2726
عنوان

شيردهى و باردارى

124 بازدید | 3 پست

سلام

كسى بوده تو دوران شيردهى باردار بشه

من چهارماهه شير ميدم، هنوز پريود نشدم،،، خيلى بده چون نميفهمم اگه يوقت باردار شم.. دايم مراقبم حين رابطه. ولى شوهرم يكم بيخياله..  ميدونيد كه زن هام وقتى مراقبن، مردا عصبى ميشن.. نميدونم چيكار كنم.. با اينكه جلوگيرى ميكنيم..

قبلا اينجورى بود كه وقتى پريود ميشدم خيالم راحت بود. 

#شیردهی_و_قطع_قاعدگی

🍃🍃🍃🍃🍃🍃

@mamaei_javaane

⭕️تا چه مدت در طول شیردهی قاعدگی اتفاق نمافتد؟؟

⭕️در طول شیردهی جلوگیری لازم است؟؟

👈تخمک گذاری در طی شیردهی مهار می شود.

مکیدن شیرخوار میزان پرولاکتین را افزایش میدهد و باعث کاهش هورمون آزاد شده از هیپوتالاموس میشود.

و بلوغ فولیکولهای تخمدان مهار میشود.

مدت این مهار متغیر است و تحت تاثیر دفعات و مدت شیردهی، فاصله از زمان تولد و احتمالا وضعیت تغذیه ای مادر قرار دارد.

حتی در صورت ادامه شیردهی در نهایت تخمک گذاری برقرار میشود.

معمولا تا شش ماهگی در صورتی که مادر فقط شیرخوار را از شیر خود تغذیه کند و از غذاهای کمکی استفاده نکند تخمک گذاری اتفاق نمیافتد.

🔴چون مادر بارداری که قاعدگی ندارد نمیداند اولین تخمک گذاری چه زمانی اتفاق میافتد بهتر است با شروع غذای کمکی نوزاد شروع به جلوگیری کند.

👈 نکته: اولین تخمک گذاری درست 2 هفته قبل از اولین خونریزی اتفاق میافتد.

لذا نمیتوان آسوده بود و چون قاعدگی اتفاق نمیافتد گمان کنیم بارداری هم اتفاق نمیافتد.

برای جلوگیری از بارداری در زمان شیردهی از قرص های جلوگیری از بارداری ( ال دی، اچ دی، ...) استفاده نکنید زیرا روی شیردهی تاثیر گذاشته و باعث کاهش شیر میشود.

در طی شیردهی میتوان از روش های جلوگیری نظیر:

قرص های شیردهی، داروهای تزریقی جلوگیری از بارداری، ای یو دی، کاندوم، و دیگر روش های حایل استفاده کرد.

منبع

بیماریهای زنان نواک_تنظیم خانواده

➖➖➖➖➖➖🍃https://telegram.me/joinchat/Axe-dTwP4QemiiE8p_Wm3w

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من الان 36روزه زایمان‌ کردم‌ و 4روزه پریودم.منم کلا برعکس تو شانس ندارم.قرص بخور تا خیالت راحت بشه‌ ...

چون يك وعده شبا شيرخشك ميدم، دكتر گفت قرص فايده نداره بخورى

2728