2410
2553
آقای ماه نو هر چیزی دست دومش ارزونتره. اجرت یعنی مبلغی که بابت درست کردن طلای خام باید بدیم. (طلای نو): مثلا طلای خام گرمی 38 هزار تومنه وقتی این طلای خام تبدیل به انگشتر النگو و ... میشه بهش اجرت طعلق می گیره. و به گرمی 41/ 42 هزار تومن میرسه. بعضی طلاها خارجی هستند و اجرت ساختشون بالا تر از طلای ایرانیه. (طلای کارکرده): مثلا من همون النگو که گرمی 42 هزار تومن بوده رو می خرم گرمی 40 یا اگه منصف باشه گرمی 39/500 هزار تومن و اونم به خاطر اینه که طلای دست دومه. البته این رو هم بگم وقتی می خوایی طلایی رو بفروشی به قیمت طلای خام می خرن یعنی گرمی 38 تومن. امیدوارم خوب تونسته باشم براتون توضیح بدم.
ببین من خیلی وقته طلا نگرفته ام و توی قیمتهای روز نیستم ولی چندسال پیش بارها بدون اجرت گرفتم و واقعا راضی بودم اولن طلای بدون اجرت یا دست دوم لزوما قدیمی و کهنه و داغون نیست ...... بعضی وقتا طرف پول لازمه و سرویس یا دیگر ملزومات طلای خودش رو نو نو می فروشه ....... من خودم خیلی چیزا اینجوری خریدم مثلا 5سال پیش یه سرویس گرفتم 700 هزار تومان که طلافروش برام حساب کرد و گفت اگه همین طلا رو با اجرت می خواستی بگیری 920 باید می دادی پس اونموقع 220 تومان به نفعم شد در حالی که وزن طلا همون بود که پشت ویترین بود .........
میزان اجرت متفاوته مثلا گرمی 8 هزار تومان یا بیشتر (البته همونطوری که گفتم خیلی وقته طلا نگرفتم و قیمتای روز رو نمی دونم )........ بستی به مدل طلایی که می گیری داره نکته مهم اینکه اجرت به ارزش طلات اضافه نمی شه و موقع فروش کسر می شه پس بهتره آدم بدون اجرت بگیره و اینجوری طلای بیشتری خریده و ارزش سرمایه اش بیشتره..........
مرجان جان ببخشید که من جواب می دم چون من خودم خیلی طلا می خرم و می فروشم. آقای ماه نو توی خیلی از طلافروشیها طلای دست دوم دارن ولی مرکز طلای دست دوم بازار بزرگ. طلافروشی هایی هم که طلای دست دوم می خرن هم بدون اجرت می فروشن. ولی توی خرید حتما دقت کنید که طلای مورد نظر سالم و بدن ترک خوردگی و یا تعمیری نباشه. اگه گردنبد می خرید حتما فقل گردنبد رو خوب چک کنید.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من اردیبهشت ماه یک سرویس طلای کم اجرت خریدم بجای گرمی 5000 تومان اجرت 2000 تومان دادم و سرویس که 80 گرم بود 240000 تومان مناسب تر شد چون گرمی 3000 تومان اجرت نداده بودم. تازه هر کی میدید باورش نمی شد طلای کم اجرت باشه چون خیلی تمیز بود
2720
به نظر منکه خیلی خوبه و به صرفه هستش
چون یه طلای نو که از مغازه میخری کلی باید مزدساخت و این چیزا رو بدی و قتی هم میفروشی کلی ازش کم
میشه ولی طلای کم اجرت و دست دوم و با قیمت مناسب و میخری و بدون ضرر هم میفروشی
منهم سعی میکنم همیشه بدون اجرت بخرم
یه طلا فروشی خیلی منصف هم تو فلکه دوم صادقیه هست که خیلی طلاهای خوب و به قیمت خیلی خوبی هم داره
خدایا متاسفم❤لطفا منو ببخش❤سپاسگزارم❤عاشقتم❤
آقای ماه نو کسی که مدام توی خرید و فروش باشه به راحتی طلای نو و دست دوم رو تشخیص میده. ضمنا طلافروشی که طلای دست دوم من رو با قیمت گرمی 38 تومن می خره همون طلارو با قیمت 39/5 به شما می فروشه این که ضرری نداره هیچ کلی هم سود داره
2714
2706