موضوع بحث

چند سوال در مورد دمای اتاق نوزاد 3 ماهه.

2457 بازدید | 4 پست
سلام.

-دمای اتاق نوزاد 3 ماهه باید چند درجه باشه؟و با توجه به این دما چند تا لباس باید تن نوزاد کرد؟

-دماسنج را کجای اتاق قرار بدیم که دمای واقعی را نشون بده؟

-شما توی خونه کلاه سر نوزاد می کنید؟

ممنون از شما
درسته ! زمونه عوض شده . اما خدا ، همون خداست و ارزش ها ، همون ارزش های گذشته.
1391/09/11
|
06:19
وی کلاس آمادگی برا زایمان و بچه داری که من اینجا میرفتم یه کتابچه از طرف دولت کانادا بهمون دادن که در مورد این بود که چجوری بچه رو بخوابونیم که کمترین مشکل براش ایجاد شه و محیط خواب کودک در کّل باید چجوری باشه. فکر کردم اگه این مطلب رو ترجمه کنم اینجا بذارم شاید خیلی‌‌ها به دردشون بخوره. من خودم بعضی از مطالبش رو میدونستم ولی‌ خوب یه چیزهایی‌ هم یاد گرفتمبه وجود آوردن محیطی‌ امن برای خواب نوزادتان به او کمک می‌کند که راحت بخواد و خطر مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش میدهد. چهار قدمی‌ که شما میتوانید بردارید تا محیطی‌ امن برای خواب نوزادتان فراهم کنید :

۱- محیطی‌ به دور از دود سیگار برای کودک فراهم کنید (قبل و بعد از زایمان)

۲- همیشه کودک را طاق باز بخوابانید (در هر زمانی‌ از روز)

۳- نوزاد را تا ۶ ماهگی در تخت خودش کنار تخت خودتان بخوابانید

۴- محیط تخت را امن نگاه دارید هیچگونه اسباب بازی‌ یا ملافه یا پتو آزاد روی تخت کودک نباشد

محیطی‌ به دور از دود سیگار:

تحقیقات نشان میدهد که در معرض دود سیگار قرار گرفتن چه قبل و چه بعد از زایمان برای نوزاد خطر دارد و به عنوان یکی‌ از عوامل اصلی‌ مرگ ناگهانی کودک شناخته میشود

به هیچکس اجازه ندهید در دوران بارداری شما در نزدیکی‌ شما سیگار بکشد.

به هیچکس اجازه ندهید در کنار نوزاد شما سیگار بکشد (نه در خانه، نه در ماشین یا هیچجای دیگری که کودک شما میخوابد یا زمانی‌ را در آنجا صرف می‌کند) اگر شما، همسرتان یا یکی‌ از اعضای خانواده سیگار می‌کشد در خارج از خانه بکشید و به دور از کودک نوزادتان.

برای کودکتان پرستاری انتخاب کنید که سیگار نمیکشد. اگر کودکتان به مهدکودک میرود مطمئن شوید که کسی‌ آنجا سیگار نمیکشد حتی زمانی‌ که کودکتان آنجا نیست.

کودک را طاق باز بخوابانید:

کودکانی به پشت می‌خوابند کمتر دچار مرگ ناگهانی نوزاد قرار میگیرند. از زمانی‌ که در کانادا به والدین در این مورد آگاهی‌ دادند در سال ۱۹۹۹ تعداد کودکانی که طاقباز خوابانده شدند به طور چشمگیری افزایش یافت و از میزان مرگ ناگهانی نوزادان پنجاه درصد کم شد.

نوزادانی‌ که تازه به دنیا آمده‌اند به هر جهتی‌ که در تخت از روزهای اول میگزارینشان به همان حالت برای خوابیدن عادت میکنند پس از روزی که نوزادتان به دنیا میاد او را طاقباز بخوابانید. به هیچگونه وسیله یی که به نگاه داشتن کودک به صورت طاقباز هست نیازی نیست و اینگونه وسایل خطر ایجاد خفگی برای کودک دارد.

چرا باید همیشه کودک را به پشت بخوابانیم؟

نوزادی که همیشه به پشت میخوابد و بعد‌ها دمر برای خواب گذشته شود در خطر بیشتری برای مرگ ناگهانی کودک قرار دارد. به همین دلیل خیلی‌ مهم هست که تمامی‌ افرادی که از کودک شما مراقبت میکنند از جمله پرستار و پدر بزرگ مادر بزرگ کودک را طاق باز بخوابانند.

