2737
2734
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2846643 بازدید | 43008 پست
رمز موفقیتتو بگو😥

رمز موفقیتم اینه که عقدم خرج خونه ندارم صب میرم سر کار عصر میام خونه درس میخونم میخابم  بیرون نرفتم اخه امتحان زبان دارم ...همسرمم جمعه ها مامانم دعوت میکنه میاد خونه همو میبینیم این شد که خرجی نداشتیم

رمز موفقیتم اینه که عقدم خرج خونه ندارم صب میرم سر کار عصر میام خونه درس میخونم میخابم   بیرون ...

😁😀ای ناقلا.فک کردم خونه خودتی

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

من حقوق گرفتیم میام میگم خرجامو،ولی با یک حساب سرانگشتی

۱۵۰ هزینه کلاس همسرم

۱۵۰ شهریه های دخترم

۳۶۰ یک قسط

۵۰۰ یک قسط ک ب تازگی از رسالت گرفتیم

۱۰۰گوشت چرخی

۱۵۰هم فروشگاهی

۱۰۰ قبض

کلی هم کادویی باید بدیم،حاالا میام دقیق  ترشو میگم

اره نمیدنم یه سری رو مقایسه کردم تخفیفاتش خوب بود مثلا اینجا لباس زیر مناسب حداقل ۴۰ تومنه قیمتای س ...

عزیزم وسیله هات به دستت رسید راضی بودی؟به موقع رسید؟کیفیتش خوب بود؟

همسرم تو تمنای منو یار منو جان منی.
سلام خانوما خوبين؟ من اصلا اهل گله وشكايت وناله نيستم ولي اين ماه خرجمون بدون قسط3تومن شده   & ...

سلام سوین جان دوست خوبم به خدا توکل کن فقط از خودش کمک بخواه همیشه با خودت این آیه رو زمزمه کن " فان مع العسر یسرا" بعد از هر سختی آسونی هست من آدم خیلی مذهبی نیستم و خدایی نکرده اصلا قصد نصیحت کردن ندارم اما خودم یک زندگی سخت داشتم عاشق همسرم شدم با هم ازدواج کردیم و شاید باورت نشه اول ازدواجمون نه کار درست حسابی داشتیم نه هیچ سرمایه ای . خودمون بودیم و لباسامون و یک زندگی کاملا معمولی رو ب پایین . اما سپردیم به خود خدا . باور کن یک جوری زندگیمونو چید که خودمون انگشت به دهن موندیم . اینا رو گفتم که به این باور برسی که اگه سختی میده بعدش برات آسونی هم در نظر گرفته فقط کافیه بهش اعتماد کنی و بابت هر چیز کوچیکی شکرگذاری کنی. 

شرایط زندگی هممون سخت شده نسبت به سال قبل , هرکسی که میگه تغییر نکرده یا خیلی مایه داره یا با عرض معذرت داره خالی میبنده. هنر ما خانوما اینه که در این شرایط که بحرانی هست بتونیم مسائل و مشکلات رو خوب هندل کنیم و کنار همسرانمون باشیم .  

از همه دوستان بابت پست طولانی معذرت میخوام   

پروردگارا دست نیاز به درگاه تو دراز می‌کنم و از کسی خواسته‌هایم را طلب می‌کنم که هیچ‌گاه منتی بر سرم نمی‌گذارد، آرزوهایم را به تو می‌گویم، به تو که همیشه دوست منی. عاشق‌تر از همیشه سر بر آستان ملکوتیت می‌گذارم و در دل دعا می‌کنم و از تو می‌خواهم که آرامش، برکت و سلامتی را برای خودم و دوستانم ارزانی داری.  
2738

سلام این تاپیک عالیه.من تازه اومدم نی نی سایت ولی تعریف این تاپیک رو شنیدم.من دو ماه بود ک اردواج کرده بودم شوهرم کارشو از دست داد کل سرمایه و پس انداز از بین رفت.وام ازدواجمونم از دست رفت .از زیره زیره  صفر شرو کردیم.با قرص و قوله و ی بچه ی مریض ک حتی پول بیمارستان بچمم قرض میکردیم و پول رهن و نداشتیم پول اجاره رو نمیرسوندیم.چه روزایی ک از سر گذروندم.دو سال نامزد بودیم.نه سال هم هست ک اومدیم خونمون.

فقط تو همه این سالها خدا پیشم بود.و خانواده ام ک من همممممیشه مدیونشون هستم.

