2733
2734
عنوان

مینیمالیست شدن یعنی چی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1132631 بازدید | 31559 پست

اینم تمرین جدید برای خانمای گل و با انگیزه

امروز راه میافتیم دور خونه 🚶🏻‍♀هم پیاده روی، هم پاکسازی😉

روی قفسه‌ها، میزها، بالای کمدها و هر جای عجیب دیگه‌ای که یه چیز سابقا قشنگ و دوست‌داشتنی و فعلا تکراری رو برمیداریم، فقط چیزهایی که واقعا زیباییشون حالمون رو خوب میکنه نگه‌میداریم .

خیلی چیزها این میون احتمالا هدیه از طرف عزیزانتون هستن 🐚🦉🎠🔮 🖼🕰🏆📻🕯⏳⚱🏺

نترسید، عشق و رابطهء شما به این اشیا وابسته نیست!

اگر ازشون خسته شدید یا دیدنشون روح و جانتون رو تازه نمیکنه ، وقتشه باهاشون خداحافظی کنید. بغلشون کنید و یه عکس باشون بگیرید📸 که براتون جاودانه بشن😅 و بفرستیدشون به سبد اهداء 👌🏻
بعد از انجام این تمرین باید احساس کنید توی یک خونهء تازه از دست طراح دراومده نشستید 😇 نه خونه‌ای پر از چیزهای رنگ و وارنگ! 😒

سختگیر باشید🔍 🔦 و فقط تعداد کمی از این چیزهای دکوری که زیبایی چشمگیر دارند رو توی آزمون بپذیرید 

وزن اولیه ۸۰.۲ وزن ۱۵ دی ۷۵.۹ هدف آخر اسفند ۶۵
سلام خوبه که این تاپیک هنوز فعاله من کلی مطلب راجع به سبک زندگی مینیمال میخوندم قبلا  هردفعه ...

سلام.من هم جز اهدافم مینیمالیسم شدن رو قرار دادم.

وبلاگ حامد در خشانی هم چند تا مطلب جالب داشت.و تاپیک مینیمالیسم شدن در سایت نوعروس 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کاش چند سال پیش با این روش آشنا شده بودم تا کلی وسیله 

نخور برای جهیزیه نگیرم .خیلی پشیمونم. حالا کلی وسایل مونده بدون کارتن آخه همسرم روز دوم عروسی همه کارتن ها رو دور ریخته بود و من نفهمیده بودم.

کاش چند سال پیش با این روش آشنا شده بودم تا کلی وسیله   نخور برای جهیزیه نگیرم .خیلی پشیم ...

سلام عزیرم

خوش اومدی

ایشالا که خوشبخت باشی

وسیله های اصافی جهیزیه ات رو میتونی بفروشی یا ببخشی

اما از امروز که با مینیمالیست آشنا شدی

بجای خریدهای هولهولکی خرید بابرنامه رو جایگزین کن

پولاتو پس انداز کن و باهاش به علاقمندیهات برس

2728

شما برای کارهاتون برنامه ی هفتگی دارین؟یا هر روز تمام خونه رو تمیز میکنین؟

به نظر من تمیز بودن خیلی سخته من هر زمان میخوام همیشه خونم تمیز باشه کلی از وقتم رو میگیره و به کارای دیگم نمیرسم و همین باعث میشه بعد چندوقت دلزده بشم از کار خونه

چرابرنامه جدیدنداریم؟ 😞

این تمرینم بعشق تو😙😙

البته خلوت کردن لباسها کار یک روز و دو روز نیست و اگر اعضای خانواده زیاد باشند که بارش بیشتر هم هست. 😓😓

لطفا کار اعضای بزرگسال خونه رو به خودشون واگذار کنید.

اما برای خودمون و بچه ها، امروز رو اختصاص بدید به لباسهای مجلسی و بيرونی. 👶🏻👦🏻👧🏻👩🏻👱🏻‍

اگه قبلا این تمرینو انجام دادید امروز فقط کمد و کشوها رو باز کنید و و هرچی که رفتنی هست رو جدا کنید.

