2737
2734
عنوان

غذای کودک یک ساله

815 بازدید | 58 پست

سلام مامانای مهربون. شبتون بخیر و این ایام تسلیت باد.

من با غذای پسرم خیییلیییی مشکل دارم. اصلا نمیدونم چی باید بدم که بخوره فقط میدونم هیکلش قشنگ نصف شده. میشه همتون یه امروز یا دیروزی رو برای من مثال بزنید ببینم چه خوردن بچه هاتون؟؟؟

پسرم ده روز دگ میشه یک سالش

لطفا لطفا جوابم بدید. کلافه شدم. مرسی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

بچه هاوقتی یکسالشون میشه دیگه غذای سفره رومیشه بهشون بدی هرچی خودتون میخورید نهاروشام بهشون بده میان وعده هم میوه بده کیک وشیر اینجور چیزا

تمام هستی ام برای تو دلت فقط براااااای من.... مهرسامم

سوپ له شده سیب زمینی آبپز یا سرخ کرده فرنی شیربرنج گوشت مرغ و گوسفند له شده ماست نان نرم کوکوی سیب زمینی ترد نباشه راستی پسر من تو یک سالگی دندوناش ده تا بود الان 14 ماهشه تعداد دندون ها هم اهمیت داره در غذایی که باید بخوره 

به خدا اعتماد کنیم چون اون بهترینهارو برامون میخواد اما حیف ما نمیدانیم و مشکل از جانب خدا میدونیم 
سه وعده سوپ؟؟؟ با چه مخلفاتی؟؟

برابچه ی یکساله که دیگه تباید بریزی تو مخلوط کن پوره بشه اگه اینکار کنی ک دیگه همیشه باید پوره شده بهش بدی

تمام هستی ام برای تو دلت فقط براااااای من.... مهرسامم
2738
سوپ عزيزم بريز تو مخلوط كن حسابي پوره بشه 

به هیچ عنوان غذای بچه رو نباید توی مخلوط کن پوره یا میکس کرد

این جوری بچه علاوه بر اینگه جویدن رو یاد نمیگیره معدش هم برای هضم تنبل میشه

پیج فروش لباس دارم برای بانوان. http://Www.instagram.com/chico_shop2020

صبحانه لقمه های کوچیک نون پنیر با گردوی اسیاب شده یانیمرو

میان وعده یه کاسه فرنی 

ناهار کته توی اب گوشت یا اب مرغ با مرغ و گوشت و هویج 

میان وعده نصف موز و شیر و بیسکوییت

شام سیب زمینی و تخم مرغ اپز پوره شده با کره

من پسرم دقیقا یک سالشه

برای مثال امروز صبحونه تخم مرغ و سیب زمینی آبپز خورده...میان وعده هلو با چند تا دونه پسته خورده....ناهار عدس پلو با ماست عصر یه موز شام سوپ جو قبل از خوابم یه لیوان شیر البته عصر یکی دو تا بیسکوییت هم خورد.

من در کشوری زندگی میکنم که قانون فقط برای فقرا اجرا میشود.ثروتمندان گویی از اجرای قانون در امان هستند.

از يكسالگي به بعد اولويت باغذاست بعد شير.يعني صبح كه بيدار ميشه اول صبحانه بده بعد نيم ساعت يكساعتي شيرش بدي.ناهار و شام هم همينطور.

مثلا صبحانه واسش تخم مرغ يا فرني يا حريره بادوم يا سرلاك يا نون داخل شير پاستوريزه تليت كن بهش بده.

ناهار  و شام رو فعلا بايد سوپ بدي هنوز.ميگن غذاي سفره اما بچه ها نميتونن درست بخورن.

ميان وعده هم حريره بادوم يا فرني يا موز له شده يا خرما له شدهيا سيب له شده يا بيسكوييت مادر يا سيب زميني آبپز بده.

راستي آرد حبوبات درست كن تو سوپاش بريز با روغن زيتون خيلي مقويه.

روش تهيه آرد حبوبات:نخود و لوبيا و لپه را دو سه روزي بخيسون و روزي چندبار آبشو عوض كن،ماش و عدس هم يك روز بخيسون و آبشو هي عوض كن.بعد بزارشون رويه دستمال تمييز تا چند روزي حسابي خشك بشن،حدودا ٥ روز.بعد يه تفت كوچولو تا ماهيتابه بده بدون روغن باشه ها.بعدم آسياب كن تو شيشه بريز تو يخچال بزار واسه دو سه ماهي داري.هي ازش تو سوپاش بريز.

توي سوپش هم همه چيز ميتوني بريزي.هر روز يه مدل واسش بپز زده نشه بعدم حتما با گوشكوب برقي ميكسش كن.

لاحول ولاقوه الا بالله العلی العظیم

بشين براش برنامه غذايي بنويس 

من الان پسرم ٩ ماهشه 

شنبه ها سوپ ماهيچه ميدم 

يكشنبه ها پوره سبزيجات 

دوشنبه سوپ بلدرچين 

سهشنبه عدس پلو 

چهارشنبه سبزي پلو با مرغ 

پنجشنبه گردن و پلو 

جمعه سبزيجات 

ميان وعده هم ميوه اب ميوه 

صبخانه فرني حليم جو دوسر و با مقدار كمي دارچين 

هفته اي ٣ روزم زرده ميدم

سوپ له شده سیب زمینی آبپز یا سرخ کرده فرنی شیربرنج گوشت مرغ و گوسفند له شده ماست نان نرم کوکوی سیب ز ...

چهار تا دندون داره. ولی سیب زمینی هم خیلی دادم. ازش زده شده. فرنی صبح میخوره. دگ وعده های دگ نمیخوره. ماست نمیخوره...

2706