2726
منم موافق این حرفم که رشته های فنی برا ما خانوما مناسب نیس.منم وقتی بهم گفتن دبیری بزن کلی عصبانی شدم و گفتم من با این استعدادم برم معلم بشم؟!!حالا هم من و هم همکلاسیهای دانشگاهم واقعا میفهمیم چه اشتباهی کردیم.نه راه پس داریم و نه پیش.آدم روش نمیشه بگه که پشیمونه.
حضرت علی علیه السلام:نگرانیهاى سال را بر نگرانى امروزت اضافه مکن براى امروز مشکلات خودش کافى است
نوشین جون اگه لیسانست رشته ی دیگه ای باشه و ارشدت معماری، بهت حق امضا نمیدن. من رشته ام معماریه.
ماهتیسا جون هر دانشگاهی معماری داره ولی هر دانشجویی نمیتونه دفتر فنی مهندسی یا شرکت مشاور بزنه. باید حق امضا داشته باشه که امتحانش خیلی سخته و درصد کمی قبول میشن.
ولی معماری برای خانم با وجود بچه خوبه. وقتت دست خودته اگر کارمند بخش دولتی نباشی هم کار برات زیاده.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

واییییییییییییییییی که حرف دل من و میزنید...............

کاش این حرفها را قبل از انتخاب رشته میشنیدم

...............
جقدر پشیمونی و افسوس که چرا اومدم این رشته (مهندسی برق)
با مدرک ارشد بیکارم
یادمه اونوقتها مهندسی رو بورس بود و چون خانم مهندس کم بود فکر میکردیم خیلی کلاس داره
وران دبیرستان هم متاسفانه انطار میرفت هرکه ریاضیش بهتره باید بره ریاضی ....
برای همین ها بود جوگیر شدیم و رفتیم رشته ریاضی فیزیک بعد هم دیدم همه اول ی معماری میزنن یا برق
.....
مدتی افسوس میخوردم چرا نرفتم رشته تجربی و رشته هی پزشکی
چون میبینم واقعاااااااااااااااااااجایگاه اجتماعیشون بالاتر از بقیه است

واز اونطرف میبینم خیلی ها(از جمله جاری ام) که تو رتبه های کنکور نفر آخر بودن ورفتن تربیت معلم الان با کار رسمی توی آموزش پروش چقدر وضعیت کاری و زندگیشون مناسبتر از امثال منه
وبرای من هم چیزی نمونده جر افسوسسسسسسسسسسس و حسرت

الان دیگه آموزش پرورش هم ما رو نمیگیره ومنم با خونه نشینی احساس افسردگی میکنم
یکی از دوستانم میگه میارزه که وقت بزاری و دوباره برای کنکور و رشته جدید وقت بزارم
پیشتهاد ش هم رشته داروسازی بود که با خوندن این رشته خیلی زود به موقعیت کاری خوبی میشه رسید

اما این راه ساده ای برای امثال من که بچه کوچبک هم دارم نیست
آراستش فوقمم با دردسر و ....گرفتم
دیگه روم نمیشه دوباره از اول برم داشنگاه و رشته جدید

یکی به من بگه چکار کنم؟؟؟؟؟؟ممنون میشم اگر کسی راه حلی داره درمیون بزاره

منم جوگیر شدم مکانیک خوندم! انقد بعد هر مقطعی دنبال کار گشتم و کار مناسب با زمان کاری دلخواهمو پیدا نکردم، الان دانشجوی دکترام! الانم استرس دارم که تو تدریس واسه این رشته خیلی خانوم جذب نمیکنن. چون اکثر دانشجوها پسرن. "شغل معلمی ام آرزوست" :)
2728
من وهمسرم هم مدتی شهرستانی مه پدر شوهرم ساکنه تدریس میگردیم
شانس رسمی شدن هم داشتیم
اما مشکل اینه که خوب تهران نیست
گاهی به همسرم میگم بیا ترتیبی بده من بتونم تو دانشگاه آزاد شهرتون جذب بشم و مشغول ندریس شم
تا تهران 4-5 ساعته
تصمیم داریم تا 14-15 آینده هم بریم اونجا

راستش دیگه عقلم به جایی نمیرسه که چه کنم
منم که گفتم. 12 سال سابقه کار تورشته کامپیوتر دارم. توی یک شرکت خیلی بزرگ نیمه دولتی کار می کنم و کارم هم خیلی خوبه. حقوقم هم بد نیست. ولی یک بار التماس بچه دم در برای اینکه نرم سر کار یا دم مهد گریه وزاریش که نرم تمام این 12 سال رو له می کنه. به قول دوستمون اون موقع ها می گفتند وای اگر خیلی باهوشید و .... باید برید ریاضی فیزیک بخونید. جو گیر شدیم و .... بعضی از دوستام که اون موقع ها تو دبیرستان متوسط هم بودند الان پزشک متخصص شدند و کار بسیار انعطاف پذیرتری از منی دارند که 7 صبح تا 7 شب بیرون از خونه هستم. چشمم که به بچه معصوم می افته و اینهمه تنهاییش و غصه هاش اینقدر پشیمون میشوم که نگو. اونموقع ها فکر می کردم منم یکی مثل بقیه کار می کنم و خیلی خوبه. 10 سال اولش هم خوب بود. تا بچه اومد و.....

حالا از یک طرف اون همه سابقه رو چه کنم. زندگیم رو هم بر اساس درآمدش برنامه ریزی کردم. از یک طرف این چشم های اشک آلود این طفل معصوم چی میشه..... بعضی موقع ها می گم بزنم زیرش و برم بشینم خونه!
دوست عزیز شما مهندسین کامپیوتر که با این سابقه کار راحتتر میتونید پر.ژه بگیرید
من که یا سابقه کار کم و بدرد نخور بعد از بچه دار شدن خونه نشین شدم
وموندم چه کنم
فکر میکردم کامپیوتر میرفتم بهتر بود
ولی به نطرم زندگی وبچه مهمتر از کاره
من که یه بار به خاطر ازدواجم و در نتیجهد تغییر محل زنذگیم از چند وقعیت کاری عالی گذشتم
یکیش که بیشتر از همه افسوسشو میخورم کار تو دانشگاهه که اگر دو ماه دیپه مونده بودم رسمی میشدم
حالا هم به خاطر بچه موندم

مسشکل از جامعه ما هم هست چرا نباید دورکاری وجود داشته باشه
ساعت کار 8 ساعت در روز به اضه دوساعت رفت و آمدم که نوبرههههه
قرار بود برای خانمها شرایطی ایجاد شه که دو خانم با مزایاو حقوق نصف ونصف ساعت کاری یه کارمند
به جای کارمند کار کنند اما عمل نشد
رشته ما مثل عمران نظام مهندسی به اون شکل نداره ولی نظام صنفی رایانه ای کشور سالانه یک آزمون برگزار می کنه و پروانه مشاوره صادر می کنه. من اونهم دارم!!!! ولی از کار خبری نیست!
عمران معماری مکانیک اینا بد نیستن خصوصا اگه بتونی نرم افزار های قوی این رشته ها رو یاد بگیری و پارتی هم داشته باشی برای کار خوبه من خودم عمران خوندم
بچشید و ببینید که خداوند نیکو است. خوشابحال شخصی که بدو توکّل می دارد.
2706