2733
2739
 بسیاری از والدین عشق و نفرت توأمان به فرزندشان را تجربه می‌کنند، اما همواره سعی در انکار آن دارند. آگاهی از این احساس دردناک است اگرچه گاهی کارکردهایی نیز دارد.

...دوستان وقتی خبر بارداری را می‌شنوند، «تبریک» می‌گویند. و البته که می‌توانیم خوشحال باشیم؛ ولی مضطرب نیز می‌توانیم باشیم، با آگاهی مبهم از فشاری که به واسطه قدردانی صریح و پایان‌ناپذیر برای اقبال بلندمان داریم. البته بیشترین فشار بر روی مادر است که از او انتظار می‌رود رابطه‌ای بی‌پیرایه و عاشقانه با کودکش داشته باشد؛ کسی که از او انتظار می‌رود هیچگاه از بازی کردن با لِگو خسته نشود. به زبان روان‌درمان‌گر، روزیکا پارکر، نویسندۀ کتاب  (۱۹۹۵)، خودِ وضعیت مادر بودن برای مادران به توانایی «مجاب کردن یک زن برای تمنای اتحاد» نسبت داده شده است.
اما اگر پارکر بگوید یک مادر بلافاصله پس از به دنیا آوردن فرزندش «احساس لذت‌بخش عشق و یگانگی» را تجربه نمی‌کند چه؟ او می‌گوید «برخی چنین حسی را تجربه می‌کنند، اما بسیاری نه»...

دوستان عزیز این مطلب روان‌شناسی نکات جالب و آموزنده‌ای داره به خصوص برای مادرانی که گرفتار افسردگی بعد از زایمان می‌شن؛ همه ازشون توقع عشق و صبر و مادری دارن اما اون‌ها زندگی رو تیره و تار می‌بینن و کلافه‌اند، ضمن این که از نگاه و قضاوت بقیه هم به تنگ اومدند. من به شخصه استفاده کردم.

از وب‌سایت ترجمان برداشتم

يه احساسه زود گذر و كاذبه نفرت به فرزند

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

فقط کافیه یکم سختی کشیده باشن واسه بدست اوردن فرزندشونو انتظار کشیده باشن اونوقته ک باید راجب تنفر صحبت کرد. البته این نظر شخصیه منه. تجربه مادرشدن نداشتم ک درک کنم این حسو

خدایا ممنونم که معجزه کردی و تو دلم نی نی گذاشتی😍😍 واسه سالم بودن نی نیم یه صلوات میفرستید؟❤❤

من هنوز مادر نشده روی این حس صحه میگذارم ... ممکنه ادم از بچش هم بدش بیاد ... 

فقط این پدر و مادر نیستن که ما انتخابشون نمی کنیم ... ما بچه هامونم نمی تونیم انتخاب کنیم ... اگه نظر شخصیم رو هم بخوای همسر و خانواده ی همسر هم انتخاب خود ما نیستن

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
2738
فقط کافیه یکم سختی کشیده باشن واسه بدست اوردن فرزندشونو انتظار کشیده باشن اونوقته ک باید راجب تنفر ص ...

یعنی اگه بیشتر سختی و انتظار کشیده باشن بیشترم از بچشون متنفر میشن؟🤔

وَمَا أَرْس‍َلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهًٔ لَّلْعَالَمِینَ / ما تورا جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم
یعنی اگه بیشتر سختی و انتظار کشیده باشن بیشترم از بچشون متنفر میشن؟🤔

نه برعکسه. وقتی انتظار کشیده باشی بیشتر قدرشو میدونی و میفهمی نفرت معنی نداره. کلا هرچیزیو ک راحت بدست میاری کمتر قدرشو میدونی

خدایا ممنونم که معجزه کردی و تو دلم نی نی گذاشتی😍😍 واسه سالم بودن نی نیم یه صلوات میفرستید؟❤❤
شاید اون حس زودگذر از خستگی باشه...منم گاهی تو دلم میگم چی میشه منم نازا بودم اما یه لحظه ک نگاهم به ...

لزوماً بحث نفرت نیست

بحث احساسات درونی والدین و به خصوص مادرهاست

حرف از دوسوگرایی است یعنی در عین عشق مادری گاهی باید به اون روی بد قضیه هم بپردازیم که معمولاً فرصت ابراز پیدا نمی‌کنه

2706