2733
2734

سلام   

من خودم کارمندم و الان تو مرخصی زایمانم و بعدش دوباره ان شالله بر می گردم سر کارم خدا مرداد امسال یه پسر بهم داد به اسم معین . من تهران زندگی می کنم و 28 سالمه معین فرزند اولمه و به روش سزارین به دنیا اومده . من از قبل زایمانم عضو سایت شدم و یه عالم دوستان خوب اینجا پیدا کردم که تقریبا همه باهم زایمان کردیم و دغدغه و نگرانی و گرفتاریامون یکی بوده از پوشک و واکسن بگیر تا حال جسمی و روحی خودمون و...بسیاری از اوقات من مشکلمو در زمینه بچم با دوستام مطرح کردم و به جواب مورد نیازم رسیدم . خوشحال میشیم اگه دوست داشتید به جمع ما بپیوندید .

هر سوالی دوست داشتید می تونید بپرسید هرکس نظر و تجربه و شنیده های خودشو در اختیارتون میزاره . 

لطفا اگه وارد تاپیک میشید که بمونید و بشید دوست جدید ما حتما بگید چند سالتونه؟ از کدوم شهرید؟ بچتون متولد چه ماهیه؟ اسمش چیه؟ به چه روشی به دنیا اومده؟ و فرزند چندم شماست؟

متشکرم  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

1- حتما بچتونو پستونک خور کنید چون بسیار تمیز تر از چیزهایی ست که در آینده در صورت نبود پستونک در دهان خواهد کرد. یه مورد یه بچه 2 سال و نیمه باید لوزه شو در می آورد چون پستونک خور نبود و هر آشغالی رو می کرد دهنش.

2- همه دکترا با آپتامیل 1 در این دوره موافق بودن

3- بچه چه در هنگام خوردن و چه در هنگام خوابیدن باید رو سطح شیب دار باشه هرگز نزارید معدش و سرش در یک راستا باشه. برای بچه نباید بالشت بزارید کل هیکلشو رو سطح شیب دار بخوابونید.

4- بلافاصله بعد شیر به مدت یک ربع باید در حالت عمود کامل باشه که رفلاکس نکنه

5- بهترین نوع رفلاکس همینه که خودشو نشون داده و ظاهریه مال بچه من پنهانه دهن منو سرویس کرده

6- حتما ازون قطره کلرید سدیم برا بینیش استفاده کنید

7- حتما تحت هر شرایطی از دو سینه شیر بدید. سعی کنید از شیر دوش هم استفاده کنید حتی اگه اون شیر دور ریخته بشه.

8- مولتی رو قبل شیر بدید

9- برای کم شدن اسید معده باید شربت رانیتیدین استفاده کنید و برای گرفتن نفخ بعد شیر شربت دایمیتیکون

به پزشک متخصص مراجعه کنید مقادیرشو متناسب با وزن بچه بپرسید

10- شما نباید گوشت گاوی و شیر گاوی مصرف کنید ترجیحا هم پنیر لیقوان بخورید پنیر گوسفندی!

11-مهم ترین نکته اینکه عامل به وجود آورنده رفلاکس خود مادرها هستن باید در فواصل زمانی بیشتری به بچه ها شیر بدید بین 3 ساعت تا سه ساعت و نیم هر دفعه یک ربع تا بیست دقیقه میک بزنه. ترجیحا شیر خشک همون یک پیمانه در روز باقی بمونه و بیشتر خودتون شیر بدید.

12- تو طول روز بین شیر خوردن ها به بچه آب جوشیده هم بدید حالا یا باشیشه یا با قطره چکون

13- بچه باید هر سه روز یه بار بره حموم تمام چین و چروک های بدنش باید کامل شسته بشه در این مورد حواستون به لای رون و دور گردن باشه

14- تا دو ماهگی دور بچه شلوغ نشه مریض نشه کسی نزدیکش سیگار نکشه تو جای خیلی گرم و خیلی سرد قرار نگیره لباس زیاد تنش نکنید دمای محیط نوزاد باید 24 تا 26 درجه باشه و نوزاد با یه لباس خشتک دار و یه شلوار و یه دور پیچ تو این محیط باشه عالیه. حتما تا 4 ماهگی یه کلاه نخی خیلی نازک همیشه سرش باشه. کلا بی کلاه نباشه ملاج خیلی حساسه

15- اگر کسی تبخال داره اصلا بهش نزدیک نشه اگه خودتون تبخال زدید حتما  هر دفعه دستاتونو می شورید و ماسک هم می زنید. 

