرغوب به مدت ۷ شب واژینال تزریق میکردم یعنی سه دوره کامل .

کاچی با روغن محلی درست میکردم بهش زعفران میزدم یه ماه آخر قبل اقدام هم با زردچوبه درست میکردم .

تقریبا دو تا سه ماه آخر آب پای مرغ که از صبح میذاشتم تا شب میخوردم البته ده دقیقه آخر یه پیاز و یه سیر توش رنده میکردم با یه قاشق آب لیموی طبیعی .

هر شب روغن سیاه دانه به شکمم میزدم نایلون فریزر روش میذاشتم تا صبح . خرما میخوردم . سر سفره فقط پیاز خام داشتیم

ماه آخر قبل اقدامم فرتیل اید خوردم(ویتامینها و فولیک اسیدو قطع کردم چون این مکمل خودش کامله)  تا به تخمک گذاری زمان اقدامم رسید .

هر صبح دوسین  میخوردم .

به جز روزهای قاعدگی رازیانه مصرف میکردم .

والبته زمان اقدامم برای محکم کاری کلومفین دوز ۱۰۰ از شب سه برا پنج شب خوردم ماه قبلش هم با دوز ۵۰ پنج شب خوردم ولی اقدام نکردم به قول خواهرم تلنگر حساب میشه .سه دوره قبل وسط و آخر قاعدگی عنبر نسارا اسفند و خاکشیر دود کردم و روش نشستم .

از روز ۱۴ قاعدگیم تا امروز دوفاستون ۱۰ خوردم .

حالا برا شوهرم :

هر صبح دوسین بهش دادم

چهار ماه مرتب خرنوب دادم

هر دو روز یه قرص ویتامین ای و هر ماه یه دونه دی ۵۰۰۰۰

با هر غذایی بهش پیاز دادم .بیشتر سعی میکرد تو خونه پیژامه هم نپوشه 😁 دوش فقط آب ولرم .

از اون چهار ماه دو ماه پروکسید پلاس خورد.فست فود و غذای بیرون تعطیل شد . غذا بیشتر آبکی آبگوشت با نخود .

اینا برنامه ۴ ماهه ما بود خدا بهمون لطف کرد اولین اقدام باردار شدم و توکلم به خداست که برا حفظش کنه .امیدوارم همه منتظرها دامنشون سبز بشه

✌Bi kurdî dijîm u bi kurdî dimrim ✌