2737
2734

سلام‌ بچه ها

دوستم امروز‌بعد از چندماه بهم‌زنگ زد یه‌دختر ده ماهه داره میگف‌دخترم هفت کیلو‌هست

بعدم‌میگف  یبوست داره و‌موقع دفع‌گریه میکنه وقتی توی‌غذاش گوشت میریزم بدتر میشه ومن دوماهه بهش گوشت ندادم اصلا،نه مرغ نه گوسفند😯

میگف‌با هویج و‌برنج و‌سبزیجات سوپ درست میکنم‌ولی‌نمیخوره دوست نداره، هنوزم‌چهاردست و‌پا نمیره

میگفت آهن خونش بالا بوده قطره اهنم بهش نمیدم اصن

وقتیم بچه اش دوماه داشت ، زنگ‌زده بود میگف دارم گوجه سبز‌میخورم‌گفتم مگه‌دل بچه درد نمیگیره‌گوجه‌سبز بخوری‌و‌بهش شیر بدی میگف خب بگیره چیکار‌کنم‌نمیتونم‌جاوی‌شکممو‌بگیرم ک‌همش میخورم

من خودم پسرم‌ توی‌نه ماهه نزدیک هشت کیلو هست کلی‌دکتر بردمش بخاطر کمبود وزنش و هیچ‌غذایی بدون گوشن براش‌نمیپزم‌توی نتم خوندم‌گوشت هیلی لازمه بذای بچه از وقتی ک غذاخور‌میشه

هرچی‌بهش‌گفتم گوشت بده ب بچت و‌کار بدی میکنی ک نمیدی، حرف خودشومیزد میگف تا هفت سالگی بایذ بهشون برسیم الان هنوز‌زوده و‌میگف خالا وقتی یبوستش خوب‌شد گوشت میدم بهش، این هفته میخاد ببرتش دکتر انگار

دلم‌برای بچه سوخت میخام فردا زنگ بزنم بگم تورخدت‌گوشت بده بهش

وضع مالیشونم خوبه

خودش بعد از زایمان ‌تا چهل روز‌میگف من فقط غذام گوشته، مرغ محلی و‌گوسفند ،حتی برنجم نمیخورد

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

ببخشید فقط میتونم بگم خاک

بعضیا از احتیاجات حیاتیشون میزنن واسه بچشون اونوقت😔

من الان بگم دوماه گوشت نخوردم داریما خودم نمیخورمکه دخترم بخوره

سلامتی دخترم تنها آرزوم😔

عزیزم به نظر من نباید دخالت کنی اصلا زندگی و بچه داری و شوهر داری هیچ کس حتی خواهر به ما مربوط نیست متاسفانه این اخلاق بد خیلی ماهاس که از روی دلسوزی دخالت های بی مورد میکنیم اون خانم شاید بخواد بچشو بکشه واقعا به من و شما مربوط نیست 

فرزندم،از ملالتهای این روزهای مادری ام برایت میگویم... از این روزها که از صبح باید به دنبال پاهای کوچک و لرزان تو بدوم و دستت را بگیرم تا زمین نخوری. به کارهای روی زمین مانده ام نمیرسم این روزها که  اتاقها را یکی یکی دنبال من می آیی، به پاهایم آویزان میشوی و آن قدر نق میزنی تا بغلت کنم، تا آرام شوی. این روزها  فنجان چایم را که دیگر یخ کرده، از دسترست دور میکنم تا مبادا دستهای کنجکاوت آن را بشکند. با ناراحتی و ناامیدی سر برگرداندنت را میبینم که سوپت را نمیخوری و کلافه میشوم از اینکه غذایت را بیرون میریزی. هرروز صبح جارو میکشم، گردگیری میکنم، خانه را تمیز میکنم و شب با خانه ای منفجر شده و اعصابی خراب به خواب میروم. روزها میگذرد که یک فرصت برای خلوت و استراحت  پیدا نمیکنم و باز هم به کارهای مانده ام نمیرسم...امشب یک دل سیر گریه کردم. امشب با همین فکر ها تو را در آعوش کشیدم و خدا را شکرکردم و به روزها وسالهای پیش رو فکر کردم و غصه مبهمی قلبم را فشرد...تو روزی آنقدر بزرگ خواهی شد که دیگر در آغوش من جا نمیشوی و آنقدر پاهایت قوت خواهد گرفت که قدم قدم از من دور میشوی و من مینشینم و نگاه میکنم و آه... روزگاری باید با خودم خلوت کنم و ساعتها را بشمارم تا  تو از راه بیایی و من یک فنجان چای تازه دم برایت بیاورم و به حرفهایت با جان دل گوش بسپرم تا چای از دهن بیفتد.... روزی میرسد که از این اتاق به آن اتاق بروم و خانه ای را که تو در آن نیستی تمیز کنم. و خانه ای که برق میزند و روزها تمیز میماند، بزرگ شدن تو را بیرحمانه به چشمم بیآورد. روزی خواهد رسید که تو بزرگ میشوی، شاید آن روز دیگر جیغ نزنی، بلند نخندی، همه چیز را به هم نریزی... شاید آن روز من دلم لک بزند برای امروز... روزی خواهد رسید که من حسرت امشبهایی را بخورم که چای نخورده و با سردرد و گردن درد و با فکر خانه به هم ریخته و سوپ و بازی و... به خواب میروم...شاید روزی آغوشم درد بگیرد،این روزها دارد از من یک مادر به شدت بغلی میسازد...!❤️❤️

