2737
2734
عنوان

بچه های مذهبی لطفا بیایین.جشن هالووین دعوت شدیم.

| مشاهده متن کامل بحث + 1988 بازدید | 99 پست
كي گفته قران گفته ؟  اين حرفا چيه  ما بايد بگيريم و به بچه هامون ياد بديم كه تو هر جمع و ...

عزیزم ایشون یه سوال شرعی پرسیدن پس شرعی باید جواب بگیرن 

من خودم خیلی راحت تر از شمام 

شما یه روسری سرت میکنی من همونم نمیکنم 

ولی مطالعات دینیم زیاده 

کاری با کار کسی ندارم میگم من حجابو قبول ندارم یعنی یه رکنه دینو قبول ندارم پس نمیگم من مومنم چون مومن و مذهبی کسیه ک کامل قبول داشته باشه 

دین و مذهب یه چیزیه ک تو مطالعه میکنی خوشت میاد و قبول میکنی و وقتیم قبول کردی باید پاش وایسی کسی ک میگه اسلام دین کاملیه و من مسلمونم و اسلامو قبول دازم 

پس باید کامل پایبند باشه 

اگر نیس 

نگه من مومنم نگه من مسلمونم نگه من مذهبیم 

چون تمام اینا یه نتیجه داره و نتیجشم اینه ک چهره ی دینو مذهبو خراب میکنه ..

تمام...

😘واسم صلوات بفرستید😘

کلمه هالووین یا هالوعوین به حدود ۱۷۴۵ می‌رسد و ریشه مسیحی دارد. کلمه "Hallowe'en" به معنی "شب عید" یا "شب مقدس" است. این کلمه از اصطلاحی اسکاتلندی برای شب عید (عصر قبل از همه روزهای حرمت) آمده‌است. در اسکاتلندی، کلمه «عید» (eve) به معنای عهد و پیمان است. در طول زمان، (همه) هالووین(ها) (به انگلیسی(All) Hallow(s)) به هالووین تحول یافت. اگرچه عبارت «آل هالوز» در انگلیسی قدیم یافت می‌شود، این کلمه به خودی خود تا سال ۱۵۵۶ دیده نمی‌شود

لابلای گل سرخ .. در میان کوچه سبز خیال .. شادیت حس قشنگیست .... که من میطلبم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب نرو اعتقاداتت خیلی مهم تره میتونی اون طرز لباس پوشیدن رو تحمل کنی

من قرار نیست اگه برم اونجوری لباس بپوشم.مثل همیشه لباس میپوشم.لباسامم همیشه طوریه که در عین پوشیده بودن خیلی شیکه واینوهمه میدونن من هم شیک پوشم.هم مقیدم.ولی در هر حال دوست ندارم برم.اخه هالووین دیگه چه مسخره بازییه؟این همه خودمون عید وجشن داریم.قربان غدیر مبعث.به کدومشون انقدر بال وپر میدیم.خدا کمک کنه تصمیم گرفتم عید غدیر سال جاری رو جوری بگیرم که همه تو یادشون بمونه

2731

سلام همه نظرات رو خوندم بعضی ها با تعصب نوشته بودن و بعضی ها بدون تعصب و بعضی ها نظرات جالب استاتر عزیز اعصاب خوردی که نداره وقتی اونها اینقدر براتون ارزش قایلن که به خاطر شماها همه چی رو رعایت میکنن پ

س رسم ادب اینه که برین وقتی هم که می گین بهتون خوش میگذره هیچ اشکاالی نداره رفتنش از لباس مشکی پوشیده استفاده کن با کلاه حجاب و شال سیاه و یه گریم کوچیک برای هالووین یا ماسک هایی که طبیعی به نظر میرسن کاش ما رو دعوت می کردن

نمیشه من بجای شما برم ؟؟ اگه نمیخوای بری نرو ولی به نرم کارتون جبهه گیری و زشته . من باشم میرم با حجاب کنار همسرم میشینم حالا ماسک و این چیزا هم نزدی مهم نیست مهم دور هم بودنه.

هر چی آرزوی خوبه مال تو دوستم
2738
عزیزم ایشون یه سوال شرعی پرسیدن پس شرعی باید جواب بگیرن  من خودم خیلی راحت تر از شمام  ش ...

