2726

سلام عزیزم...

یه سوال چقدر درد میکنه؟؟؟؟یعنی حتی نمیتونی درست بشینی و پاشی و راه بری؟؟؟چن وقته درد داری..

کدوم قسمت پایینی یا بالایی...

یه چیزی میگم گوش کن دوستمم اینجوری بود درست میشه...

برو حموم پات بی حس بگیر بعد روغن شترمرغ همینطور آروممم مالش بده. بعد بخواب یه دستمال بهش ببند بگیر بالا..بعد اینکه یه عصا برای خودت بخر که بتونی بلند شی و زیاد به پات فشار نیار...

فک کن ببین چیز سنگین بلند نکردی؟؟؟

اینا رو بگو بعد اگه خواستی بهت دکتر ارتوپد معرفی میکنم...اینجور که شما میگی انگار زیاد به پات فشار میاری ها!!!با عصا راه برودرست میشه

دست از طلب ندارم تا کام من برآید/یا جان رسد به جانان یا جان ز تن در آید

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام عزیزم... یه سوال چقدر درد میکنه؟؟؟؟یعنی حتی نمیتونی درست بشینی و پاشی و راه بری؟؟؟چن وقته  ...

سلام  نه دردش انقدری نیست که نتونم راه برم دردش سه چهار سالی هست شروع شده  بالای زانوم قسمت ران پام میشه درد میکنه انگار یه جوری رگ هام رو دو نفر گرفتن داره میکشن یه جور حس میکنم زیر پام یه چیز گیر کرده وای نه از عصا استفاده نمیکنم

2728
شایدم پاتون قبلا شکسته یا ضربه دیده متوجه نشدین بعد درد گرفته....یه سونو بده

اگه شکسته باشه که جیغم میره هوا  نه ضربه نخورده نگه واسه پا هم سونو انجام میدن؟؟؟

اگه شکسته باشه که جیغم میره هوا  نه ضربه نخورده نگه واسه پا هم سونو انجام میدن؟؟؟

منظورم این بود که برو نگاه کن ببینم شکسته یا نه..

سلام  نه دردش انقدری نیست که نتونم راه برم دردش سه چهار سالی هست شروع شده  بالای زانوم قسم ...

من که نفهمیدم خیلیی درد میکنه ولی میتونین راه برید؟؟؟خب عزیزم از همون اول زیاد درد میکرد یا بعد زیاد شد؟؟؟؟خب نمیشه که...اگه از اول زیاد درد میکرد باید میرفتی پهلو دکتر...

چن سالته عزیزم؟؟؟؟برو پهلو ارتوپد بعد ببین چی شده....یعنی چی یه چی توشه....خب ممکنه بهت بگه بری فیزیوتراپی چه اشکالی داره....یعنی فک میکنی بهت میگن پیرزن؟؟؟در ضمن عصا تو خونه اگه درد اینجوری داره چه اشکالی داره...به پات فشار نمیاد حداقل پات بدتر نمیشه....آخخخخ یعنی اون قسمت رگ هات هم درد میکنه؟؟؟؟یعنی جوری نیس که مورمور میشه انگار؟؟؟

ولی بازم میگم از عصا استفاده کن یه مدت تو خونه بعد ببین چی میشه...روغن شترمرغ هم بزن بهتر میشه....

عوامل بسیاری می‌تواند در ناحیه بالای زانو شود. درد پا که ناحیه ران یا بالای زانو را درگیر می‌کند، یک عارضه شایع است. درد در این ناحیه می‌تواند ناشی از بافت درون ران باشد یا ممکن است ناشی از دیگر قسمت‌های بدن مانند قسمت تحتانی کمر باشد. درد قسمت بالایی پا و بسته به علتی که از آن ناشی می‌شود در محدوده خفیف و آزاردهنده تا شدید و ناتوان‌کننده قرار می‌گیرد. اگر در مورد درد این ناحیه نگران هستید یا درد شما مداوم است و حتی بدتر شده است و یا اینکه با علائم نگران‌کننده از قبیل متورم شدن، قرمزی و تب همراه است حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