16-دکتر : هیچ بچه ای در هیچ کجای دنیا از کم خوردن نمرده ولی بسیاری از بچه ها در اثر زیاد خوردن مردن. 

2728

سلام کارمندی جونم😍😍

چ کار خوبی کردی😙

ایشالا ی عالمه دوسته جدید پیدا کنیم و از اطلاعات هم استفاده کنیم

منم 30سالمه اولین بچمه سزارین کردم و تهرانم

برا جدیدا گفتم😊😊

یدونه پسر دارم من  😍    قند و عسل دارم من  
2738

علی دو 3 روزه خیلی سرو صورتشو میماله هرچیم فک میکنم چیز جدیدی نخوردم ک حساسیت بده😕

راستی دکتر بهش مولتی نداده ب بچه های شما داده؟

یدونه پسر دارم من  😍    قند و عسل دارم من  

سلام محمدحسام منم ۲۴ مهر بدنیا اومد طبیعی. ۳کیلو وزنش و ۵۰ قدش

روز سوم زردی گرفت گذاشتیمش تو دستگاه پوست بچم سوخت و تیره شده.کسی راه حلی داره واسش؟

و اینکه چون مجبور بودم بهش شیر خشک بدم الان دیگه سینمو اصلا نمیگیره و مجبورم یا بدوشم یا شیر خشک بدم واسه اینم اگه راه حلی دارید لطفا راهنماییم کنید.ممنون

علی دو 3 روزه خیلی سرو صورتشو میماله هرچیم فک میکنم چیز جدیدی نخوردم ک حساسیت بده😕 راستی دکتر بهش ...

منظورت از مولتی ویتامین چیه؟ چیزی غیر آد؟ من یه بار از دکترش پرسیدم گفت فرقی ندارن زیاد اینا باهم دیگه

سلام محمدحسام منم ۲۴ مهر بدنیا اومد طبیعی. ۳کیلو وزنش و ۵۰ قدش روز سوم زردی گرفت گذاشتیمش تو دستگاه ...

مگه با چی بهش شیر خشک دادی؟ چرا مجبور بودی شیرخشک بدی؟ پوستش خوب میشه  اگه واقعا به خاطر دستگاه تیره شده باشه به مرور زمان خوب میشه نترس. سینتون سر داره؟؟ به نظرم باید باهاش کلنجار بری. شیر خودت راه افتاده آیا؟؟ خیلی سخت میشه هی دوشیدن و هی به بچه دادن بعضیا اینجا میگن بچشون بعد یه مدت دیگه سر شیشه رو هم نگرفته. به نظرم بیشتر باهاش کلنجار برو که قبول کنه سینه تو میک بزنه . کدوم شهری؟ آفرین طبیعی زاییدی بهت افتخار می کنیم جمیع سزارینی ها:)

سلام محمدحسام منم ۲۴ مهر بدنیا اومد طبیعی. ۳کیلو وزنش و ۵۰ قدش روز سوم زردی گرفت گذاشتیمش تو دستگاه ...

یه دکتری هست به نام ابوالفضل آسایی خوب؟ ازون دکترای باحال قدیمیه اگه تهرانی ی سر برو پیش اون یعنی تا قبل از اینکه بچه یه ماهش بشه فقط بچه رو می بینه یه چکاب اساسی هم می کنتش تمام وجود بچه رو چک میکنه فقط باید ببینی تا باورت بشه. مطبش تو ولیعصر بزرگمهره اون حتما راهکار های خیلی خوبی بهت پیشنهاد میده البته اگه موفق بشی وقت بگیری....... کلا هم نباید بهش بگی که قبل اون هم دکتر رفتی باید بگی اول از همه اومدم پیش شما

2706