2737
2734
عنوان

واقعا ازدواج اینقد مهمه ؟ 😒

859 بازدید | 73 پست

.

بارها از خانومهاي مختلف مي شنوم كه ميگن "ديگه سن مون داره ميره بالا و هيچ رابطه جدي اي تو زندگيمون نيست(منظور از رابطه جدي، همون كيسِ ازدواجه)".وقتي هم، اينو ميگن يه غمي تو چهره شونه كه جيگر آدم رو مي سوزنه.ازدواج خوب خيلي هم خوبه اما مشكل قضيه وقتيه كه بودن با مردي به منظور ازدواج، تبديل ميشه به بزرگترين دغدغه. خب مشكلش چيه؟ مشكل اول خودسرزنشي و تخريب اعتماد به نفس و به تبع اون، افسردگي اون دختريه كه به غلط تصور مي كنه لابد يه مشكلي درش هست كه كسي پيدا نميشه بگيرتش. بعدم گير ميده به سر و صورت و هيكلش، نتيجه اش هم ميشه ميليونها تومن خرج عمل زيبايي و از صبح تا شب تو مطبهاي رژيم و سالنهاي آرايش بودن، چون ميخواد ديده بشه بلكه پسنديده بشه. مشكل اصلي جايي از داستانه كه منِ زن، رضايتم در زندگي منوط ميشه به وجود يه مرد و حتي در صورت ايجاد رابطه و ازدواج هم ميشم يه آدم بهانه گير و انحصارطلب و كنترلگر و پر از ترسِ از دست دادنش.

حالا علت ماجرا؟ وقتي هنجارهاي اجتماعي ناكارآمد، ميشن اهرم فشار رو سر دخترامون، نتيجه اش هم ميشه اين همه شكنندگي. فرهنگي كه ازدواج رو از فتوحات زندگي ميدونه و ارزشمندي دختري، گره مي خوره به ازدواج، اون وقته كه اين دختر بيچاره در معرض آسيب پذيري و احتمالِ ازدواج با ريسك بالا قرار مي گيره. وقتي مادرها از ١٤ سالگي دخترشون، شروع به جمع كردن جهيزيه مي كنن و از ١٥ سالگي به فكر اينن كه فلان انگشتر رو سر سفره عقد بدن به دخترشون و از سفر مكه شون چادري واسه عقد كادو ميارن، به طور زيرپوستي ازدواج رو ميبرن تو طبقه بالايي از دغدغه هاي اون دختر نوجوون. نتيجه شم ميشه اين همه ازدواج بي درايت براساس همون هنجارهاي اجتماعي، بدون حتي وجود ابتدايي ترين استانداردها. 

اما راه حل؟ ما بايد بتونيم در يه رابطه محبت آميز و محترمانه و دلسوزانه با خودمون باشيم. اگه با خودمون سختگير و سرزنشگر باشيم، اون وقت بايد از خودمون شرمنده بشيم. ما بايد بدونيم كه كسي نمي تونه باعث خوشحالي و خوشبختي مون بشه. اگرم بتونه، هرگز وظيفه اش نيست. اگرم وظيفه اش باشه، ممكنه نخواد. اگرم بخواد، شايد براي ما نخواد. براي ما هم كه بخواد، شايد ما ديگه نخوايم. دختر نازنيني كه داري اين پست رو مي خوني، تلاش كن همون كاري رو در قبال خودت انجام بدي كه منتظري ديگري برات رقم بزنه.

حرف آخر، ازدواج در اين زمانه هدف زندگي نمي تونه باشه، بلكه ازدواج يكي از هزاران گزينه براي ادامه زندگيه . 

#مهشيد_ابارشي

اللهم صل علی محمد و ال محمد 

امضامو ببینین شوور نکنین منم به همین دلیل سینگل موندم    

ترجیح میدم سینگل باشم و به ازدواج فکر کنم  تا اینکه ازدواج کنم و به مجردیم فک کنم  اینو خودم گفتم  دکتر شریعتی امروز کارداشت نیومد  (امضامو خوندین برای حال دلم صلوات میفرستین نفسا قربون دلای پاکتون)  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

معلومه مهمه ازدواج

ی بخشی از تکامل انسانه

خصوصا مادری😍😍😍😍

تاوقتیکه تقلب می‌کنی!!!تاوقتیکه دنبال پارتی بازیهستی .تاوقتیکه وای‌فای‌ بقیه رو هکمی‌کنی!!تاوقتیکه قوانین عادیشهروندی رو رعایت نمی‌کنی!!تاوقتیکه تو ساعت کاری اداریت کارشخصی می‌کنی باکمال احترام باید بگم غلط می‌کنی ژست انتقاد ازمسئولین می‌گیری. مسئول که از مریخ نمیاد، ازهمین مردمه!!!
2728
2738

بلاخره نیاز جنسی و عاطفی وجود داره تو بعصیا شدیده تو بعصیا خفیفه.مثلا من خودم از نطر عاطفی خیلی به یه مرد احتیاج دارم همیشه اگه مجرد میموندم از نظر عاطفی اذیت میشدم.

با این حرف آخر زیاد موافق نیستم. به هر حال انسان به ازدواج نیاز داره. حالا کسی که کلا نیاز نداره بخثش به کنار. ولی کسی که از نظر جسمی و روحی به ازدواج نیاز داره باید دغدغه اصلیش باشه و برای نگران باشه و حتی تلاش کنه

البته نمی گم افسرده بشه و زندگی رو بیخیال شه کلا

ویدیوهای آموزش قلاب بافی  گفتن حذف کنم لینکو   
2706