اونایی که اولین باره میرن سراع لباسها کار شما بیشتره 

هر بار فقط یه کشو یا طبقه رو بریزید بیرون و هرلباسی که خیلی وقته نپوشیدید ، بخاطر چاق یا لاغر شدن نگهداشتید ، بخاطر مدلش که ازش بگیرید و .... کلا هرچیزی که در یکسال گذشته نپوشیدید رو کنار بگذارید و بقیه رو مرتب بچینید.

دوستان این تمرین شاید باعث بشه کلی خاطرات براتون مرور بشه پس لطفا تایمر گوشی رو روشن کنید تا هر یک ربع بهتون یادآوری کنه سریعتر مرتب کنید.

شما برای کارهاتون برنامه ی هفتگی دارین؟یا هر روز تمام خونه رو تمیز میکنین؟ به نظر من تمیز بودن خیلی ...

وقتی مینیمال باشی کل خونه ات تو کمتر از یکساعت تمیز میشه

فقط اول سعی کن لوازم اضافی رو بریزی دور و دور و برت رو خلوت کنی

عزیزم چندتا کار اصلی تو هر خونه ای هست که براش برنانه ریزی داشته باش

جارو 

گردگیری

شستن لباس

جمع و اتو کردن لباسها

خرید و اماده کردن مواد غدایی

شستن سرویس ها که اخر هرشب اب میگیرم و هفته ای یکبار با موادشوینده تمیز میکنم

2738

برای غذاهات برنامه بنویس

که میری خرید بدونی چی لازم داری چی نداری

هرروزم بعد اشپزی اشپزخونه رو مرتب کن

فقط کافیه حوصله بخرج بدی ‌و دستت رو تو کار کردن تند کنی

این تمرینم بعشق تو😙😙 البته خلوت کردن لباسها کار یک روز و دو روز نیست و اگر اعضای خانواده زیاد باش ...

مرسی عزیزمممم 😍

خیلی خوبه

خصوصا قسمت تایمرش👏👏

هنگامی که از درون زلال باشی ؛ خداوند به تو نوری می‌بخشد، آنچنان که ندانی و مردم تو را دوست می‌دارند از جایی که ندانی و نیازهایت برآورده شود آنچنان که ندانی چه شد !
اینم تمرین جدید برای خانمای گل و با انگیزه امروز راه میافتیم دور خونه 🚶🏻‍♀هم پیاده روی، هم پاکساز ...

چجالب

آره دقیقا چنتا وسیله دارم اینجوری که صرف افکاربازدارنده  وابستگی نگهشون داشتم

هنگامی که از درون زلال باشی ؛ خداوند به تو نوری می‌بخشد، آنچنان که ندانی و مردم تو را دوست می‌دارند از جایی که ندانی و نیازهایت برآورده شود آنچنان که ندانی چه شد !
شما برای کارهاتون برنامه ی هفتگی دارین؟یا هر روز تمام خونه رو تمیز میکنین؟ به نظر من تمیز بودن خیلی ...

عزیزم بیا تاپیک مدیریت کار های خونه ...من از وقتی اونجا کارامو گزارش میدم خیلی مرتب شدمم

هر چه تبر زدی مرا ... زخم نشد...  جوانه شد.
ولی آخه مهمونی بردنی ، رستوران رفتنی ، دکتر رفتن ، کریر لازم نمیشه ؟ بدجور درگیر شدم با این لیست سیس ...

بستگی داره ازاول بچه روعادت بدی یا نه.پسرمن خیلی شیطونه اما چون ما ازاول عادتش دادیم به نشستن توی کریر،کالسکه،صندلی غذا و صندلی ماشین خیلی راحت توی اینا میشینه.

من فقط به لطف کریر توی خونه میتونستم.پسرموکنترل کنم و چندبارکه سفر رفتیم خونه مامانم هشت ساعت توی راه بودیم واقعا عالی بود توی کریر میخابید خیالم راحت بود وخودمم دستم خالی بود وخسته نمیشدم.چندبارم رستوران رفتیم بدردم خورد.وچون به کریر عادت کرده بود راحت توی کالسکه هم نشست وبعدم که بزرگترشد صندلی ماشین خریدم براش توی اونم میشینه راحت .

2706