به تدریج که کودک شما بزرگ میشود در حدود ۵ ماهگی میتواند در خواب غلت بزند و ممکن است در حالت دمر قرار بگیرد. زمانی‌ که این اتفاق افتاد لزومی ندارد که شما جهت کودک را عوض کنید و دوباره به پشت قرارش دهید.

تخت نوزاد در کنار تخت پدر و مادر:

تحقیقات نشان میدهد که کودکانی که در یک اتاق با پدر و مادر هستند کمتر در خطر مرگ ناگهانی نوزاد هستند و پیشنهاد میشود که نوزاد تا ۶ ماهگی در یک اتاق با پدر و مادر خوابانده شود. این به این معنی است که کودک را بر روی تخت خودش که نزدیک تخت شماست بخوابانید یا دشکی در کنار تخت کودکان در اتاق او برای خودتان بیاندازید.

اگر اتاقتان کوچک است و تخت کودک در آن جا نمی‌شود از گهواره استفاده کنید. وقتی‌ که کودک به اندازه یی رسید که در گهواره جا نشد یا زمانی‌ که توانست بشیند باید به تخت منتقلش کنید.

ابزاری که کمک می‌کند کودک در تخت والدین بخوابد توسط وزارت بهداشت کانادا توصیه نمیشوند. این محصولات خطر خفگی برایه نوزاد دارند. به جای آن از تخت یا گهواره در کنار تخت خود استفاده کنید.

آوردن نوزاد در تخت پدر مادر خطر مرگ ناگهانی نوزاد و خفگی را افزایش میدهد.

آوردن کودک به محل خواب والدین امن نیست و امکان خفگی نوزاد وجود دارد زیرا:

- نوزاد میتواند بین بدنه تخت و بدن والدین گیر کند

- والدین ممکن است در هنگام خواب به روی نوزاد غلت بخورند

- دشک و لحاف و بالشت والدین معمولا نرم است که خطر مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش میدهد.

خطر مرگ در نوزاد حتی بالاتر است اگر کسی‌ که بر روی یک تخت با او میخوابد سیگاری باشد، خیلی‌ خسته باشد یا تحت تاثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی یا داروهای خواب آور باشد.

محیط امن برایه تخت نوزاد:

امنترین مکان برای خواب نوزاد تخت هستش. کودک خود را بر روی تخت بزرگسالان، مبل و هر جای نرم دیگری نخوابانید (چه تنها و چه با شخص دیگری). سطح نرم احتمال خفگی نوزاد را بالا میبرد.

بر روی تخت نوزاد هیچگونه وسیله یی که قابل تکان دادن باشد از قبیل اسباب بازی‌ ملحفه لحاف و بالش قرار ندهید (برای زیر نوزاد از ملافه کش در استفاده کنید)

- هر چیز اضافه بر روی تخت نوزاد خطر خفگی و جراحت را افزایش میدهد.

- به غیر از تشک سفت و ملافه کشدار هیچ چیز دیگری بر روی تخت نوزاد نیاز نیست.

- به جای لحاف یا پتو از لباس خواب نازک استفاده کنید مثل سر همی‌. لحاف و پتو میتواند خطر ناک باشد اگر سر بچه در طول خواب به زیر آن برود.

- مرتب چک کنید که اجزا تخت محکم هستند.

-تشک نوزاد باید ضخیم تر از ۱۵ سانتیمتر باشد

- تخت را دور از پنجره، پرده، لامپ، پریز برق، و دور از اشیای کوچک قرار دهید.

به دمای‌ اتاق دقت کنید:

- گرمای زیاد خطر مرگ ناگهانی را ایجاد می‌کند.

- به نوزاد لباس نازک بپوشانید و دمای‌ اتاق باید در حدی باشد که برای بزرگسالی که لباس سبک دارد قابل تحمل باشد.

- اگر دمای‌ اتاق برای شما خوب است برای نوزادتان نیز خوب است.

تخفیف 30 هزار تومانی دیجی کالا برای کاربران نی نی سایت

تاریخ اعتبار تا 20 آبان 96

فرصت طلایی برای کاربران نی نی سایت. برای دریافت کد تخفیف از دیجی کالا اینجا را کلیک کنید

ارسال نظر شما