2726

سلام دوستان

من واسه بار اوله که اگه قسمت بشه میرم کربلا

میخواستم تجربه پیاده روی تون رو بهم بگید .چه وسایلی با خودم ببرم ؟ چه کفشی مناسبه .

هر چی که لازمه بگید .انشاءالله به درد بقیه دوستان هم بخوره

دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است
السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)

اختصاصی خانوم ها

🔴اولن تاجايي كه ميشه سبكـ سفر كنيد جينگلي مستون بودن و تو اين سفر فراموش كنيد

☑️الان هوا رو ب گرمي ميره شايد تو شهراي ديگه هوا سرد باشه ولي تو جنوب هنوز گرمه اون زمان هم محتمل گرمه

لازم نيست با خودشون لباسِ سنگين و زمستوني بيارن يه پليور يا سويشرت سبكـ كافيه هرچند ما پارسال ب اونم احتياج نداشتيم

☑️به تعداد روز هايي كه پياده روي ميكنين جوراب نخي و تميز مثلا ما٨روز سفرمون طول كشيد ٦جفت بردم

☑️پوشيه يا ماسك چون غبار زياده و باعث بيماري ميشه

لباس نخي و سبكـ و راحت  دو دست هم اضافه نهايتا براي يه سفره٨/١٠روزه كافيه اصلاااااا به فكر شيك بودن نباشين لطفا خودتون اذيت ميشين شلوار بيشتر ب درد ميخوره چون اونجا بعضي وقتا ممكنه مسير خاك يا خون حيوان ضبح شده  باشه شلوار بيشتر در معرض كثيفي هست و لازمتره

☑️خانومايي كه خيلي حساسن براي خواب ميتونن ملافه يكبار مصرف بخرن بهداشتي فروش ها دارن من خودم چون حساس نبودم يه چفيه سبكـ بردم

☑️ليوان پلاستيكي كوچولو ژل دست از واجبات سفره

دستكش يكبار مصرف و پد روزانه خيلي ب درد بخوره دستمال هاي رولي سفري تو تمام هايپر ها هست و واقعا خوبه يا دستمال با بسته بندي سبكـ ببريد يه دستمال مرطوب كوچيك هم خوبه باشه همراهتون شامپو هاي هتل ها رو ديدين؟اگه پيدا كرديد اونا عاليه براي اين سفر اگه نه هم شامپو بچه كوچيك پودر بچه هم ممكنه ب كارتون بياد شما خودتون بهتر فيزيكـ بدنت رو ميشناسي پياده روي ممكنه اذيت كننده باشه براي بعضي ها.... لطفاااااا عطر و ادكلن نبريد يه ضد عرق با بدنه ي پلاستيكي خيلي كارامدتره يا نهاااايتا عطر جيبي....

حوله واقعا لازم نيست يه چفيه همه كاره داشته باشين كافيه

☑️ترجيحا كرم نبريد مگر ضرورت باشه و براي بيماري خاصي باشه كرم ضد افتاب اصلا كمكي نميكنه نهايتا يه پماد چشمي ويتامين آ ببرين براي دستتون يا خشكي لب.

‎داروهاي خاص خودتو روببريدحتمابه ميزاني كه تو سفر لازم

از داروهاي عمومي قرص شل كننده ي عضلات سرماخوردگي بزرگسال مسكن پماد ان ان و پيروكسيكام يا هر پمادي كه براي درد موضعي استفاده ميكنيد لطفا همه رو در ابعاد كوچيك ببريد و باند كشي هم ممكنه لازم بشه

☑️خانوما كولهـ پشتيتون بايد وزن خاليش كم باشه وگرنه دوتا وسيله كه بزارين سنگين ميشه كولهـ ي سبكـ و استاندارد بنده حمائل دار بگيريد حمايل روي سينه و كمر باشه حتما تو ديجي كالا خيلي هست من كولهـ ي خودم ٤٠ليتريه و يه مقدار فضاش موند براي مواقع ضروري

كولهـ رو ب ترتيب نيازتون بچينيد و البته سنگين ها وسط كولهـ باشه

☑️كفش پياده روي داشته باشيد حتما يه كفش با پنجه ي پهن و از جِنس كتان كه هوا توش بچرخه كفشاي كتوني چرمي پا رو داغون ميكنن و حالت پختگي ميده ب پا

