2737
2734

دوستان میشه نظرتونو راجع به این تاپیک بدونم؟!واقعا جواب میده؟!!!واینکه چجوری میشه اینو تو روابطمون پیاده کنیم!؟مثلا من بخوام آویزونم بشه چطوری باید گریزون بشم مشکلم اینه که نمیدونم دقیقاچیکارباید بکنم!؟تجربیاتیم اگه دارین به اشتراک بزارین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

توضيح يكى از سوالهاى مكرّرِ

شما زنان جوان

✍🏻دكتر فرجام جعفرپور

📍@FarjamPsyCenter

https://instagram.com/p/v56UPzicmE/

بعضيها بدلايل آسيبهايى

كه در دوران كودكى

(على الخصوص بين ٦ماهگى تا ٣٦ماهگى وگاهاً تا ٦/٥سالگى)

بويژه ازطرف مادر ياهركس كه

"Primary Care-Taker"

باشد،باعدم حضورهايى كناركودك

(همان٥-٤دقيقه هايى كه بچه بهانه مادرش را ميگيرد)

كه دراون زمانها،بسيار حضورش براى شما واجب ولازم بوده، به شما خورده

🎋@FarjamPsyCenter

اين آسيبهايى كه بشماخورده،

باعث شده كه:

🎀وقتى كسى به شما

إظهارعشق ميكند

إظهارتمايل وعلاقه ميكند

مخصوصاً اگرشديد باشد،مثلاً:

-براى اولين بار بشماميگه: ((دوستت دارم))

-يادوست داره لحظات بيشترى رُباشما باشه (باصطلاح بعضياتون طرف سريش شده)

عوض اينكه شما ازاين موضوع استقبال كنيد و بااينكه تابحال اين آدم رُشما

دوستش داشتيد

خوشتون ميومدازش

حتى خودتون ميخواستيدباهاش باشيد

ولى ازحالا ببعد چون اون بودكه:

🌺@FarjamPsyCenter

-قبل ازشما يازودتر ازانتظار

و سليقه شما ،"اول" إظهارعشق كرد

-چون اون بود كه بشما خودشو چسبوند

-چون اون بودكه زودتر ازشما دست ازبازى وسياست برداشت يا بكل اصلاً أهل خوددارى دراحساساتش وبازيهاى مسخرهً اينگونهً شايع درفرهنگ بيمارِما نبود

😳به ناگهان؛ از اين ببعد شما

كناره ميگيريد/

ميترسيد/

وبطورناخودآگاه ازاون شخص ممكنه بدتون بياد/

و ياحداقلّش اينه كه جذّابيتهاى اين فردكه تاحالا براى شما زياد بود ،از بين ميره/

اينجور موقعها فكرنكنيدكه مشكل وايراد ازاون بيچاره است وبگيد: ((واى طرف زيادى ميچسبه ،سريشه ،اولش خوب بود اماحالا ديگه نميخوامش)).../

📍اين مشكل وايراد ازخودِ خودِ شماست.

🌟@FarjamPsyCenter

اينها موضوعاتيست كه بايدبريد خودتونو درمان كنيد  وخوشبختانه امروزه درمان اينها كارخيلى سختى نيست.

🚩📍يه موضوع مهمتر اينكه:

بعضى از شما ميگيد من خودم اينجورى نبودم، أهل فيلم بازى كردن وخوددارى در احساساتم نبودم، ولى چون ديدم وقتى اينكارو ميكنم (زود وا ميدم) طرف ميذاره ميره (ميپره) ؛پس منم يادگرفتم كه واسه نگهداشتن طرف هيچ إظهارعلاقه اى نميكنم و يخ وسرد ميشم واينجورى نتيجه بهتر ميگيرم و طرفم هميشه تشنهً يه دوستت دارمِ منه و(دنبال كون منه).

و ازهمين مرض مياد اون شعارهاى بيمارگونهً مسخره كه تو استاتوسهاو بيوها ميبينيم:

Girl should be like butterfly hard to catch &...

Like snow cold and ....