الان دوتا بچه دارم 9 و 7 ساله.ان شاالله پسرم سوم میره ( غیر انتفاعی میخونه.شش تومن هزینه شه)و دخترم اول میره .

خونه خریدیم ولی قسطاش تموم نشده شکر خدا سختی هام تموم شدند ولی قناعتام نه.!!!!

از روزی ک دخترم بدنیا اومد پس انداز رو شرو کردم با قسط خونگی همیشه اول دو سوم درامدمون رو پس انداز میکنیم.هر چی موند با اون زندگی میکنیییم.

برنامه ی بعدیم خرید ماشین.برنامه ی بعدتر از اونم ام خونه ی سه خوابه.اگر عمری باقی باشد.

من ب دستان خدا خیره شدم،معجزه کرد

بچه ها جون یک نظر سنجی میخواستم ازتون بکنم اینکه بچه دار شدن خیلی به آدم فشار میاره؟

آخه من و همسرم الان چند سالی هست که ازدواج کردیم و به این نتیجه رسیدیم الان آمادگی برای بچه داریم اما اطرافیانمون خیلی  میترسونن ما رو . میخوام بدونم مگه یک فسقلی چقد زندگی آدم رو تحت الشعاع قرار میده؟ میدونم کلا وارد فاز جدیدی از زندگیمون میشیماا اما میخوام بدونم از نظر مخارج اینقدری که میگن کمر شکنه؟

مرسی از پاسخگوییتون  

پروردگارا دست نیاز به درگاه تو دراز می‌کنم و از کسی خواسته‌هایم را طلب می‌کنم که هیچ‌گاه منتی بر سرم نمی‌گذارد، آرزوهایم را به تو می‌گویم، به تو که همیشه دوست منی. عاشق‌تر از همیشه سر بر آستان ملکوتیت می‌گذارم و در دل دعا می‌کنم و از تو می‌خواهم که آرامش، برکت و سلامتی را برای خودم و دوستانم ارزانی داری.  
مامان آرام شما ميتونين  پس اندازكنين مثل قبل؟

راستش من همسرم از دوجا حقوق میگیره،حقوق دوم رو اصلا دست نمیزنیم میشه پس انداز،

حقوق اول ک ازمحل کار اولش هست و درواقع بیس زندگی رو روی اون گذاشتیم۳۶۰۰ ۳۷۰۰ متغیر هست،

حدود۱۶۰۰ ازین رو قسط میدیم

۲تا ۲۵۰۰ هم خرج خونه س باهمه چی،،خرجی ک پارسال باتاریخ مشابه با ۷۰۰تا۱ تومن بسته میشد،

حالا ازین قسط ها ک نوشتم۱۴۰۰ مثل پس اندازه،پولش دستمونه جاش قسط میدیم

بچه ها جون یک نظر سنجی میخواستم ازتون بکنم اینکه بچه دار شدن خیلی به آدم فشار میاره؟ آخه من و همسرم ...

خیر ،اگه از رفاه نسبی برخورداری بیار،تحت شعاع قرارنمیگیری،تقریبا ماهی ۵۰۰ خرجشه

اگه خدایی نکرده مشکل خاصی نباشه

سلام سوین جان دوست خوبم به خدا توکل کن فقط از خودش کمک بخواه همیشه با خودت این آیه رو زمزمه کن " فان ...

مرسي دوست گلم پستت واقعا بهم انرژي مثبت داد

خداروشكر كه زندگيتون روبه راه شده عزيزم

راستش من همسرم از دوجا حقوق میگیره،حقوق دوم رو اصلا دست نمیزنیم میشه پس انداز، حقوق اول ک ازمحل کار ...

خداروشكر 

ببخشين پرسيدم فكركردم  پرخرجم واسه همين نميتونم پس انداز كنم(خورد وخوراك وهمه چيمون عاليه فقط پس انداز نداريم هرچي درمياريم خرج ميكنيم)براي همين كلافه شدم

راستش من همسرم از دوجا حقوق میگیره،حقوق دوم رو اصلا دست نمیزنیم میشه پس انداز، حقوق اول ک ازمحل کار ...

البته اینم بگم ک قراره همسرم دیگه محل کار دومش نره،چون فشار کاریش زیاده ولی نمیدونم از کی☹🙃مامیمونیم و همون شرایط اول😶ومدیریت بیشتر

2706