☑️يه كيف سبكـ دوشي داشته باشين براي مدارك و موبايل و چيزايي رو دست كيفي كه موقع خواب زير سرتون باشه و تو پياده روي زير چادر

☑️خوراكي لازم نيست فقط يه مقدار كم خشكبار يا چيزايه ملين مثه برگ زردالو يا انجير خشك اونايي كه مشكل دل و روده احتمال داره براشون پيش بياد تو يه بطري كوچيك عرق نعنا ببرن يا عرق ٤٠گياه البته تو راه بعضي مواكب هستن كه چيزايه گياهي ميدن

☑️كارت اعتباري بانك ملي تو نجف و كربلا جواب ميده همراتون باشه ضرر نداره

☑️بهتره ب جاي كتابچه دعا تو گوشياتون مفاتيح و قرأن بزارين يه برنامه ي مترجم هم لازمه بنظرم

☑️اگر گروهي ميرين بهتره هدايايه معنوي داشته باشين مثلا كتاب قصه هاي عربي يا پيكسل يا هرچي خودتون صلاح ميدونين اصن

☑️ما هر سال با خودمون يه شنلگ پلاستيكي و دمپايي ميبريم ب نوبت يكيمون نگهش ميداره شمام ببرين بد نيست بعضي جاها افتابس و شرايط يكم سخته😁

🔴 حمام هر روز رو فراموش كنيد چون هم احتمال سرماخوردگيتون ميره بالا هم اونجا اب جيره بندي شدس و عراقيا اب ميخرن اصرافه بزارين زائرايي كه استحمام واجب دارن بي اب نمونن...

🔴لطفا لطفا لطفا هر بحث تفرقه افكنانه ايي رو بزارين كنار اونا قلباشون و فرش زير پاي ما زائرا كردن پس هي نگين عرب عرب عرب و،... ناراحت ميشن

🔴ليست مواكب ايراني رو داشته باشين برنامه هاشون عاليه

(( خودم خواستم))

منم میرم

لباسای کهنه برمیدارم که اونجا هروقت عوض کردم بندازم دور بارم سبک بشه

پای مادرتان را ببوسید،آنقدر که به گریه بیفتد.از گریه ی او شماهم به گریه می افتید.آنجاست که کارتان روی غلتک می افتد و درهایی که به روی خود بسته اید را خدا باز میکند.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خوشا به سعادتت ،التماس دعا.

کفش پیاده رویی و راحت، دوجفت داشته باش اگه میتونی

لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ.  هرگز گناه کسی نزد دیگری مبر، شاید خدایش بخشیده باشد
2728

خوش به سعادتتون

خییییییییلیییی التماسِ دعا🙏🙏🙏🙏🙏

ان شاءالله بسلامت برین و برگردین

و یک زیارت پر از معنویت داشته باشین

😍😍😍😍😍

خـــــدایـــــاتـــوبـــســـازتـــو بــــســـازی قــــشـــنـــگتــــره❤
خوش به سعادتتون خییییییییلیییی التماسِ دعا🙏🙏🙏🙏🙏 ان شاءالله بسلامت برین و برگردین و یک زیارت ...

انشاءالله شما هم اربعین کربلا هستین 

عزیزم من رفتم سعی کن خیلی بارت سبک باشه فقط یک چند تا لباس زیر و یک لباس گرم بردار خوراکی هم که همه چی میدن قرص هم بردار که نیازت شد بخوری سعی کن موکب هایی که برای خواب میرین تمیز باشن موکب ایرانی برو ،و سعی کن از زیارت امام حسین لذت ببری و براش وقت بزاری من وقتی رفتم بم گذاری بود واسه همینم نمیزاشتن زیاد تو حرم بمانید شاید رو هم رفته نیم ساعت رفتیم ،ولی خیلی خوبه چون اوین بارته هر حاجتی داشته باشی براورده میشه ،تو را خدا منم دعاکن بگو امام حسین بهار ازت میخواد که از خدا بخوای بهش بچه بدی یک بچه سالم