به نظرم دينو خيلي سخت ميگيري به خدا ساده تر از دين اسلام نداريم. مذهبي و مسلمون و مؤمن سوال شرعي و غير شرعيو معتقد اينا همشون واژن دينو برامون سخت كردن به خدا اينطور نيست  

من نماز ميخونم روزه ميگيرم روسري سر ميكنم دروغ نميگم دل نميكشكنم زندگي خراب نميكنم والا خدا همينارو خواسته به دينم ربط نداره 

خدا خواسته ما إنسان باشيم فقط همين دين يعني همين  

دوستمون اگر دختر ١٥ ساله ميگفتم نرى ممكنه درك درستي از دستش هنوز نداره ممكنه راهش عوض شه اما دوستمون شوهر داره ديگه تأثير نميگيره كه از همچين جوي 

كاش از شاخه سرسبز حيات گل اندوه مرا ميچيدي.  كاش در شعر من اي مايه عمر  شعله راز مرا ميديدي
تم‌ هم داره؟؟؟ اگه قرار نیس مثل جشنهای هالوین خودشون رو یه شکلی در بیارن برو 

تم مشکی ونارنجی دادن.ولی من کاری به اونا ندارم.میدونن که من مقیدم وبا این حال اصرار که شما هم بیایین.

یه جشن هست که برای اروپایی ها معنا و مفهوم خاصی داره وگرنه که توی ایران وقتی برگزار میشه یه جشن هست مثل جشنای عادی دیگه که این روزا مد هست تم دارن

چیز خاصی نداره که بخوای اذیت بشی ولی اگه جشنای دیگه هم کلا نمیری خب اینم نرو

فرقی با جشنای دیگه نداره اصلا

ننه از گیس سفیدم خجالت نکشیدین؟!  جدا خودداری میکنم چشم  
به نظرم دينو خيلي سخت ميگيري به خدا ساده تر از دين اسلام نداريم. مذهبي و مسلمون و مؤمن سوال شرعي و غ ...

والا من اصلا دینو سخت نمیگیرم 😂

شما قرانو قبول داری ؟ 

دوستان مذهبی بیاید بگید تو کدوم ایه است فک کنم سوره انعامه من اطلاع دقیقی ندارم 😊 

ولی میدونم ک گناهه 

اگه قرانو قبول داری پس بهش باید پایبند باشی من نمیدونم چیه این سخته یا نا مفهوم 🙄🙄🙄🙄🙄

من فقط میگم به چیزی ک قبول داری پایبند باشید 

اگر نه نگید مذهبی مثلا دختری ک بی حجابه بیاد بگه من مذهبیم تضاد ه دیگه 

چادر سرش میکنه ولی هر دم یه دوس پسر داره 

نمازش اول وقته ولی دروغ میگه 

جعفر طیار میخونه ولی تو مجالس مختلط میرقصه

من این تضادا رو نمیپسندم شما رو نمیدونم 

این نظر شخصیمه

مگه من گفتم نه نباید بری یا اومدم به شما ک میری گیر دادم ک چرا میری گفتم اگر پایبندی داری اگه اعتقاداتت قویه بله گناهه اگرم نه برو مشکلی نداره متن پستم این بود 

توجیهات شما درسته و من کاملا قبول دارم و نمیگم اشتباهه 

ولی برای ماها که ادمایی هستیم ک راحتیم 

اعتقادات قوی نداریم مذهبی نیستیم به قول خودمون میانه روییم

😘واسم صلوات بفرستید😘
عزیزم جایی که سرچ کردی خیلی بد نظر داده  هالوین تو کشورهای دیگه اصلا با این دیدگاه همراه نیست& ...

چی بگم والا

آخه عکسایی که توی نت پخش میشه رو هم ببینیم این دیدگاه ها همچین پر بیراه هم به نظر نمیرسه

همه که ساختگی نیستن

مثلا همین ایرانی های خودمون برای تمسخر عمامه و عبا میپوشن! یا لباس های نظامی سپاه رو مثلا میپوشن به قصد تمسخره دیگه

میگم هر چی بوده الان فلسفه ش دستخوش تغییر شده اگه قبلا اون بوده الان عوض شده نه اینکه همه جشن های اشتباه و شیطانی بگیرن 

ولی دیگه اینجوری هم نیست که بگیم همه جشن هالووین محدود میشه به قاشق زنی و شکلات و این چیزای مثبت

نمیدونم 

آدم تا به چشم نبینه هم نمیتونه نظر صد در صدی بده

هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است
من ادم راحتیم و اصلا مذهبی نیستم  ولی نظر شخصیم اینه ک کسی ک چادر سرش میکنه و میگه پیرو راه حض ...

یه ماچ بده به من😘 شما نمونه بارز یک انسان آزاده هستی

دقیقا درست میگی شتر سواری دولا دولا نمیشه 

هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است
2706