2410
2553
عنوان

عود بیماری افسردگی در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 433111 بازدید | 2924 پست
setare jaan,
man vaghti bardar bodam az maahe 2 dochare afsordegi shadid shodam, tahte nazare doctore asab va ravan boodam, az tarafe doktore khodam behem moarefi kard, va , shoke asabi shadid dashtam, va hamash az zafe asab bihosh mishodam, va alan yadam nist che darooee masraf kardam, vali behtare ke ba doktor sohbat koni va mesle doktore zanan ke moratab sar mizani, be oon ham moratab sar bezani, yadame baraye man chand jalase baraye relaxation gozasht, va ye chizaii be dastam vasl mikard, , be har haaal , hameye ina ba tavalode pesaram hamash stop shod, va man shodam por az energi,por az zendegi, por az khande , va ba zaayemaan hameye oon taarikiha va sakhtihaa az man door shodand, khodaro shokr baraye in hediye ba arzesh, barat arezooye salamati va aramesh mikonam ,
ستاره جان،
من وقتی‌ باردر بودم از ماه ? دچار افسردگی شدید شدم، تحت نظر دکتر اعصاب و روان بودم، از طرف دکتر خودم بهم معرفی‌ کرد، و ، شوکه عصبی‌ شدید داشتم، و همش از ضعف اعصاب بیهوش میشودم، و الان یادم نیست چه دارویی مصرف کردم، ولی‌ بهتره که با دکتر صحبت کنی‌ و مثل دکتر زنان که مرتب سر میزانی‌، به اون هم مراتب سر بزنی‌، یادمه برای من چند جلسه برای رلکس اتین گذشت، و یه چیز‌هایی‌ به دستم وصل میکرد، ، به هر حال ، همه? اینا با تولد پسرم از بین رفت ، و من شدم پر از انرژی،پر از زندگی‌، پر از خنده ، و با زایمان همه? اون تاریکیها و سختیها از من دور شدند، خدارو شکر برای این هدیه با ارزش، برات آرزوی سلامتی‌ و آرامش می‌کنم ،

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

مرضیه جون ایا این قرص شما رو دچار بی قراری نمیکنه اخه من دائما اضظراب دارم وبی قرارم شبها از دلشوره خوابم نمیبره روزها هم افسردهام بیچاره شوهرم دیروز رفته بودم تا تر دو تا خانوم باردار هم اونجا بودن انقدر شاد بودن ومی خندیدن که نگو من فقط هسرتشونو خوردم گریهههههههههههههههههههههههههه
خداوندا! پناهم باش و یارم باش... جهان تاریکی محض است میترسم ! کنارم باش!
لیلا جون شما هر روز دارو مصرف میکردی قبل از بارداری هم این مشکلات رو داشتی وایا مثل من دل اشوبه میشدی نی نی ات الان سالمه ضمنا ممنونم که جوابمو دادی من به دوستایی مثل شما احتیاج دارم
2720
ستاره جان چرا یه دکتر روانشناس خوب رو امتحان نمی کنی . من هم باردارم و چون قبلا سابقه افسردگی داشتم توی بارداری شروع کردم رفتن به جلسات روانشناسی. با تکنیکهایی که استفاده کرد و با مدیتیشن و ریلکسیشن اونقدر من رو آروم کرد که توی این دوره اصلا هیچ ناراحتی و اضطرابی احساس نمی کنم. شاید توی این دوره که مصرف قرص خیلی به صلاح نیست یه روانشناس خوب خیلی بتونه کمک بکنه البته حتما به شرطی که به کارش خیلی وارد باشه
شما چند هفتهای عزیزم من فکر می کنم کارم از این حرفها گذشته من سابقه یک سقط در 5 ماهگی دارم امیدوار بودم شاید در حاملگی بعدی مشکلی نداشته باشم ولی 13 هفتگی تا 18 هفتگی خونریزی شدید داشتم استراحت مطلق شدم تا 3ماه همه زندگی من در تخت گذشت اخخخخخخخخخخخخ که چه روزهایی رو گذروندم حالا که سر پا شدم دچار بی خوابی وافسردگی شدم احساس می کنم این سه ماه تموم نمیشه به هیچی علاقه ندارم گریه ههههههههههههههههههههههه کمکم کنید اگه این کامپیوتر و اینترنت وشما دوستهای مهربونم نبودید چه کار می کردم
من هفته های آخرم (37) . از حدود هفته 29 شروع کردم. دوست من هم بعد از یه سقط پیش همین دکتری که من میرم رفت و حاملگیش رو خیلی راحت پشت سر گذاشت. بعد هم عزیزم فکرهای بد رو بریز بیرون و از همین حالا سعی کن برای رفعش تلاش کنی. سعی کن سرت رو گرم نگه داری .اگه برات ضرر نداره روزها یه پیاده روی کوتاه داشته باشی. دکتر من به من گفته روزی 10 دقیقه کافیه . روزی 2 تا 5 دقیقه باید به موسیقی گوش بدم و 2 تا 20 دقیقه هم مطالعه ها ی آزاد. مخصوصا میگه رمانهای عاشقانه خیلی خوبه چون باعث ترشح آندورفین میشه و آندورفین هورمون ضد افسردگیه. باور کن من هم اضطرابهای خیلی وحشتناک داشتم چون من هم یه خواهرم رو به خاطر بیماری قلبی مادرزادی از دست داده ام و این خیلی اثر بدی روی من گذاشته بود و همه اش نگران جنینم بودم. خلاصه روشهای مدیتیشن که برای دور کردن نگرانیها به من یاد داد خیلی بهم کمک کرده. من خداروشکر خیلی راضیم
امتحان کن این دوران خیلی برات شیرین تر میشه و میتونی خیلی در این مدت لذت ببری
setare jan,
aval mano bebakhsh ke majboram ba horoofe eng type konam, farsi nadaram, va matne ghabli ro ba zahmat to google farsi kardam,
man ghabl az bardari afsordegi nadashtam,
vali , dar bardari , yadame ke dar maahe 2 boodam, ke dochare moshkelaate shadide roohi shodam, be shedat gerye mikardam, mahaal bood kasi be man harf nazane va oza be ham narize, tahamole kasi ro nadashtam,
va shoharam ham mano dark nemikard, va kare on badtar rooye asabam miraft,
bavar kon, bishtar az 10 bar az khone mamanam ghahr kardam, hata ye bar 2 nesfe shab bod,
hichi baram mohem nabood,
kholase , doktor kheily komak kard, in jalasate relaxation , va sohbat haiii ke ba hamsaram kard kheily tasir gozar bood,
va ghorsi ham be man dad, , ke yadam nist,
vali , khodaro shokr felan ke pesaram 2 saleshe , pesare khobie, va neshoni az bimari ya asabi bodan nadare,
be har hal, khodavand ba ma madar ha hast, khosooosan kasani ke hamele bashand,
midooni , ma dar kaare khelghat ba khoda sharikim, va shokr baraye in mehrabanie khoda,
man ta shabe zayeman halam bad bood, yadame ke rooze ghablesh hameye karaye khone am ro khodam anjam dadam,
va kheily halam bad bod,
az tebghe mamool bihoosh shodam az shedate zafe asaab,
vali be mahze tavalode bache hame chiz raft,
bavar kon man enghad avaz shodam, kasi bavar nemikard,
enghad energi dashtam ke ba sezarian, aslan esterahat nemikardam,
rooze 10 khodam ba mashin raftam bakhie hamo keshidam,
inaro migam ke bedooni in rooza migzare, agar che sakht,
2714
to , az kalaamet maloome ke kheily stress dari
hatman ba doktoret sohbat kon, va hatman azash bekhah , ye ravan pezeshk be to moarefi kone,
va , nemiduni ke cheghad tasir dare, va oon ravan shenas ham mitone ba hamsaret sohbat kone,
va raah kar haee behesh bege, ke betoone dar to tasir bezare,
va , motmaenam ke hale roohie to behtar mishe,
dar zemn , az hamelegit lezat bebar, az inke to mogheii ke raah miri , tanha nisti , va ba ye googooli toye delet rah miri, shad bash,
man alan bardar hastam, bacheye 2 man hast,
tanhaye tanha hastam,
kheily tanham, kharej az iran,
vali , daram ghadre in roozaye ghashang ro midunam,
va mesle bacheye avalam, be raahati , va ba roohie bad , az kenaaresh nemigzaram,
mibinam ke roozaye kheily khobi dar pish dari,
be khatereye ghablit fekr nakon,
omidvar bash be mehrabooni khodavand,
va hedie zibaee ke gharare khoda behet bede,
shaad bashi ,
:*
ستاره جون من تو بارداری داروی اعصاب مصرف کردم... مشکل شما رو داشتم

