2737
2734

🔹چهار نکته که هر ایرانی باید به فرزندانش بیاموزد👌

1️⃣ اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته‌اند گرچه لذت بخش است اما به «گذشته» تعلق دارد. به پشت سر.

امروز کجای دنیا ایستاده‌ایم؟ تا چه اندازه در دنیا تاثیرگذاریم؟

2️⃣ اینکه کوروش انسان بزرگ و بخشنده‌ای بود و به ادیان مختلف احترام می‌گذاشت دقیقاً چه ارتباطی به ما دارد؟ آیا ما هم برای نظر و نگاه مخالفی که نمی‌پسندیم احترام قائل هستیم یا با شلیک واژه‌ها و تهمت و تهدید و تحقیر و فحاشی جنسی خفه‌اش می‌کنیم؟

مثل معتاد کارتن خوابی نباشیم که هی می‌گوید نمره انضباط کلاس اول دبستان من ۲۰ بود. الان چقدر خوبیم؟

تا چه اندازه انسان خوبی برای خودمان و شهروند مفیدی برای کشورمان هستیم؟

3️⃣ یونان باستان به مراتب از ایران باستان روی تاریخ اثر عمیق تری گذاشت. سقراط، افلاطون، ارسطو، تالس، فیثاغورس، اقلیدس، بقراط و... در فلسفه و سیاست و طب و هنر و ریاضی و... شاهکار آفرینش بودند. اما یونان چند سال پیش به درجه‌ای از فلاکت رسید که برای بقا حتی برخی پیشنهاد دادند قسمتی از خاکش را به کشور همسایه بفروشد!

«داشتم داشتم، حساب نیست، دارم دارم حسابه»!

افتخار به گذشته و تاریخ باشکوه برای خوشبختی کفایت نمی کند.

4️⃣ به آرمان های ارزشمند و انسانی آدمها بیشتر از قبرشان احترام بگذاریم.

عجالتا در جاده‌ها همدیگر را نکُشیم...

در لحظه‌های خشم به خانواده هم توهین نکنیم...

توی خیابان آشغال نریزیم...

اگر جسارت ایستادن مقابل ظلم را نداریم برای ظالم کف نزنیم...

حال هم را بد نکنیم...

اگر از کسی خوشمان نمی‌آید به جای تخریب شخصیتش از او فاصله بگیریم...

به بچه‌هایمان یاد بدهیم از شعر، موسیقی، سینما و... لذت ببرند تا انسان‌های بهتری شوند.

این طور روح کوروش و همه فداکاران این خاک شادتر می‌شود.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست.... هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود.... صحنه پیوسته بجاست... خرم آن نغمه ک مردم بسپارند به یاد...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

از صبح ده بار گفتن ...چشم بازم میگیم😩

واقعا؟؟؟ من ندیدم ک😂😂😂

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست.... هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود.... صحنه پیوسته بجاست... خرم آن نغمه ک مردم بسپارند به یاد...
2731
یه بزرگداشت کوروش چقدر براتون سخت و غیر قابل تحمله!

چطور؟ تو این متن که علیه کورش چیزی ننوشته اتفاقا خوبی گفته شده

چطور؟ تو این متن که علیه کورش چیزی ننوشته اتفاقا خوبی گفته شده

سالی یک بار از این نوشته ها میبینم.بهتره به عقاید و نظرات هم احترام بذاریم!

من همین یک نفس از جرعه ي جانم باقيست⚘آخرين جرعه ي اين جامِ تهي را تو بنوش..💛
2738
سالی یک بار از این نوشته ها میبینم.بهتره به عقاید و نظرات هم احترام بذاریم!

بله باید احترام بزاریم به عقاید همدیگه عزیزم