🎗@FarjamPsyCenter

💊💊💊بايدبگم:

أولاً-كه شماوضعتون خيلى خرابه و روانتون دااااغووونه كه اين شكل ،شكلِ نگاهتونه واينقدر درونتون خاليه كه ميخوايد بابى توجهىِ ارادى ياكم محلى ياخرد كردن وتحويل نگرفتنِ نامحسوس و پنهانى ؛طرف رُ به خودتون  جذب كنيد يااينترستد(Interested) نگه داريد

دوماً-اين طرفِ مقابلتون كه اينجوريه كه باسانسورِإحساسيِ شما، موندنى ميشه وتشنه ميمونه؛ عوض اينكه اين مدل شمارُ مرض بدونه وهرچه زودتر فرار كنه ازارتباط باشما كه براى روان هرانسانى خطرناكيد؛ اونم حالش بده ومريضه وغالباً بعداز زمان كمى، ديگه اينطور نخواهد موند وبزودى و درآينده نزديك يامتوسط، جذب كسى ميشه كه راحت تر ازشما اظهارإحساسات ميكنه و شيرين زبانى وراحتى بيشترى داره  

👤@FarjamPsyCenter

سوماً-اين رابطه رامن گارانتى ميكنم يه جا گندش درمياد وتاريخ انقضاداره

چون شماكه مريضى واگر اونم اين مدليه اونم مريضه وتنها وتنهاااااا وتنهاااااا راه رابطهً سالمِ ماندگار ،وجود ٢شخص سالمه ياحداقل يكى سالم ودومى مشتاق سلامت روان.

براى همينه كه٩٥٪روابط مشكل دارنديا به جدايى ونااميدى ميكشه يا اگر٢طرف ديگه خيلى به حفظ ظاهر وحرف مردم و... اهميت بدن تاآخر عمر باطلاق روانى كنارهم ميمونن ويكى سريال تركى ميبينه ويكى ديگه جدول حل ميكنه ياخودشو تا١٢شب غرقِ كارميكنه.

👸🏼👌😍🎀

•پس هم خودتون ،خودتون باشيدو راااااحت دربيان همه گونه احساسات

•وهم دنبال كسى باشيدكه اينجوريه واگر سخته اينكاربراتون بريددرمان بشيد

درمانش سخت نيست

🎩@FarjamPsyCenter

💥شديداً بازم توصيه ميكنم بهوووونه نياريد ؛تا ديديدكسى دربيان احساسش سخته فكررابطه عاشقانه وبلندمدت وجدى رُ ازسربيرون كنيد و٢تا پاداريد ٢تا پاهم قرض كنيد وفرار كنيد

اگرميگيد من از اوناآم كه كسيو دوست دارم و جذب كسى ميشم كه منو زياد تحويل نميگيره؛

خانم يا آقا

شما مريضى وبايد بگم همونجور كه حتماً خودتون تا حالا تو روابط قبلى متوجه شديد بزودى ضربه و لطمه ميخوريد

گفته بودم چو بيايي غم دل با تو بگويم /چه بگويم كه غم از دل برود چون تو بيايي

بستگی به اخلاق طرف داره واقعا 

رو پسرای غد و تخس جواب نمیده واقعا ... 

خانوما لطفا برا موفقیت و عاقبت به خیر شدنم دعا کنید و یه صلوات بفرستید، با دعاهای خوب شماست که روز بروز پیشرفت میکنم.ممنونم💛🧡❤

حالا نه اونقد گرویزون بشی که احساس کنه نخوایش در حدی که حس کنه اون بهت بیشتر نیاز داره تا تو به اون

یه جوری که سرت گرم کارای خودت باشه مثلا مدام بهش زنگ نزنی بزاری اون شروع کننده ارتباط باشه.

من در این تاریکی فکر یک بره روشن هستم تا بیاید علف خستگی ام را بچرد (:
2738

من اینو قبول دارم واقعا

فرزند خوبم😇 امروز برایت اینگونه دعا کردم!خدایا!بجز خودت به دیگری واگذارش نکن!تویی پروردگار او!پس قرار ده بی نیازی در نفسش،یقین در دلش،اخلاص در کردارش.روشنی در دیده اش💫،بصیرت در قلبش💖،وروزی در زندگیش !امین
اره  من گریزون میشم اویزون میشه اگه براش وقت نداشته باشم اون هی میاددنبالم البته اگه تحویلش ...

مثلا بگه امروز بریم بیرون نهار یا دور دور میگی نه؟!جواب پیاماشو دیربه دیر میدی؟

2706