دکترم رو اگه میخوای معرفی کنم....

فقط بهت بگم نی نی به دنیا بیاد حالت خیلی خوب میشه... بیشتر عود افسردگی تو حاملگی مربوط به تغییرات هورمونی هستش

راستی نی نی ام سالم سالمه خداروشکر... اصلا نگران نباش... این اضطراب و افسردگی بیشتر روی جنین تاثیر داره تا دارو!

من نفس تنگی، طپش قلب، بی قراری شدید، ترس ، ( ترس از سقط ، از سالم نبودن جنین و... ) داشتم + افسردگی شدید و گریه زاری

همش هم دلم میخواست یکی پهلوم باشه تنها نمی تونستم باشم همش مال ترس بود... دارو برای من واجب بود و اجبارا خوردم

تحت نظر 2 پزشک حاذق بودم... فقط تنها چیزی که دلم میخواد بدونی همینه که نی نی بدنیا بیاد مثل آّب روی آتیش خیلی اروم میشی.
پریسان جان نمیدونی چقدر بهم روحیه دادی خدا خیرت بده می دونی بعضی وقتها ادم انگار دستش از همه جا کوتاه می شه وبه هر دری می زنه که یکی کمکش کنه الان من اینجوری شدم راستش امروز رفتم پیش یه دکتر اعصاب وروان توی خیابان قائم مقام راستش خیلی نا امید شدم چون دکی خودش کمتر از ما اطلاعات داشت واز روی کتاب به من دارو داد تازه گفت من مطمعن نیستم که توی بارداری خوب باشه یا نه اسم دارو بوسپیرین است من خیلی بی خوابم واین بی خوابی کلافه ام کرده ولی از عوارض این دارو بی خوابی است تو رو به هر کی دوست داری قسمت میدم خواهرانه کمکم کنی اسم دکترت وشماره تلفن مطب رو برام بزار راستی شما از چند ماهگی دارو می خوردی لطف میکنی اسم داروهات رو هم بگی من لیسانس ما ما یی هستم وتا حدودی از داروها سر در می اورم مممممممممممممنوووووووووووونم
پریسان جون من برای بچه دار شدن خیلی متحمل مشقت شدم حاملگی اولم که توی 5 ماهگی ازدست رفت اینم از دومی که از خونریزی وبستری تو بیمارستان بگیر تا دیابت بارداری وانقباض وبی خوابی و اضظراب وافسردگی فقط خدا رو شکر می کنم که شوهرم تازگیها خیلی به میلم رفتار میکنه وکمکم میکنه من اینقدر افسرده شدم که دوست ندارم برای نی نی خرید کنم شما هم اینجوری بودی
2706