2726
عنوان

آندومتریوز و کیست شکلاتی

| مشاهده متن کامل بحث + 592827 بازدید | 8873 پست

دوستان سلام من ۱۰ساله منتظر نی نی ام یکبار میکرو کردم بینتطجه بود دکتر خانم دکتر شهرزاد انصاری و اقصی انتخاب کردم سونو  دادم کیست اندمتریوز ۴سانت دارم و یه تخمدونمم پلی کیستینگ ذخیره تخمدانم ۳ هستش همسرم سالمه دکتر به همسرم قرص خارجی داده برای تقویت بیشتر منم d3..فولیک اسید همه خارجی..وقتی جواب ازمایشامو بردم دید همه چیم خوب بود دکتر گفت تا ۳ماه روزی ۳تا لترزول بخور از روز ۱۰ پری اقدام کن معمولا پریودم ۲۵..۲۸ ..۳۱ روزه هم هست عقب جلو میشه یکی دوروز..برج قبل ۵ خرداد شدم تا ۵ تیر ۶روز مونده هیچ علاعمی حتی درد پری هم ندارم ممکنه با یکبار خوردن لترزول باردار بشم فقط یکم ترشح زرد کمرنگ دارم با عصبی بودنم و خواب الودگی ..همین😂دکتر گفت اگه بعد ۳ماه نشدی بیا میکرو....لترزولمم خارجی داده خیلی داروهام گرون درمیومد برای منو همسری برای ۳ماه ۸میلیون درومد..کسی بوده با شرایط مثل من با خوردن لترزول باردار بشه

خدایا میدونم من صاحب دوتا بچه تپلی میکنی ❤❤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستان سلام من ۲ ساله عمل آندومتریوز کردم . امروز پیش دکتر چکاپ شدم خداروشکر همه چی خوب بود. خواستم ...

شما متاهلي ؟ اخه مجردها اين عمل براشون سخته 

چون هم بايد قبلش تخمك فريز كني هم ممكنه بعدش ذخيره تخمدان بياد پايين و ميگن ريسكه! 

من ك درد و عوارض داروها و افسردگيم امونم رو بريده😭

2728
شما متاهلي ؟ اخه مجردها اين عمل براشون سخته  چون هم بايد قبلش تخمك فريز كني هم ممكنه بعدش ذخير ...

من خیلی افراد مجرد دیدم که عمل کردن و مشکلیم براشون پیش نیامد. حتما با پزشک مشورت کنید.

سلام خانم ها از تجربم بخوام براتون بگم 

من 5 سال درگیر آندومتریوز بودم 

ی بار سال 97 لاپارا کردم و علی رغم اینکه تخمدان راستم هنوز آندومتریوز بود و دکتر بهم میگفت کوچیکه و 2 سانت بود 

س بار ivf و دوبار iui کردم ک بی نتیجه بود 

سبک زندگیمم عوض کردم بتزم با نتیجه بود 

امسال ک دوباره پیگیر شدم فهمیدم تمام کف لگن .لوله راست .تخمدان راست و پشت رحممو حسابی درگیر کرده 

اشتباه من 

1.از اول پیش متخصص آندومتریوز نرفتم 

2. علی رغم اینکه میدونیتم کیستم هنوزم هست و پیشنهاد اشتباه پزشک ب ivf .iui با توجه ب ضررات هورمونی 

3. به تعویق انداختن درمان 

حالا 

بعد از 5 سال رفتم ابن سینا 

دو هفته اس ک جراحی کردم حسسسابی همرو تخلیه کردن 

یکی ازلوله هامم از دست دادم ولی خوشخالم ک حداقل از هر چی کیست بدنم پاک شد 

پیشنهاد میکنم فقط پیش متخصص آندومتریوز برید 

استاد دکتر شادجو ******

دکتر عاطفه گرگین 

دکتر رویا پادمهر 

دکتر رکسانا کارگر

سلام دوستان من یه تجربه پیدا کردم و اصلاح سبک زندگی به روش خانم تاجیک تو پیج اینستاشون  انشالله به دردتون بخوره من کیست آندومتریوما دو طرفه دارم تخمک کشی کردم و هشت تا جنین تو اردیبهشت انتقال دادم منفی شد ک اخرین بار قبل انتقال کیست راستم ۳۷ و چپم ۱۵ بود

بعد انتقال منفی از ۵ خرداد اصلاح سبک کردم طبق لایوهاشون و تا حدود ۸۰ درصد رعایت کردم این دفعه برا انتقال دوم رفتم سونو راستم ۲۰ شده بود و چپ ۲۸ البته خودم میدونم بیشتر بوده چون داروهای هورمونی باعث رشد کیست میشه و قبلا با کلی آمپول دکا ک زده بودم و چهار ماه پریود نشدم سمت راستم اصلا تغییر نمیکرد. من میخوام انتقال دوم رو بدم برام دعا کنید ولی اگه چندماه دیگ هم رعایت میکردم مطمینا بهتر میشدم. امیدوارم براتون مفید باشه

