2726
عنوان

تجربه ساکشن جنین

66245 بازدید | 89 پست

سلام به عزیزان نی نی سایتی.من تصمیم گرفتم با این تاپیک تجربمو در اختیار کسانی که مثل من با کلی نگرانی و استرس تمام پیج ها رو دنبال تجربه  ساکشن جنین از دیگران گشتم و پیدا نکردم بزارم.شاید کمک کنه بخشی از نگرانی ها کم بشه.من هفته ۴_۵متوجه بارداریم شدم و هفته ۶که پیش دکتر رفتم و سونوگرافی و ..انجام شد متوجه مشکلی شدم که ناچار باید میرفتم برای ساکشن.دکترگفت این روش کاملا بی خطره هم برای زایمان بعدیت و هم دردسرهای کورتاژ و دارو رو نداره و مطمئنه.هفته ۸تموم شده بود و ساعت ۱۲:۳۰اون روز وقت داشتم.بهم ۴تا کپسول آنتی بیوتیک و ۲تا کپسول ترنسید که برای جلوگیری از خونریزی های شدیده دادن همزمان خوردم.۱قرص هم دادن که گفتن ساعت۵بزار زیر زبونت.۱ساعت بعد رفتم اتاق معاینه .پرستار گفت این مرحله زیاد درد نداری.دکتر دهانه رحم رو باز کرد و با ابزاری داخل رحم دارویی گذاشت که من نمیدونم چی بود و دکتر توضیح داد.با اینکه گفتن درد نداره و شایدم از استرس بود ولی من این مرحله درد داشتم.زیاد نه ولی حسی شبیه تزریق داشتم که تزریقی اصلا در کار نبود ولی دردش قابل تحمل بود.فکر کنم کلا۲۰دقیقه طول کشید(البته به گفته همسرم چون من متوجه زمان نبودم ).خونریزی کمی داشتم ولی دکتر گفت ایراد نداره بقیه کار باید چند ساعت بعد انجام میشد که من چون خونم نزدیک بود دکتر اجازه داد برم خونه  ولی اگر اسهال شدید یا خونریزی شدید و یا لرز شدید داشتم سریع اطلاع بدم،یه قرص گذاشتن زیر زبونم و ساعت۵:۳۰ باید برمیگشتم،گفتن استراحت و غذاتو بخور و بیا.مشکلی نبود تا ساعت ۳:۳۰ولی بعدش با درد کمر مثل درد شدید پریود که حالتی رو نمیشه برای آروم کردنش پیدا کرد از خواب بیدار شدم،اسهال ولی نه خیلی شدید.دکتر گفته بود اگه درد داشتی هر ۴ساعت ژلوفن بخور ولی من دردم زیاد بود و شیاف دیکلوفناک استفاده کردم،قرص زیر زبونی ساعت ۵که خیلی تلخ بود استفاده کردم و رفتم.چون درد داشتم سریع توی بازوم مسکن تزریق کردن.رفتم و مجدد روی تخت معاینه خوابیدم،دکتر بهم آرامبخش تزریق کرد که از قبل توضیح داده بود که نه حالت بیهوشی داره و نه خوابی و نه هوشیار،دقیقا همینطور بود من زیاد چیزی یادم نمونده ولی یادمه بیدار بودم و متوجه بودم کجا هستم. تقریبا از وقتی دکتر کار ساکشن رو شروع کرد ۵-۱۰دقیقه بنظرم طول کشید،درد کمی حس کردم که از مرحله اول دردش کمتر بود،البته اون آمپول آرامبخش هم برای همین بود،گفتن راحت بخواب و چون لرز داشتم پتو گرفتم،البته چون اونطور که دکتر گفت داروی آرامبخش اونقدرها که باید روی من تاثیر نذاشته بود من زیاد نخوابیدم،ولی گفتن معمولا ۲-۳ ساعت میخوابن.نیم ساعت چهل دقیقه بعد بلند شدم کمی خونریزی رنگ روشن داشتم ولی زیاد درد نداشتم،دکتر گفت حداقل امشب رو اصلا تنها نباشم اون هم بخاطر داروهاس وگرنه مشکلی نیست.گفت از پله بالا پایین نرم تا دو روز و دارو بهم سفالکسین و،فروفورت،ترنسید،مترونیدازول و نیزوپرد داد که آخری استفادش واژینال بود و گفت اگه درد شدید داشتی یا لخته بزرگ دفع کردی پیگیری کن.اون شب درد نداشتم فقط داروی آرامبخش باعث شد بخوابم .خونریزی متوسط ولی اگر فعالیتی میکردم خونریزیم زیاد میشد و شکمم و کمرم و زیر دلم درد شدیدی میگرفت و شکمم اگر فشار بهش میومد درد میگرفت.دو روز بعد دردها گاهی میگرفت و دردش باعث میشد دولا راه برم که مسکن آرومش میکرد‌،درد مثل حس فشار داخل رحم و یکی دوبار حس کردم لخته کامل خون دفع کردم.به دکتر پیغام دادم گفت طبیعی نیست ولی متاسفانه دیگه   موفق نشدم پیداش کنم تا اینکه دردها هفته بعدش کلا از بین رفت.ولی تا ۲۰ روز لکه بینی داشتم.از روز دوم سوم شدید شد ولی باز کم شد .برای ۱۵روز بعد هم باید یه سری آزمایش میدادم بتا و هورمون شیر و ...چون اینا به مرور میاد پایین نه یک دفعه بعد سقط.