قسمت بالایی پا بین مفصل لگن و مفصل زانو قرار دارد و با ماهیچه‌ها، رباط‌ها، عصب‌ها، رگ‌های خونی و بافت‌های پیوندی احاطه شده است. می‌تواند از هرکدام از این عناصر تشکیل‌دهنده ناشی شود. استخوان ران تنها استخوان قسمت بالایی پا است و در صورتی که این استخوان شکسته شود، عفونت کند، دچار کوفتگی شود یا تومور داشته باشد، می‌تواند درد زیادی در این ناحیه ایجاد کند. ران پا از چندین مجموعه ماهیچه مختلف ازجمله ماهیچه‌های رانی، ماهیچه همسترینگ یا پشت ران و ماهیچه‌های کشاله ران تشکیل می‌شود.

عوامل و آسیب‌های زیادی می‌تواند باعث درد پا در ناحیه بالای زانو شود. درد در این ناحیه می‌تواند به علت آسیب‌های پی در پی، ضربه‌های زیان‌آور ازجمله بلانت فورس و طیف گسترده‌ای از بیماری‌های حاد و مزمن بروز کند. همچنین درد در این ناحیه می‌تواند به علت سرطان استخوان، ، کوفتگی لگن، درد ماهیچه، کشیدگی عضله، دررفتگی مفصل لگن، گرفتگی عضلات، آرتروز، التهاب مفاصل یا بیماری‌های تخریبی مفاصل، التهاب تاندون یا اختلال عروق خونی مجاور مانند بیماری‌های شریان‌های محیطی باشد.

علائم مرتبط با به عامل ایجادکننده‌ی آن، وسعت آسیب یا جراحت وارد شده و نوع بافت خاصی که تحت تأثیر است بستگی دارد. علائم شایع درد ران پا شامل درد عمیق، سوزش، درد واضح به صورت تیر کشیدن در این ناحیه، کبودی و تورم در ناحیه درگیر، لنگ زدن (شلیدن)، عدم توانایی در تحمل وزن در سمت ناحیه درگیر و کاهش میزان فعالیت و حرکت مفاصل لگن و زانو است.

شرکت کردن مداوم در ورزش‌هایی مانند فوتبال یا هاکی، گرم نکردن بدن قبل از فعالیت فیزیکی، آسیب قبلی در ناحیه بالای پا، عدم تعادل الکترولیتی و کاهش آب میان بافت‌های عضلات از عوامل خطرساز مهمی هستند که می‌توانند احتمال ابتلا و گسترش درد در ناحیه بالای زانو و را افزایش دهند. فاکتورهایی در شیوه زندگی افراد نیز در ایجاد این دردها مؤثر است. برخی اختلالات رگ‌های خونی مانند تصلب شریان و تشکیل لخته‌های خونی که می‌تواند باعث درد ران پا شود ممکن است ناشی از عدم فعالیت بدنی و رژیم غذایی نامناسب باشد.

عوامل بسیاری می‌تواند در ناحیه بالای زانو شود. درد پا که ناحیه ران یا بالای زانو را درگیر می‌کن ...

این برای شما خوبه....یه نظر نگاش کنید

وای خدا چی نوشتم منطورم اینه که برو سی تی اسکن

هنوز هم درد داری؟؟؟

بقیه مطالبی که نوشتم رو خوندید؟؟؟حتما اجرا کن....اگه نشد بدون وضعت خرابه برو دکتر...حالا باز این چیزایی که میگم رو اجرا کن ببینم ورمش میخوابه

پادرد، هر گونه درد یا ناراحتی در پا، از مفصل ران تا پاشنه را شامل می‌شود. شکایت از درد پا معمولاً پدیده‌ای شایع است. پاها از مفاصل، عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، اعصاب و عروق خونی تشکیل شده‌اند و همه‌ی این‌ها می‌توانند تحت تأثیر جراحت، التهاب و یا مشکلاتی دیگر قرار بگیرند و باعث  و یا بروز پا درد  شوند.

می‌تواند موقتی یا دائمی باشد و ممکن است تمامی پا یا فقط ناحیه‌ی خاصی از آن را تحت تأثیر قرار دهد. در برخی از موارد، درد پا ممکن است از عضو دیگری از بدن، مانند کمر، نشأت بگیرد. این نوع درد پا را تیر کشیدن پا نیز می‌گویند

2706