از سال ۹۲ تا ۹۴ وقتی پریود میشدم به خاطر درد زیاد کارم به بیمارستان و تزریق مورفین میکشید،دیگه رفتم پیش متخصص زنان و سونو و آزمایش،که فهمیدم آندومتریوز دارم.توی هردو تخمدانم ۷ تا کیست داشتم و چسبیدگی متوسط تحمدان به روده،دوتال که تحت نظر بودم،بهمن ۹۴ چون اصلا شرایط مالی لاپاراسکوپی یا حتی رفتن به تهران رو نداشتم،توی استان خودمون و توسط یه جراح عمومی عمل شدم،که گفت هم کیست و هم چسبیدگی رو جراحی کرد

بعد از جراحی تا ۸ ماه هیچ کیستی نداشتم،اما بازم سه تا کیست دیگه رشد کرد،دیگه تصمیم گرفتم بیام تهران و به مرکز ناباروری ابن سینا،تحت نظر دکتر خدیجه شادجو بودم،.ایشون گفتن که خیلی ریسک کردم که جراحی باز،اونم پیش یه جراح عمومی انجام دادم،به هرحال آزمایش ذخیره تخمدان برام نوشت و همونجا توی کلینیکشون انجامش دادم و خداروشکر ذخیره تخمدانم ۲/۶ بود،که گفتن نرماله.از سال ۹۴ تا ۹۸ مرتب هر ۶ ماه به دکتر مراجعه میکردم و سونو ترنس رکتال در سعادت آباد انجام میدادم،درمانمم با قرص ال دی(دزوسپتیو بود که سه ماه میخوردم،یه هفته قطعش میکردم)یه بارم یکی از کیستام سد ۹ سانت،که دکتر آمپول زیر جلدی برام نوشت و خدارو شکر کیستم خیلی کوچیک شد

توی اون ۶ سال کارم فقط گریه و نا امیدی بود،و مصرف قرص ال دی هم،روحیه خییییلی ضعیف شده بود و چون خیلی بچه دوست داشتم همش ترس و استرس نازایی داشتم.توی اینترنت خونده بودم که استرس و اضطراب واسه آندومتریوز سمه،واسه همین تصمیم گرفتم یه خورده خودمو تکون بدم و ازون حال و روز بیرون بیام و کم کم حال روحیم بهتر شده بود،و جالبیش اینجا بود که سه بار آخر که میرفتم سعادت آباد ،قبل سونو به دکتر سونوگرافه میگفتم حس میکنم حالم بهتره و دیگه کیستام رفع شدن،و بعد سونو واقعا معجزه خدا رو میدیدم،چون توی یکسال و نیم هرسه تا کیستام به لطف خدا رفع شدن

سال ۹۸ که ازدواج کردم،قبل خواستگاری موصوع کیست و جراحیمو رو به شوهرم گفتم،و اونم مشکلی نداشت.اما بعد نامزدی وقتی خانوادش فهمیدن،با حرفاشون خیلی روی ذهن شوهرم تاثیر گذاشتن و یه مدت خیییییلی استرس و اضطراب کشیدم،که متاسفانه ۶ ماه پیش رفتم سونو و فهمیدم یه کیست آندومتریوز دارم .ماه گذشته هم سونو عکس رنگی گرفتم،ولی خداروشکر چسبیدگی داخل تخمدان و لوه نداشتم.ولی خود تخمدانان چسبیدگی خفیف به رحم پیدا کردن

ولی بازم خداروشکر شوهرم سالمه،خودمم ذخیره تخمدانم خوبه و هرماه بدون مصرف قرص،فولیکول غالب دارم.پریودمم منظمه.توی استان خودم تحت نظر یه دکتر خوب هستم،ک دیگه به آندومتریوز هم فکر نمیکنم،چون میدونم تا خدا نخواد هیچ برگی از درخت نمیفته،و اگه قسمت باشه،باردار میشم،لطفا لطف لطفا تا میتونین استرس و اضطراب رو از خودتون دور کنید که براتون سمه،اول و آخر هم توکلتون به خدا باشه

سلام لطفا به ماساژ نقطه هیگو هم فکر کنین عالیه من به دقیه نمیکشه پریود میشم شاید براشمام اثرکنه وکیستتونو برطرف کنه ضرری نداره که فقط وفقط برا باردارا خطرناکه چون منجر به سقط میشه ماساژ این نقطه بدنو واداربه پس زدن هرچیز غیر از اجزا بدن رومیده که کیست وفیبروم وجنین از اجزا بدن نیستن

2706