من یه بار رفتم

اینی که میگن سبک برید راسته

بهتره ساک چرخدار داشته باشید اگه میبینید وسایلتون زیاده

کلاه افتاب گیر هم ببرید

پوشیه هم عالیه نمیزاره افتاب صورت تون رو بسوزونه

من صابون جامد گرفته بودم و به قطعات کوچیک تبدیلش کرده بودم هربار میخواستم برم دستشویی یه تیکه شو برنیداشتم اول تاکید میکنم قبل رفتن دستشویی اول دستمو میشستم بعد میرفتم دستشویی مجددا دستمو میشستم

با اون دستی هم که خودتون رو میشورید سعی کنید به در و شیر و افتابه دست نزنید

مورد دیگه غذاهاشون تمیزه بخورید البته اسراف نکنید چون تو سفر دیدم خیلی از ایرانی ها یه پرس غذا میگرفتن یه خورده میخوردن بقیه رو مینداختن دور

🌷برای ظهور اقا امام زمان صلوات. اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم 🌷

یه مورد دیگه موکبها هستن منتهی خونه هاییی بین مسیر هم هستند که خیلی تمیزه و به مسافرها جا میدن میتونید برید اونجا حموم کنید لباسهاتون رو بشورید و استراحت کنید

عزیزم من رفتم سعی کن خیلی بارت سبک باشه فقط یک چند تا لباس زیر و یک لباس گرم بردار خوراکی هم که همه ...

خوش به سعادتت که رفتی .چشم حتما دعا میکنم اگه قابل باشم

خودم هم خیلی ساله که منتظر بچه ام .درکت میکنم

می تونی لباس زیرهایی که کهنه هستن رو با خودت ببری بندازی دور اونجا حداقل سه تا شلوار لازم می شه از همه بیشتر شلوارمهمه

دو تا چادر خوبه اگه چادری هستین لباس زیر مانتو اینها سبک بردارید

تا اونجاییکه ممکنه بار سبک اگه قصد پیاده روی دارین سنگینی کوله اذیت می کنه

به هیچ عنوان پتو مسافرتی و .. برندارین پتو زیاد هست

کلاه و عینک برای پیاده روی

کفشم مناسب باشه مثل کتونی سبک که هوا جریان داره 

اگه نداشتین و احتمال تاول داشتین من پارسال هلال احمر دیدم اونجا چسب دادن کل انگشتا رو چسب می زدن  از این چسبهای ضد حساسیتها که تاول نزنه نمی دونم حالا واقعا اثر داشت یا نه

دارو نمی خواد ببری مگه دارویی که ثابت خورده می شه و گرنه دکتر و هلال احمر و... زیاد هست 

اللهم عجل لولیک الفرج (اللهم صل علی محمد و آل محمد)

از قبل تو اینترنت سرچ کن ببین موکب های ایرانی تو کدوم عمودها هستن داشته باش تو گوشیت و موقع خواب و استراحتت مخصوصا شب ها طوری برنامه ریزی کنید که به اون موکب ها برسید

اللهم عجل لولیک الفرج (اللهم صل علی محمد و آل محمد)

یه موردم بگم متاسفانه خیلی از هموطنهای ما کثیفن دیدم که میگم میرن دستشویی اب نمیریزن یا اصلا رعایت نمیکنن که چطور از وسایل مردم بهینه استفاده کنن

یه بار ت  همین خونه های عراقی بودیم بعد یه مسافر ایرانی رفتم دستشویی دیدم دستشوویی کرده اب نریخته اومدم تو اتاق گفتم برو اب بریز گفت ولش کن خونه عراقیه دیگه

یا شب بود رفتیم یه خونه عراقیها لباسشویی شون رو گداشته بودن مسافرها استفاده کنن خاستم چادرمو بشورم دیدم ایرانیهای دیگه هستن لباسشون رو انداختن بشورن خوابیدم فردا صبح بیدار شدم چادرنو بندازم تو لباسشویی دیدم لباسشویی بیچاره ها رو خراب کردن اون دستگاه داخلش به سختی میچرخه و صدا میده به اون خانمها گفتم گفتن خراب بوده گذاشته بودن

من یکم فنی ام با چاقو پیچشو باز کردم دیدم بله سکه ۲۵ تومنی ایران افتاده اون زیر ....

اونجا فهمیدم خیلی بدجنسیمممممممم

فقط خواهشا هرکی رفت اگه دید ایرانی داره سو استفاده میکته جدی باهاش برخورد کنه

اونا به عشق امام حسین زندگی شون رو در اختیار مسافرها میزارن پشیمونشون نکنیم

2706