تجربه ی اصلا خوبی نیست ولی داشتن این اطلاعات جزیی برای کسی که باید انجامش بده تا حدی میتونه از استرسش کم کنه..و اینکه بهتره اون روز  دور آدم شلوغ نباشه چون استرس قضیه زیاد میشه، فقط حضور همسر کافی بود .

چرا طبیعی سقط نکردی؟ 

نمیدونم منظورتون از طبیعی چیه ولی من مشکل هورمونی شدید داشتم و چون جنین دو قلو بود به گفته دکتر ریسک بود و درد سرش زیاد و باید کورتاژ میشد.که پیشنهاد داد ساکشن راحت ترین راهه نسبت به قرص یا آمپول یا ریسک نگه داشتن جنین

البته بازم میگم بیشستر هدفم از این تاپیک این بود که اگر کسی باید ساکشن رو انجام میداد بدونه چه جریانی پیش رو داره و سوالاتش تا حدی جواب داده بشه چیزی که من پیدا نکردم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نمیدونم منظورتون از طبیعی چیه ولی من مشکل هورمونی شدید داشتم و چون جنین دو قلو بود به گفته دکتر ریسک ...

منظورم اینه ک چون هفتت پایین بوده احتیاجی نداشتی به ساکشن . منم خودم دوتا سقط تو ۶ هفته داشتم 

باز هم بگو دوستت دارم …اینجا نه دماغ کسی دراز می شودنه گرگی به گله می زند
2728
منظورم اینه ک چون هفتت پایین بوده احتیاجی نداشتی به ساکشن . منم خودم دوتا سقط تو ۶ هفته داشتم 

سلام دوست عزيز

سقط شما عمدي بوده يا نه ؟ 

اگر عمدي بوده چه چيزهايي رو مصرف كرديد ؟ 

چون منم الان دقيقا ٦ هفته مه و قصد سقط دارم 

سلام دوستان من دیروز متوجه شدم باردارم..اونم هفته ۴ ..اقدام به ساکشن کردم و دکترم گفت که اکیه و بهد از ۱۰ روز برام سونوگرافی نوشت ..ولی من تا اون موقع از استرس میمیرم به نظرتون امکان داره با ساکشن هم جنین از بین نره..و اینکه من الان ۲ روز میگذره و فقط همون موقع خونریزی داشتم و تا الان خونریزی نداشتم به نظرتون امکانش هست چون جنین از بین نرفته منم خونریزی ندارم؟هنوز حالت تهوع دارم😭😭

سلام دوست عزيز سقط شما عمدي بوده يا نه ؟  اگر عمدي بوده چه چيزهايي رو مصرف كرديد ؟  چون ...