گوشت خوردن هر روز برای بچه خوب نیست

من یک روز توی سوپ دخترم سینه مرغ میریزم یک رو ماهیچه گوسفند یک روز سینه بلدرچین

چون بَسی اِبلیسِ آدم روی هست👿پَس به هر دستی نشایَد داد دست🚫
2738

هر کی قلق بچشو بهتر بلده.     وزن بچه ها هم نیاز نیس. همه یه جور باشه. هر چی باشه اونم مادره مطمعن باش نمیزاره. به بچش بد بگذره     حتما که نباید. گوشت. بریزه. غذاهاش. اتفاقا زیادیش ضررر داره

بلاخره من بعد از ۱۴ سال مادر شدم 🤩 اونم از روش فرزند خواندگی 🤩🤩🤩پسرم معجزه ی زندگی مون شده   و زندگیمون رو بت بهشت  تبدیل کرده 🤩🤩🤩
گوشت خوردن هر روز برای بچه خوب نیست من یک روز توی سوپ دخترم سینه مرغ میریزم یک رو ماهیچه گوسفند یک ...

اخه پسرم بی‌گوشت دوست نداره

گوشت‌چ‌ضرر‌داره مگه؟

مرغ میگن هورمونیه و‌خوب‌نیس‌بلدرچینم ک‌میگن زیر یکسال ندین

بچه‌شما چندوقتشه

عزیزم به نظر من نباید دخالت کنی اصلا زندگی و بچه داری و شوهر داری هیچ کس حتی خواهر به ما مربوط نیست ...

وا طرز فکرتون عجیبه همین طرز‌فکر باعث شده اینهمه کودک آزاری داشته باشیم‌توی‌کشورمون

عزیزم به نظر من نباید دخالت کنی اصلا زندگی و بچه داری و شوهر داری هیچ کس حتی خواهر به ما مربوط نیست ...

بخواد بکشه هم به ما مربوط نیست؟😐😐😐😐

حرفها میزنیا بانو😑

سازمان حمایت از کودکان بد سرپرست یا بی سرپرست داریم پس یعنی بع بقیه مربوطه

اگر کسی بچه رو اذیت کنه بقیه حتی پدر مادرش اطرافیان مسولن که دخالت کنن و اگر نکنن کم کاری کردن

البته اصلا منظورم دوست استارتر نیست چون این بنده خدا فقط به بچه اش گوشت نمیده😁

منظورم جمله شما بود که گفتی بکشتش هم به کسی مربوط نیست

چون بَسی اِبلیسِ آدم روی هست👿پَس به هر دستی نشایَد داد دست🚫
ولی اینکه دوماه نده ضرر نداره؟ 

شاید. اغراق کرده. شایدم چیزای جایگزین داده. بعضیا الکی ناله میکنن  ما فامیل داریم اینجوریه میگه بگم بچمو چشم میکنن.     

بلاخره من بعد از ۱۴ سال مادر شدم 🤩 اونم از روش فرزند خواندگی 🤩🤩🤩پسرم معجزه ی زندگی مون شده   و زندگیمون رو بت بهشت  تبدیل کرده 🤩🤩🤩
2706