2737
2734
عنوان

شما انتخاب همسرتون هستید یا کس دیگه پیداتون کرد؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1466 بازدید | 88 پست
اوه اوه دنبالتون کردن؟     ما اولین قرار غیر رسمی که حرفی از رابطه بین ما نبود 29 اردیبهش ...

اره واقعا نمی دونم چه خبر بود ماه رمضان نزدیک بود هر چی به همسرم گفتم که باشه بعد از ماه رمضان عقد کنیم قبول نکرد چون تو فامیل خیلیا میخواستن نظرمنو برگدونن مامانم هم راضی نبود برای همین شوهرم میخواست زود عقد کنیم که دیگه کسی حرف نزنه 

گاه دنیا فقط با یک نفر پر میشود ........................

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

داريم مگه اصلاً كه انتخاب پسر نباشه؟!  حتي اگه اول كس ديگه ديده باشه بالاخره پسر مياد ميبينه اگ ...

قضیه اینه که هنوز خیلی ها هستند که انتخاب مستقلی از مادرشون ندارن

اون بگه خوبه میگن خوبه

بگه بده میگن بده

فکر نکنید که لزوما تو خواستگاری سنتی این اتفاق میوفته ها!

من یه خواستگار داشتم بواسطه کار باهم آشنا شدیم ببین این جوری محو من میشد وقتی جلوی من میشست که هرکی از بیرون میومد اعصابش خورد میشد این صحنه رو میدید!

خیلی زود با اصرار هاش گفت میخوام زودتر بیایم خواستگاری

اومدن

مامانش وقتی من میرفتم تو آشپزخونه عینکشو درمیوارد منو ورانداز میکرد انگار نه انگار که من تو اون اتاق نیستم تو رو نمیبینم مامان بابام که حرکت زشتت رو میبینن

این اقایی که محو من میشد از خونمون که رفتن ازش خبری نشد فرداش بهم گفت مامانم گفت ایندختر به این خوش هیکلی چرا انقد دامنش بلند بود! 

بعد یبار با مامانش و خودش شام رفتیم بیرون مامانش کلی با من حال کرد رسیده نرسیده شروع کرد تکست دادن که چقد مامانم ازت خوشش اومده و اینا

کلا چشش به دهن مامانش بود

منم گفتم خدانگهدار

2728
اونا مريضن ديگه😂😂😂 از خدا بخواه شفاش بده

من نباید بخوام خدا شفاشون بده که خودشون تا نخوان عوض نمیشن 

من فقط سعی کردم از این افراد فاصله بگیرم! خودم رو نجات دادم!

ببین پسره خوش تیپپپپپ خوش قیافه عمرا میدیدیش فکر میکردی انقد بچه ننه باشه!

2738
ببین حتی پدر خود من هم که بخصوص اون زمان که قصد ازدواج داشت بدلیل شرایط مملکت خیلی هم معتقد بود خودش ...

همین کاری که پدرت کرده و از دوستاش خواسته اگه سراغ دارن کسی رو همخوان معیاراش معرفی کنن همونه که من میگم ولی خب مثلا بعضی پسرا به دوستاشون اعتماد ندارن به مادرشون میگن اینکارو بکنه😊

منم مثال قد و مشخصات ظاهری رو همینجوری زدم....بقول تو شاید همو ببینن جذب بشن مثلا قد مهم نباشه دیگه....ولی خب کلا مثال زدم منظورم این بود پسره یه چیز کلی از معیارش میگه بعد اگه کسی بشناسه همخوان با اون دختریو معرفی میکنه بهش....حالا یکی دوستش میشناسه معرفی میکنه یکی مادرش میشناسه ....یکی خواهرش میشناسه و معرفی میکنه

بهرحال یه واسطه و معرف این وسط میاد اگه دخترپسر خودشون همدیگرو نبینن اول بار

بعد اینکه مثلا مادر میاد میبینه یه موقع فقط واسطه آشناییه و هیچ دخالتی نداره...پسرشو با اون دختر اشنامیکنه و دیگه حرفارو میذاره به عهده خودشون میاد عقب

اما یه موقعم میبینی نه مادره خواسته یا ناخواسته سلیقه خودشم همزمان درنظر میگیره و این باعث میشه پسرشو با دختری اشناکنه یا نکنه که این مواردش واقعا انصاف نیست و اشتباست...همونه که تو میگی مادر نباید انتخاب کنه😊

اگه فقط مث یه دوست نقش واسطه باشه و باقیشو بسپره به خودشون که باهم اشنا شن که خوبه اگه نه بدرد نمیخوره و کار اشتباهیه که هرچند ازین موارد اشتباه کم نیست که مادرایی دخالت میکنن تو انتخاب پسرشون و بعدا هم باز نمیذارن پسر مستقل باشه!

یا بقول خودت اگه یهویی دخترو پسر بدون پیش زمینه قبلی اشنا بشن نمیتونن نقش بازی کنن ولی وقتی که برچسب  خواستگاری از اول بخوره به قضیه طبعا یه رفتارایی تغییر میکنه دیگه....بدیش اینه راس میگی

منتها همیشه آدما نمیتونن جفتشونو یهویی ببینن و اشنا بشن و خودشون تو مسیرش قرار بگیرن.....گاهی یه چیزی یا کسی معرف میشه و اینجوری مسیر زندگیا رقم میخوره

حالا دوست معرف باشه، مادر باشه همسایه باشه یا حتی یه مهمونی بزرگ باشه و دو نفر همدیگه رو اونجا ببینن و اشنایی شروع شه و ازین موارد....

ولی در کل راس میگی...برای این نسل دیگه واسطه شدن مادر چون پیش زمینه ی تاریخی بدی داره حالت خوشی نداره...پیش زمینه خرابه دیگه...این نسل دوس دارن و داریم که همه چی از همون اووووول تحت کنترل و نظر خودمون باشه و حقم داریم😁بهتره بجای اینکه بار اولم مادر ببینه همونم پسر ببینه😁

همین کاری که پدرت کرده و از دوستاش خواسته اگه سراغ دارن کسی رو همخوان معیاراش معرفی کنن همونه که من ...

دقيقا مامان بابام بار اول خودشون خودشونو ديدن

شناخت اون مادر از دختر اگه كافي باشه نياز نيست اول خودش بياد! 

تين نشون ميده شناخت مادر از دختر كاغي نيست درصورتيكه من گفتم شناخت اون معرف بقدري كافي بود كه از همون بار اول خودشون همو ديدن واسطه نفرستادن

خواستگاری سنتی اسمشه نه ازدواج اجباری .  سنتی هم باشه طرف میبینه میپسنده زورکی که نیست نه واسه مرد نه زن. به نظرم مهم آشنا شدن دو نفر با همه حالا یا همدیگرو خودشون میبینن با هم آشنا میشن یا یک نفر معرفی میکنه و آشنا میشن.

بسم الله الرّحمن الرّحیم / یا الله یا الله یا الله یا ربّ یا ربّ یا ربّ یا حیّ یا حیّ یا حیّ یا ذالجلالِ والاکرام یا حیّ یا قیّوم اسئلُکَ باسمِکَ العَظیم ان ترزقنی وَلَدا" صالحا" طیّبا" برحمتِکَ یا ارحم الراحمین