نه من قصد سقط نداشتم خودش سقط میشد

باز هم بگو دوستت دارم …اینجا نه دماغ کسی دراز می شودنه گرگی به گله می زند
سلام دوستان من دیروز متوجه شدم باردارم..اونم هفته ۴ ..اقدام به ساکشن کردم و دکترم گفت که اکیه و بهد ...

منم بعد از ساكشن تا يكى دو روز خونريزي خفيف داشتم و نه لخته اى و نه چيزى

ميترسم خوب دفع نشده باشه

منم بعد از ساكشن تا يكى دو روز خونريزي خفيف داشتم و نه لخته اى و نه چيزى ميترسم خوب دفع نشده باشه

من رفتم سونو گفت یه لخته خون ۴ میل مونده...اگه خونریزی نداری خیلی نگران نباش ولی سونو واژینال حتما برو

نمیدونم منظورتون از طبیعی چیه ولی من مشکل هورمونی شدید داشتم و چون جنین دو قلو بود به گفته دکتر ریسک ...

سلام عزیزم من یازده ماهشه پسرم دوباره باردارشدم دوقلو دکتردارو نداد برا سقط    گفت چون تازه سزارین شدی خطر پارگی رحم داره ساکشن گفته بکنم خیلی میترسم خیلی تجربتو خوندم من استانه تحمل دردم خیلی کمه.....ایا قابل تحمل دردش

خدایا داده هایت،نداده هایت و گرفته هایت را شکر میگویم چرا که داده هایت نعمت نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است....

من هم میخوام تجربه ی خودمو در اختیار شما عزیزان بذارم 

. من دو هفته پیش متوجه شدم باردارم وسونو دادم و  شش هفته بودم. تواناییه نگه داریشو نداشتم . پیش متخصص زنان رفتم و به من قرص سایتوتک داد و گفت سه تا واڗینال بذارم و یه زیر زبونی . اینارو گذاشتم و چون خودم تو کادر درمانم از ترس افت فشار خون سریع به خودم سرم زدم و دکتر گفته بود میتونم کترولاک و هیوسین ستفاده  کنم اما من یکم زود استفاده کردم و باعث شد هم انقباضاتم ضعیف بشه هم دوزی که دکتر گفته بود کم بود. دوباره فرداش پنج تای دیگه گذاشتم اما هیچ اتفاق خاصی تیفتاد . فقط کرامپای ضعیف. چن روز استراحت کردم و دکتر اینبار خودش برام قرص گذاشت ولی بازم با دوز کم . ینی فقط سه تا واڗینال و یه زیر زبونی که این دوز اصلا به من جواب نمیداد و یه جورایی فقط مقاومت بدنمو بالا برد . تا روز بعدش بازم اتفاقی نیفتاد .فرداش رفتم پیش یه دکتر دیگه و معاینم کرد و گفت که دهانه سرویکست خیلی سفته . دوباره بهم ده تا قرص سایتوتک داد و منم گذاشتم . به فاصله ی چهار ساعت . اما بازم تا صب هیچ اتفاقی نیفتاد . تا صبح طناب زدم اما خونریزی نداشتم تا اینکهظهر رفتم دوش گرفتم و دیدم که یکم خون روشن اومد و کمکم خونریزیم شروع شد اما دردم اصلا زیاد نبود . ترسیدم که بازم نطفه دفع نشه و رفتم پیش دکتر تا برام ساکشن دستی انجام بده . انجام داد و چنتا لخته خارج شد و منم خودم تو دسشویی لخته دفل کردم دو سه بار اما نطفه رو ندیدم با چشم . این اتفاقا امروز افتاد و من خیلی نگرانم که جنین کامل دفع نشده باشه . خونریزیم خفیفه. در مورد ساکشن به نظرم قابل تحنل بود کاملا و کاملا ارزششو داره در صورتی که درست و اصولی انجام بشه .

من هم میخوام تجربه ی خودمو در اختیار شما عزیزان بذارم  . من دو هفته پیش متوجه شدم باردارم وسون ...

سلام خانومی
شما تهران هستید؟ می شه ازتون خواهش کنم اسم و  آدرس پزشکی که شما رو ساکشن کرد برام بفرستید؟ من هفته ششم بارداری هستم و می خوام ساکشن کنم ممنون می شم کمکم کنید.

2706